ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 15:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,94
24.463
1,891
12,90
13,05
0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

a blizu je, još samo kuna ipo hehe

Citam izvjesca i sva redom gora od goreg, katastrofa. Jedan od rijetkih (ADPL) ima prirast i prihoda i dobiti, posebno u 4q. Trzi se na 068 Bv, valjda je to razlog zasto se osjecam tako sigurnim u ovoj dionici.

Na poslovnim portalima zanemaren, tako danas na jednom od vodecih pise, citiram: ‘Rast predvodi dionica Dom holdinga…‘ . Medutim pokazalo se da to ipak nije vazno, investitorima na zse je smanjen broj dionica od kojih mogu nesto ocekivati, a ADPL je dokazano prvi medu njima.

Hrvatska je zemlja kojom caruje pomodarstvo, trendovi, pitaju se razni "stručnjaci", "gurui" i "mačci" što je in, a što je out. Na žalost, tako se formira većina vrijednosnih sudova u Hrvata. Kod dionica je problem da kada malobrojni prepoznaju vrijednost, fali im ona masa koja bi dovela do rasta cijene. Srećom, tu svoju ulogu ponekad odigra efekt krda koji se može također svrstati u prvu rečenicu. 🙂
Pogledajte, baš ovog trena, kakav stampedo se sručio na bid.

Bio sam u ovoj dionici, propustio val, dva i izašao na 95 kn.
Sada nakon ovog, očekivano dobrog izvješća cijena ode par kuna gore,
a već za koji čas slijedi korekcija i hajdmo opet ispočetka.
To je krug gdje se skuplja neka sitna lovica i gdje fundamenti tvrtke ne znače previše.
Naravno ovdje je strah od nekog većeg gubitka manji, ali isto takoda će cijena na ovoj burzi letjet
zbog dobrog poslovanja – neće.

Potpuno se slazem s kolegom ZZip. Kolega zeba, ovo definitivno nije dionica za trejdanje. Kada se i spusti cijena rijetko kada imate priliku kupiti povoljnije nego ste prodali osim ako ne trejdate sa samo 100-200 komada. Ipak fundamenti koliko toliko garantiraju da ce i u slucaju panicne rasprodaje promet biti mali, sto se i potvrdilo u proslom valu. Uostalom graf ADPL-a u posljednjih 5 mjeseci puno toga govori sam za sebe.

Najveci je problem preci psiholosku barijeru od 100 kn.Puno ce onda da bude lakse jer ce se nekim osim prozora otvoriti i vrata samo pitanje je ko ce prvi da uđe.Vrlo je bitno da se adpl toliko ne osvrce na negativan trend a sto će tek biti kad burza krene prema gore.

bid jaca aask nesto mršav,nema rasprodaje.Svaka cast dionicarima pokazali su zrelost .Svi skupa po malo sazrijevamo.

Kreće gore. Zadnja 98,27.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ma fino raste dionica, ali prometi su tako mali, da se tu ni za špeceraj ne da zaraditi:)

Istina. Gdje je nestala likvidnost crobija?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Na bidu stoji 1000 kom na 97,50 al nitko ne prodaje.Jos jednom bravo!


Na bidu stoji 1000 kom na 97,50 al nitko ne prodaje.Jos jednom bravo!

baš tako. Posebno raduje primjetiti kako su u ovoj dionici zrili dioničari a ne nekakvi diletanti i špekulatori. Ma da više ni kune ne naraste, lipo je biti u društvu normalnih investitora i odgovornih ljudi.
puno pozdrava svima

Psiholoski je tesko probit 100 kn al kad se probije onda vazi ona zakon krda!Pojedincima je ova cijena skupa, a na 120 ce im biti jeftino.

do 100 kuna ima sasvim solidna količina za ozbiljnog kupca. Ja se ne bih načekivao zbog 2 kune razlike. tako sam ju gledao po 40, pa sam skidao po 50… al opet…to sam samo ja… [undecid]

Jos korak do 100 jos malo pa nestalo.Ako danas probijemo 100 castim sve forumase iz splita

New Report

Close