ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 12:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,99
14.782
1,138
12,95
13,10
-0,77%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Blago sam optimističan u odnosu na FI za Q1. [emo_cool]

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ja sam jako optimističan u odnosu na FI Q1 i očekujem porast cijene dionice 30-40% do ljeta

Pridružujem se timu optimista za FI 1Q.
Mislim da bi rezultat za 1Q svakako trebao biti pozitivan (ostvarena dobit). I to ne mala.
Što se tiće cijene dionice, i tu sam optimist, ali malo manji od g. stocka.
Bio bih zadovoljan i sa upola manjim postotcima.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Probijena je granica na 60..59.979 + izgleda da će se izvoz pojačati, pa pad ipak neće biti prevelik..

AvtoVAZ may reduce sales by 16% in 2015
http://eng.autostat.ru/news/view/10751/

ADPL mi tradicionalno nije bio u fokusu (fondovi bla bla), ali uslijed drastičnog pada cijene radi, kako se prognoziralo još početkom prošle godine, pada rublje i, posljedično, ispuhavanja neto dobiti i manje mogućnosti investiranja, ušao sam nešto sitno u ovu dionicu, a sve zbog optimističnih prognoza ovog tipa:

http://www.seebiz.eu/rogers-treba-kupovati-rubalj-i-ruske-dionice/ar-109188/

Vidjet ćemo, posljednja dva kvartala u prošloj godini imala su rast prihoda u odnosu na prethonu godinu, pa se nadam da će se trend nastaviti uz osjetan oporavak vrijednosti rublje.



…. nazalost upozoravao sam vas kad je cijena bila na 110kn…..

Eto, ista stvar, upozoravam kada je cijena blizu 80,00 kn.
[/quote]

A lipo san vam 05.02.2015. reka na kad je bila 80 kn i kad su svi očekivali potop.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Procurilo izvjesce?
Ova dionica mi je uvijek sumnjiva bila sredinom mjeseca krajem kojeg mora izaci izvjesce za kvartal.


Procurilo izvjesce?
Ova dionica mi je uvijek sumnjiva bila sredinom mjeseca krajem kojeg mora izaci izvjesce za kvartal.

Ma nema tu šta biti sumnjivo. Pogledaj odnos EUR:RUB (trenutno 1:58,21) i sve je jasno.
Samo se nadam da su spremili dosta rubalja na računu i da im se neće opet dogoditi kakav okršaj Rusije sa Ukrajinom.
Ne očekujem spektakularno FI za Q1, neka bude solidno.
Spustio sam prosjek ispod 100 kn i strpljivo čekam bolje dane. [emo_cool]

halfte trinken, halfte Šarcu geben

ovo bi mogla biti zvijezda burze u narednih par dana ….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


ovo bi mogla biti zvijezda burze u narednih par dana ….

Do kvatralnog izvješća promatram I navijam da bude što bolje i da tek tada
postane zvijezda!!!!!

mislim da se skupila kritična masa ljudi koji navijaju za ovo izvješće, a puno njih još važe..ako stvarno predaju solidan kvartal, zadnjih par dana će bit dječja emisija u usporedbi s onim što slijedi..

U zadnje 4 kalendarske godine isplatili 132,2 milijuna kuna dividende……povećali obveze 25% ili ti napravili ljudi CAPEX i onda umjesto da krene spektakl, krenuo je show…i sad da se kladim na FI ovog kvartala.

Ipak još neću.

"alea iacta est"


U zadnje 4 kalendarske godine isplatili 132,2 milijuna kuna dividende……povećali obveze 25% ili ti napravili ljudi CAPEX i onda umjesto da krene spektakl, krenuo je show…i sad da se kladim na FI ovog kvartala.
Ipak još neću.

Slažem se, samo što se ja ne “kladim” na FI za jedan kvartal nego na uspješnu poslovnu godinu. Vrijeme će pokazati jesam li bio u pravu.

PS
EUR:RUB trenutno 1:56,42

halfte trinken, halfte Šarcu geben

netko je ranije dobro pisao, nisu im tvornice u rusiji sravnili sa zemljom, ako rublja nastavi jačati ovako kako je jačala u zadnjih par mjeseci, za oporavak neće trebati dugo..još da vrate vojsku u vojarne, ludilo..a u krajnjem slučaju, nije AD=Rusija, trguju oni i drugdje..

Rublja raste, ali prodaja novih automobila ne

New Report

Close