ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.04.2024. u 08:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
16,66
59.817
3,591
16,75
16,80
0,90%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Cijena se još nekako drži jer se ulagači nadaju da će najavljena dividenda biti isplaćena. Međutim, obzirom na krizu i mjere koje donosi vlada za spašavanje prezaduženih građana, po meni je veliko pitanje hoće li dividenda biti isplaćena ili će se odustati od toga? A ta odluka utjecat će prilično na cijenu dionice.

Ignore: KressoM, delux

ovo ce gadno udariti banke

https://www.poslovni.hr/hrvatska/vlada-i-banke-dogovaraju-otplatni-model-sve-koji-imaju-kredit-ovo-bi-moglo-zanimati-4220003

ocekujem odustanak od isplate dividende jer najbitniji je opstanak

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Malo sam to pratio, ali mi su najluđa obrazloženja iz te presude u kojima se spominju odredbe Zakona o zaštiti potrošača koje se odnose na odredbe distancijski sklopljenog ugovora o kojima se nije pojedinačno pregovaralo. Prvo, kod kredita se ne radi se o distancijski sklopljenom ugovoru. Pa nije da ugovoram kredit putem telefona, brzojava, maila ili razmjenom pisama. To je bilo ugovaranje u poslovnicama banaka i svi su bili face kad su hodočastili onuda i po javnim bilježnicima, ništa od toga nije bio problem, samo daj mi novce, odma sada odma. I na njih ću plaćat malu kamatu, a ne ko one budale koje plaćaju u kunama i eurima. Drugo – kao nije im bio jasan valutni rizik?Pitam se samo bi li tako kojekakvi Aleksići i škvadra galamili da je kudikamo došlo do pada tečaja franka. Ne. Još bi se cerili svima drugima i likovali kako se oni dobro provode, a mi svi drugi smo budale, a sad cmizdre i puze. Još samo da dođe i treće, da se sjete da su i ovrhe protiv njih bile nezakonite jer im nitko nije objasnio klauzulu ovršnosti. Ali ne želim generalizirati. Znam dobar broj ljudi koji se na kavi otvore i kažu kako su itekako bili svjesni rizika, ali im se to tad učinilo zgodno, povoljno, itd. I onaj komunist Linić i amater Lalovac koji su dodatno udavili ovo ionako napaćeno hrvatsko tržište kapitala s glupim porezima koji kad se jednom, da tako kažem, impregniraju u fiskalni sustav, više ih ni jedna vlast ne želi samo tako maknut…to je jednostavno način na koji država razmišlja i pogrešan je. To sve izaziva pravnu nesigurnost, koja je u Hrvatskoj obilata, a (strani) investitori ju doslovno mrze, pogotovo taj porezni dio. Da ja tužim investicijska društva i RH jer su mi pale cijene udjela/dionica?

Guverner zabranio bankama isplatu dobiti!

 

https://www.24sata.hr/news/boris-vujcic-zabranio-bankama-isplatu-dobiti-reze-i-bonuse-682240

La vita e bella!

Još sam se pitao zašto je pred par dana PBZ trezor stavio na prodaju po 865kn…

Ali ovo nije loše, dapače, štiti Hrvatsku. Talijani bi u ovoj situaciji sigurno povukli novac doma. Ovako novac ostaje kod nas i HNB se stvarno u ovok kriznoj situaciji postavila kao regulator pa i zaštitnik. Osobno imam ZABAe određenu neveliku količinu, ali nisam uopće oko ovoga opterećen. Moramo imat zdrave banke.

a kako ste znali da prodaje bas PBZ trezor ?

objava na ZSE.hr

naravno da ne mogu bit siguran, ali mogu pretpostavit. cijena dugo vremena preko 1000kn i onda najednom vidim 150kn manje i pogledam malo pod zse na stranici dionice. a PBZ baš i nije neka aristokratkinja dividende + tako lako napravi squeeze out ekipa in Intese. tko zna po kojoj bi cijeni tada išla naknada istisnutima. ZABA je daleko bolja. daleko veći freefloat i puno veća dividenda. tko je 2013 ulazio po 25-30 kn u ZABAu, do sad je imao 100% i više kapitalne dobiti, ovisno kad se iskrcao + da je neki prosjek dividende bio samo 3kn tih 6 godina….pa to je za kakvih 10000 komada najmanje 180,000 u dividendama. zarada najmanje 150% u šest godina držanja.

Posejdon, 20.03.2020. u 16:20

Guverner zabranio bankama isplatu dobiti!

 

https://www.24sata.hr/news/boris-vujcic-zabranio-bankama-isplatu-dobiti-reze-i-bonuse-682240

opaa miki..u ponedeljak je onda za očekivati pad cijene za preko 4 kn,tj na oko 45-46 kn

jaro, 21.03.2020. u 23:14

 





Posejdon, 20.03.2020. u 16:20



 

Guverner zabranio bankama isplatu dobiti!

 

https://www.24sata.hr/news/boris-vujcic-zabranio-bankama-isplatu-dobiti-reze-i-bonuse-682240

 



 

opaa miki..u ponedeljak je onda za očekivati pad cijene za preko 4 kn,tj na oko 45-46 kn

 

I da i ne. U principu ako društvo ne isplaćuje dividendu, cijena dionice bi mu trebala rasti, a ne padati. Uvijek jače raste cijena ovih koje ne isplaćuju, tzv. growth stock. Ali sad je takav potres na tržištu da je sve moguće. Vidim ADPL na 80 kuna i manje, nije nemoguće. Bude ovo sa dividendom pa afera pa ovo pa ono i evo ti 30kn ili manje za ZABAu kroz kratko vrijeme. Ja ću kupovat sigurno. Već ispod 35 kupujem.

Banke su dosta izlozene u ovoj krizi nevezano za isplatu dividendi.Mislim da je ovaj potez guvernera OK u interesu hrvatske.Banke svugdje u svijetu biljeze pad cijena jer su one uvijek izlozene u krizama,pa ocekujem da ce i nase banke “padati”.

jaro, 21.03.2020. u 23:14

 





Posejdon, 20.03.2020. u 16:20



 

Guverner zabranio bankama isplatu dobiti!

 

https://www.24sata.hr/news/boris-vujcic-zabranio-bankama-isplatu-dobiti-reze-i-bonuse-682240

 



 

opaa miki..u ponedeljak je onda za očekivati pad cijene za preko 4 kn,tj na oko 45-46 kn

Po kojoj logici?

Lova ostaje u firmi, vrijednost ostaje ista.

Vi ne razumijete ili što?

https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-death-toll/



malo pratite podatke.


eksponencijalni rast je tek krenuo.


ovo će trajati jako jako dugo, a ekonomije će biti uništene.


a ovdje još neće biti niti dividende…za očekivati je jači zaron cijene u ponedjeljak….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

svaka čast kolegama jaro i zorangutan,točno su prognozirali rasplet danas na zabi

budapest !

pad zbog divke je odrađen, sad bi mogao lagani odbijanac…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close