ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 04:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,95
14.651
1,131
12,95
13,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ala je bloger fondovima uvalio adpl po 130… Svaka cast..

Mislim da mu je to na srednji rok najgora odluka.

On je to radio random, nije da je znao za Ukrajinu(osim ako ima magicnu kuglu).

Ostao je sa PTKM i DDJH. Sto reci.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Ala je bloger fondovima uvalio adpl po 130… Svaka cast..

Mislim da mu je to na srednji rok najgora odluka.

On je to radio random, nije da je znao za Ukrajinu(osim ako ima magicnu kuglu).

Ostao je sa PTKM i DDJH. Sto reci.
[/quote]

Ostao je on i s koječim drugim. Budi korektan.


Hedgirali su nakon što je rublja već pala. To je problem. Koliko je nakon toga rublja pala tek ima veze. Ti s hedgiranjem možeš popraviti samo donekle "financijsku situaciju" dok ti ostaje puno veći pad od prodaje koji se ne može nikako u toj mjeri ublažiti hedgiranjem. Da su ublažili pad rublje povećanjem cijene je nerealno. Pa nisu oni u nekoj industiriji gdje imaju mogućnost formiranja i utjecaja na cijenu. Pogotovo ne u gospodarstvu (Europskom) koje se tek oporavlja, a autoindustrija jedva pokriva svoje troskove. I onda da im jedan mali ADPL kaže da im diže cijene. Teško. Da će se stanje popraviti to sigurno, ali treba još malo pričekati.

U izvjestaju pise da su cijene prodaje u rublji korigirali prema padu rublje.
Ali neda mi se biti pas cuvar na temi.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Pa onda bi sve ostalo isto. Povisili bi cijene za iznos pada i to bi trebala biti nula. Kako onda minus? Ti si vrlo sličan xy-onu. Toliko braniš i toliko si vezan za ovu dionicu da uopće ne vidiš slabosti. To je velika mana na burzi. Šta menadžment piše i šta je istina drugi je par rukava. Nađi mi jednu dionicu o kojoj menadžment piše loše.

@Alias vidim slabosti kako ne.

Alinesto problematicno na dugi rok(par godina)? Jos ne.

Minus znas da je od investicija i ova je prica ista prica i replika 2005 2007 kad su investirali. Ista stvar(vrlo vrlo slično).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ma ovo je jedna od rijetkih dionica koja valja na našem tržištu. Na dugi rok pogotovo. Ali neki put treba biti i igrac na kratki rok i izaći kad se očekuju problemi. Pogotovo ako postoji alternativa. Ja ću vjerovatno isto ući tamo negdje pred kraj ljeta (ako se ništa ne promjeni), ali kažem da nema logike šta menadžment govori i šta je stvarno istina.


Pa onda bi sve ostalo isto. Povisili bi cijene za iznos pada i to bi trebala biti nula. Kako onda minus? Ti si vrlo sličan xy-onu. Toliko braniš i toliko si vezan za ovu dionicu da uopće ne vidiš slabosti. To je velika mana na burzi. Šta menadžment piše i šta je istina drugi je par rukava. Nađi mi jednu dionicu o kojoj menadžment piše loše.

Čitati izvješće,

“Zbog deprecijacije ruske rublje u odnosu na Eur, za sve ruske tvornice dogovoreno je povećanje prodajnih cijena s kupcima s primjenom od drugog kvartala

Napisati ću ukratko. Uprava ADPL je poznata po tome što je koliko je meni poznato uvijek imala rezultat sukladan očekivanjima.
Tako su prošle godine krajem prvog kvartala prognozirali rast prihoda od 5%, a ostvareno je više. U izvješću za prvi kvartal ove godine išli su korak dalje vjerojatno da smire investicijsku javnost nakon iskazanog gubitka nakon dugo vremena:

“U 2014. godini očekujemo nastavak višegodišnjeg trenda rasta prihoda AD Plastik Grupe od najmanje 5%, te neto dobit veću od prošlogodišnje.”

Dakle, uprava koja već godinama dokazuje da joj se može vjerovati i da radi u interesu svih dioničara, koja je jedna od najtransparentnijih na ZSE za ovu godinu predviđa rast prihoda i neto dobit veću od prošlogodišnje bez nekih ograđivanja i alibi priča, tipa nestabilnoj političkoj situaciji i slično. Recimo da dobit bude cca 30 mil kn, P/E bi pri ovoj cijeni dionice iznosio cca 14,5. Nije senzacionalno ali nakon ovako loših kvartalnih izvješća ne znam tko će imati bolje.
E sada, možemo se mi natezati hoće li ili neće ostvariti takav rezultat ali čisto sumnjam da bi uprava izlazila s tako konkretnim brojkama da one nemaju realno uporište.

Kolega domach – načelno se slažem sa stvarima koje pišete, ali ne mogu se složiti ovdje s komentarom da tko ne može tolerirati oscilacije plus/minus 10% nema što raditi na burzi. ADPL je pao cca 20% u 3 mjeseca.
Većina toga je rekao bi pod utjecajem krize u Ukrajini, plus xy se iskrcao majstorski po 130+ kn što je nekima bio signal za izlazak (o takvim slučajevima doista ne bi imao komentara ovom prilikom). Ono što je istina da je xy odlično pogodio trenutak izlaska i na tome mu svaka čast. Što je napravio s tim novcima je drugi par rukava.
Kod ulaganja u bilo koju dionicu u svijetu treba uzeti u obzir samu dionicu, ali i okruženje u kojem firma posluje. U ovom slučaju ADPL je i dalje firma za ulaganje zbog samog managementa i poslovnih rezultata, ali okruženje je trenutačno previše rizično za to.
Moj ulazak u ADPL je bio po 120+ kn i žao mi je što nisam prodao tamo odmah na prve znakove ozbiljnog zaoštravanja krize u Ukrajini (oko 115 kn). Uštedio bi si mnogo novaca. Ovako, izašao sam nešto kasnije, ali opet, i tu sam nešto “uštedio” jer je nakon toga cijena dodatno pala pa sam “zaradio” još par tisuća kuna koje ću iskoristiti za kupnju ADPL kad još dodatno padne, tamo na oko 90-100 kn, ali tek kad se smiri situacija u Ukrajini.
Tako da… Malo manje emocija, malo više gledanja velike slike… [emo_namigusa]

A random walk down Wall Street...


prvu poziciju kupio na 110, nadam se da cu moc malo i na 105, a na 100 itekako puno…

neznam sto se promijenilo od 10 mjeseca kad je cijena bila 130kn. ako bi mi neki "medvjed" mogao molim bih objasnit. Mislim u smislu da ce nesto utjecat na firmu u narednih 5 godina.


kupovati po 110 i iščekivati 100 !? vrlo mudra taktika.

who dares, wins


Ala je bloger fondovima uvalio adpl po 130… Svaka cast..

ADPL je u par mjeseci pala -25%, a recimo DDJH -60% tako da bi se dalo diskutirati tko je kome uvalio

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!



Ala je bloger fondovima uvalio adpl po 130… Svaka cast..

ADPL je u par mjeseci pala -25%, a recimo DDJH -60% tako da bi se dalo diskutirati tko je kome uvalio
[/quote]

samo bih dodao, ADPL je pao 20% sa srednjoročno velikom tendencijom na gore dok je DDJH pao 60% s ogromnom kratkoročnom tendencijom za još veći pad…
to vam je razlika.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Kakav rat neki spominju??
Pa dođe li do rata, tada neće biti sigurne dionice, svijeta kakvog poznajemo i pojma novca.

Mene ne brine potencijalni rat, već sustavno uništavanje ruskog gospodarstva od strane tko zna kojih zapadnih interesnih skupina. Mene brine pad rublja, mirexa, kreditnog rejtinga, kupovne moći, rast kamata na kredite… u Rusiji. Mene brine kako će kupnja automobila u Rusiji biti pravi luksuz…

A, taj rat se može objesiti mačku o rep jer ukoliko do njega dođe (a ako ima imalo pameti u glavama ljudi – neće), tada će vam novci uloženi ADPL biti najmanji problem.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.


Nadokupio maloprije 96 komada po 104,31 kn. To je po meni vrlo povoljna kupnja. No, očito tako netko ne misli.

Kupio još 96 komada po 102,42 kn. Još povoljnija kupnja.

Nadam se kako je pad napokon zaustavljen. Ipak je većina pada odrađena na krilima špekulacija.

Ako Uprava prognozira rast prihoda i dobiti; ne vidim razloga zašto im ne vjerovati. Do sada su im se prognoze uvijek pokazale točnima.

Dakle nakon čitanja mozemo zaključiti da su za relevantne poteze ulaganja najbitniji(i to ovim redoslijedom): forum, index.hr, N.B., izvješće.

Well done.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

ovdje sve ovisi o odluci jednog čovjeka-Putina.

A taj rizik je potpuna nepoznanica.

Dobar ulagatelj izbjegava rizik i kloni se nepoznatog.

(naravno to ne znači da oni koji su kupili neće na dionici dobro i zaraditi no konstatacije na početku ovog teksta nemaju nikakve veze s ovom zadnjom).
[emo_mrgud]

New Report

Close