ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 11:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
6.504
499
12,95
13,05
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kolega najbolje onda sada izaci i uci na nizim razinama. Kaj je tu je. Slovenci nas zakucali.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

Nema promjena u top 10:

* Važeći podaci za uredovni dan 08.06.2011 .

Unesite rezultat

AD PLASTIK D.D./REDOVNA NA IME ADPL-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. GRUPA AEROKOSMICHESKOE OBORUDOVANIE 1.259.875 30,00 Osnovni račun SANKT-PETERBURG, RUSIJA
2. PREVENT GLOBAL D.D. 1.081.770 25,76 Osnovni račun SLOVENJ GRADEC, SLOVENIJA
3. BAKIĆ NENAD 146.734 3,49 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. AD PLASTIK D.D. (1/1) 123.779 2,95 Osnovni račun SOLIN, HRVATSKA
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 94.708 2,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. BOBAN JOSIP 70.365 1,68 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 60.102 1,43 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 56.000 1,33 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. KLEPO KATIJA 38.259 0,91 Osnovni račun KAŠTEL SUĆURAC, HRVATSKA
10. POKRAJAC ILIJA 37.961 0,90 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 70,71

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Nema promjena u top 10:

* Važeći podaci za uredovni dan 08.06.2011 .

Unesite rezultat

AD PLASTIK D.D./REDOVNA NA IME ADPL-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. GRUPA AEROKOSMICHESKOE OBORUDOVANIE 1.259.875 30,00 Osnovni račun SANKT-PETERBURG, RUSIJA
2. PREVENT GLOBAL D.D. 1.081.770 25,76 Osnovni račun SLOVENJ GRADEC, SLOVENIJA
3. BAKIĆ NENAD 146.734 3,49 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. AD PLASTIK D.D. (1/1) 123.779 2,95 Osnovni račun SOLIN, HRVATSKA
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 94.708 2,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. BOBAN JOSIP 70.365 1,68 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 60.102 1,43 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 56.000 1,33 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. KLEPO KATIJA 38.259 0,91 Osnovni račun KAŠTEL SUĆURAC, HRVATSKA
10. POKRAJAC ILIJA 37.961 0,90 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 70,71

lp

Normalno da nema kolega kada će preko brokera kupovat za cca. 115 kn pa će nakon toga iskrcat višak. Čista logika. Izgleda da se i preko Fime može uzet za sličnu cijenu.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


Kolega najbolje onda sada izaci i uci na nizim razinama. Kaj je tu je. Slovenci nas zakucali.


Kolega najbolje onda sada izaci i uci na nizim razinama. Kaj je tu je. Slovenci nas zakucali.


Nisu samo vlasnike ADPL zakucali.
Moglo bi ovo povući cijelu ZSE u ponor.
na ovakvo tržište 100 mil kn je veliki novac.
Nadam se da će institutionalci otkupiti veliki dio ponuđenog.
Ipak je bitno znasti da uz BV od 162 i očekivanoj dobiti od vjerovatno preko 60 mil kn tj. od
preko 150 kn po dionici daje vrijednost dionici od minimalno 150.Ali ako prodam za 120 i kupim po 110
sigurmo sam zaradio.
Ali već sutra ćemo biti pametniji jer bi se morala formirati izuzetno jaka kupnja da smiri
paničare.I da li je to već pripremljeno.
Dugoročni će sigurno profitirati,ali ne škodi ni malo krastkoročne špekulativne dobiti.
Ipak veliki igrači odlučujua,a mi mali možemo samo čekati.

Situacija neizvjesna.Meni drago da nisam unutra.


Je li zvao netko agram-brokere oko ovog parceliranja?

I mene to zanima…



Kolega najbolje onda sada izaci i uci na nizim razinama. Kaj je tu je. Slovenci nas zakucali.


Kolega najbolje onda sada izaci i uci na nizim razinama. Kaj je tu je. Slovenci nas zakucali.


Nisu samo vlasnike ADPL zakucali.
Moglo bi ovo povući cijelu ZSE u ponor.
na ovakvo tržište 100 mil kn je veliki novac.
Nadam se da će institutionalci otkupiti veliki dio ponuđenog.
Ipak je bitno znasti da uz BV od 162 i očekivanoj dobiti od vjerovatno preko 60 mil kn tj. od
preko 150 kn po dionici daje vrijednost dionici od minimalno 150.Ali ako prodam za 120 i kupim po 110
sigurmo sam zaradio.
Ali već sutra ćemo biti pametniji jer bi se morala formirati izuzetno jaka kupnja da smiri
paničare.I da li je to već pripremljeno.
Dugoročni će sigurno profitirati,ali ne škodi ni malo krastkoročne špekulativne dobiti.
Ipak veliki igrači odlučujua,a mi mali možemo samo čekati.

Situacija neizvjesna.Meni drago da nisam unutra.
[/quote]
Uf lako vama pričat kolega kada niste nutra zamislite sada tu masu novaca na burzi vratit ćemo se na 2010 godinu. Sve me strah.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

9. lipanj 2011.| Tin Bašić
Dionice AD Plastika mogle bi pobuditi veliki interes

Budući da institucionalne ulagače najviše privlači kupnja dionica u paketima, može se očekivati i njihovo sudjelovanje

Nakon što je krajem veljače propao pokušaj prodaje jedinstvenog udjela od 24,88 posto temeljnog kapitala AD Plastika, vlasnice tih dionica, slovenske Abanka Vipa i Nova Ljubljanska banka (NLB), odlučile su se za novu taktiku. Kako nitko nije htio u komadu kupiti 1,1 milijun dionica solinske kompanije, ulagači na domaćem tržištu kapitala moći će dati ponudu za kupnju paketa od najmanje 10.000 komada. Kako su objavile Fima vrijednosnice, koje će operativno voditi prodaju, svi oni koji žele dati ponudu informativnog karaktera mogu to učiniti zaključno sa ponedjeljkom idućeg tjedna.

Institucionalna potražnja "Uvjeren sam da će biti snažna institucionalna potražnja u ovoj ponudi jer se radi o rijetkoj kompaniji koja ima jaki rast i dividendu", poručio je za Poslovni dnevnik Nenad Bakić, jedan od većih dioničara AD Plastika. Istaknuo je kako će se i sam obratiti svojoj poslovnoj banci kako bi ga kreditirala za tu ponudu. "Obzirom na očekivanu dividendu i rast kompanije, možemo očekivati i veću dividendu iduće godine", zaključuje Bakić.Hoće li se u ponudu uključiti i mirovinski fondovi, još se ne zna. Oni su prije nekoliko godina bili važni ulagači u AD Plastik. Međutim, zbog drastičnog pada cijena dionica na burzi te zbog tadašnjeg pravilnika u načinu ulaganja, bili su prisiljeni prodati svoje udjele.

http://www.poslovni.hr/vijesti/dionice-ad-plastika-mogle-bi-pobuditi-veliki-interes-181102.aspx

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham



Kolega najbolje onda sada izaci i uci na nizim razinama. Kaj je tu je. Slovenci nas zakucali.


Kolega najbolje onda sada izaci i uci na nizim razinama. Kaj je tu je. Slovenci nas zakucali.


Nisu samo vlasnike ADPL zakucali.
Moglo bi ovo povući cijelu ZSE u ponor.
na ovakvo tržište 100 mil kn je veliki novac.
Nadam se da će institutionalci otkupiti veliki dio ponuđenog.
Ipak je bitno znasti da uz BV od 162 i očekivanoj dobiti od vjerovatno preko 60 mil kn tj. od
preko 150 kn po dionici daje vrijednost dionici od minimalno 150.Ali ako prodam za 120 i kupim po 110
sigurmo sam zaradio.
Ali već sutra ćemo biti pametniji jer bi se morala formirati izuzetno jaka kupnja da smiri
paničare.I da li je to već pripremljeno.
Dugoročni će sigurno profitirati,ali ne škodi ni malo krastkoročne špekulativne dobiti.
Ipak veliki igrači odlučujua,a mi mali možemo samo čekati.

Situacija neizvjesna.Meni drago da nisam unutra.
[/quote]
o čem ti pričaš? kakva dobit po dionici od 150 kn? opet koristiš brojke iz neke svoje bilježnice..rekao sam ti već mani se matematike. to je za tvoje dobro kao i onih budala koje savjetuješ
moderator bi isto mogao malo radit svoj posao pogotovo dok se radi o ovom multinicku

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



Kolega najbolje onda sada izaci i uci na nizim razinama. Kaj je tu je. Slovenci nas zakucali.


Kolega najbolje onda sada izaci i uci na nizim razinama. Kaj je tu je. Slovenci nas zakucali.


Nisu samo vlasnike ADPL zakucali.
Moglo bi ovo povući cijelu ZSE u ponor.
na ovakvo tržište 100 mil kn je veliki novac.
Nadam se da će institutionalci otkupiti veliki dio ponuđenog.
Ipak je bitno znasti da uz BV od 162 i očekivanoj dobiti od vjerovatno preko 60 mil kn tj. od
preko 150 kn po dionici daje vrijednost dionici od minimalno 150.Ali ako prodam za 120 i kupim po 110
sigurmo sam zaradio.
Ali već sutra ćemo biti pametniji jer bi se morala formirati izuzetno jaka kupnja da smiri
paničare.I da li je to već pripremljeno.
Dugoročni će sigurno profitirati,ali ne škodi ni malo krastkoročne špekulativne dobiti.
Ipak veliki igrači odlučujua,a mi mali možemo samo čekati.

Situacija neizvjesna.Meni drago da nisam unutra.
[/quote]

Ho … ho … ho

tko bi se to nakrcao pa nas savjetuje da mu prodamo po 120.
A on nam obećaje da ćemo opet kupiti po 110.

Znači, tko ima dionicu u 10,00h odmah po bidu jer samo u tom slučaju
Lopina nam garantira med i mlijeko [thumbsup].

Nemoj netko da nije prodao.

ADPL je dobra firma, ali ova parcijalna rasprodaja velikog preventovog paketa mogla bi gadno srušiti adpl, možda čak i ispod početne dražbovne cijene od 110 kn. Zamislite što će biti kad desetine maih ulagača pokupuju preko brokera paketiće od 100-300-500-700-1000 komada pa navale prodavati na burzi po 120 kn!

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

iskreno ja da ima ima preko 10000 dionica zasipo bi Vas ko kisa i jos bi se potrudio nac neku budalu dovoljno ludu da je zacipa sa menom i onda bi se mrtav hladan javio na drazbu za 120 kuna po komadu pa neka mi neko kaze da ne bi bio dobar posao

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

zg28, ajmo prvo se na zse objavi javni poziv na dražbu pa ćemo onda razmišljat kaj bi bilo da bi bilo…ovo fore informativnog karaktera ostavimo za ovčice

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



pak je bitno znasti da uz BV od 162 i očekivanoj dobiti od vjerovatno preko 60 mil kn tj. od
preko 150 kn po dionici daje vrijednost dionici od minimalno 150.

o čem ti pričaš? kakva dobit po dionici od 150 kn? opet koristiš brojke iz neke svoje bilježnice..rekao sam ti već mani se matematike. to je za tvoje dobro kao i onih budala koje savjetuješ
moderator bi isto mogao malo radit svoj posao pogotovo dok se radi o ovom multinicku
[/quote]

kolega,
svi vidimo da je krivo izračunao, ali čemu frka ?
P/E s 9,5 ide na 11,5 i ništa štrašno !

Međutim, ako Lopina nezna matematiku, Bakić zna, a njegov komentar na poslovnom.hr nekako me čini mirinim .
S druge strane fondovi vole takovu dionicu i mogli bi jako zagristi pa Bakiću malo matematiku dovesti u jednadžbu s više nepoznanica ?

Da li će dionica na 150 ( samo nominala je 100 ) i više nije pitanje pitanje je kada i tko će najbolje ovu situaciju u međuvremenu iskoristiti, bar moje mišljenje .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




pak je bitno znasti da uz BV od 162 i očekivanoj dobiti od vjerovatno preko 60 mil kn tj. od
preko 150 kn po dionici daje vrijednost dionici od minimalno 150.

o čem ti pričaš? kakva dobit po dionici od 150 kn? opet koristiš brojke iz neke svoje bilježnice..rekao sam ti već mani se matematike. to je za tvoje dobro kao i onih budala koje savjetuješ
moderator bi isto mogao malo radit svoj posao pogotovo dok se radi o ovom multinicku
[/quote]

kolega,
svi vidimo da je krivo izračunao, ali čemu frka ?
P/E s 9,5 ide na 11,5 i ništa štrašno !

Međutim, ako Lopina nezna matematiku, Bakić zna, a njegov komentar na poslovnom.hr nekako me čini mirinim .
S druge strane fondovi vole takovu dionicu i mogli bi jako zagristi pa Bakiću malo matematiku dovesti u jednadžbu s više nepoznanica ?

Da li će dionica na 150 ( samo nominala je 100 ) i više nije pitanje pitanje je kada i tko će najbolje ovu situaciju u međuvremenu iskoristiti, bar moje mišljenje .
[/quote]
ti si neka lopinina škola? daj objasni ovo kaj si napisao

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Ho … ho … ho

tko bi se to nakrcao pa nas savjetuje da mu prodamo po 120.
A on nam obećaje da ćemo opet kupiti po 110.

Znači, tko ima dionicu u 10,00h odmah po bidu jer samo u tom slučaju
Lopina nam garantira med i mlijeko [thumbsup].

Nemoj netko da nije prodao.

I meni se čini da je Lopina cirkus stigao i u ADPL. [cool]

New Report

Close