ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 10:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
6.504
499
12,95
13,05
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Čini mi se da je BVPS oko 160 kn?
Da li se varam?

[url]http://[/url]

Kad izlazi izvješće,vidim da neko fino rasprodaje ili mu je stiska s novcima ili ……..
Hmmm?

bit će bolje................

Zadnjih dana rasprodaje Nova ljubljanska banka, sad je vjerojatno već pala na oko 30.000 komada, ali se to ne vidi jer je ispala iz top10, no to je sitniš jer će trezor kupovati još oko 330.000 komada. To što prodaje NLJB nema veze sa samim ADPL nego je NLJB u problemima i rasprodaje i druge dionice koje ima na ZSE, što se vidi u promjenama u top 10.
Sad treba iskoristiti šansu i uzeti još dok ima po 113-114 jer kad se trezor opet pokrene eto ADPL u dan-dva opet na 125 kn, a ako krene cijelo tržište onda i znatno više. Ja sam dokupio i jučer i danas a vi kako hoćete. [smiley]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Čini mi se da je BVPS oko 160 kn?
Da li se varam?

da, BV je oko 160 kn, ako maknemo trezorske i viši. lani je polugodišnje izvješće izašlo 14.08. pa će vijerojatno i ove godine biti tako. ja sam počeo kupovati ADPL ovih dana jer je perspektivnafirma a cijena mu je sada više nego jeftina

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Kupovati sve do 113 kn

nema jaspri 🙂

Ako netko zna gdje se moze vidjeti izvjesce (ako je izaslo), neka posalje link…..hvala…..

Pratim ovu dionicu ima više 2 godine…..
Kupopvao sam prvi puta na 100kn…. a vjerojatno ću opet na istim razinama….

Scio me nihil scire

Sjela dividenda

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ADPL-fin2008-1H-NotREV-K-HR.xls

Izaslo izvjesce…..

Lijep gubitak.
Pasti će ovo ispod 100 Kn.
Sve je to radi skupljanja dionica od strane trezora ADPL-a.


http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ADPL-fin2008-1H-NotREV-K-HR.xls

Izaslo izvjesce…..


lose, lose…..
nisam ni ocekivao bolje
izgleda da se cijena mora stopat

polako, bez panike


Sjela dividenda

Yep,nije nešto ,ali čovjeka veseli kad firma daje dividendu,a u razvoju je, ipak se misli na nas male [wink]

Bravo ADPL,dugoročno mislim vrlo perspektivna firma….

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Iz izvješća:
U promatranom razdoblju Društvo je iskazalo gubitak u poslovanju iz dva osnovna razloga. Prvi razlog je gubitak ugovorene realizacije u tvtki EURO APS Rumunjska zbog štrajka radnika u tvornici automobila DACIA u trajanju od tri tjedna (kraj 03. mjeseca do sredine 04. mjeseca). Drugi razlog su negativne tečajne razlike zbog nastavljenog trenda aprecijacije EUR-a u odnosu na domaće valute (Kuna, RON, Rublja) u drugom tromjesječju izvještajnog razdoblja.

Gubitak i nije neki, a s druge strane jasno je zašto su ga iskazali. Naime, nedavno je donijeta odluka o kupnji preko 370.000 dionica od strane trezora. Kad se pogleda struktura top 10 vidimo da u biti nema većih igrača koji su volji prodati ADPL, pogotovo po ovim cijenama. Čak je i ESOP, koji ima svega 68.800 komada stao s prodajom jer cilj je- skupiti što više ovih jeftinih dionica od strane uprave i samog trezora pa više ni ESOP ne prodaje!

Od ostatka ekipe iz top 10 prodaje Nova ljubljanska banka (koja prodaje i druge dionice jer je u gubicima), ali sad je već pala ispod 30.000 komada, a trezor ima u planu kupiti još oko 340.000 dionica! Nova Lj.B. još malo i sasvim će ispasti z ADPL.

Evo pa pogledajte sami od koga oni mogu sakupiti tu količinu? Nema šanse osim ako im ne prodaju mali ulagači!

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. OAO SPIK 1.259.875 30,00 Osnovni račun
2. PREVENT-ZLATAR D.O.O. 636.471 15,16 Osnovni račun
3. PREVENT GLOBAL D.D. 445.299 10,60 Osnovni račun
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 126.425 3,01 Skrb. račun
5. PBZ D.D. 103.375 2,46 Skrb. račun
6. AD PLASTIK D.D. 76.856 1,83 Osnovni račun
7. PBZ D.D. 69.400 1,65 Osnovni račun
8. AD PLASTIK-ESOP D.O.O. 68.803 1,64 Osnovni račun
9. BOBAN JOSIP 65.250 1,55 Osnovni račun
10. POKRAJAC ILIJA 36.713 0,87 Osnovni račun
Ukupno: 68,78

A kako potaknuti male ulagače da im prodaju? Tako da se prikaže FI s izvješće s minusom, a s druge strane čeka trezor s još 340.000 dionica koje želi kupiti! Ali neće im proći ova igra, nismo ni mi vesla sisali! [wink]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close