ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 15:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
16,97
99.442
5,859
17,00
17,10
1,18%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zaba više od 1,5 milijardi kuna prošlogodišnje dobiti isplaćuje za dividendu

 

Nije loše…

https://www.index.hr/vijesti/clanak/informacije-o-pranju-novca-u-zabi-stigle-od-amerikanaca-kazna-do-10-milijuna/2163616.aspx

https://www.poslovni.hr/trzista/sto-se-dogadalo-u-zagrebackoj-banci-u-pitanju-je-najveci-skandal-u-povijesti-banke-4217746

Ignore: KressoM, delux

ZABA se brani obilatom dividendom, no međutim cijena dionice je debelo prenapuhana.

Vjerujem da ce i to uskoro trziste uvidjeti.

Da zasad se dobro drži.

Ali sutrašnji val bi je mogao pomesti.

EU burze izbrisale su sav plus od jutros…čudi me da se ZABA još uvijekk trži ovako visoko obzirom na loše vijesti koje dolaze + corona kaos u svijetu….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

ZABA zbog netrasparentnosti, kazne koja visi nad glavom, i počinjenih svinjarija trenutno vrijedi 30 kuna MAX.

Tko zna kakvi će kosturi iz ormara još ispasti.

Vrhovni sud: Nakon konverzije ugovor je valjan

 

Eto, ono što sam najavljivao… Iako su neki kolege, pozivajući se na pravno iskustvo, tumačili drugačije.

Čisto radi osobne satisfakcije.

Iako je korona sada puno veći problem.

Mislim da će morati progovoriti.
Na kraju krajeva tržište će prvo reagirati i progovoriti, tako uvijek biva.

https://www.seebiz.eu/banke/zavjera-sutnje-o-pravim-razmjerima-problema-u-zagrebackoj-banci/226893/

 

– Znači da oni koji  su konvertirali kredite mogu tražiti obeštećenje po preplaćenim kamatama i valutnoj klauzuli do dana konverzije i da je aneks ugovora koji su potpisali s bankom valjan, tada nastupa novo pravno stanje i odredbe nisu ništetne. Šokiran sam činjenicom da se nismo pomaknuli s mjesta. Oglednim postupkom rješavano je pitanje koje nije bitno, i sada imamo odgovor koji nam ništa ne govori o tome jesu li chf ugovori ništetni i kakva su naša prava na obeštećenje do dana konverzije. Opet moramo čekati revizije koje smo čekali i prije. Vrhovni sud RH igra se sudbinama ljudi i dalje, najprije smo imali konverziju baš zbog njegove sporosti, a sada nakon 8 godina kolektivnog postupka i dalje drže sto tisuća obitelji u neizvjesnosti. Ne mogu se oteti dojmu da su banke uspjele svojim stavovima djelovati na suce, i da je sve ono što su banke tvrdile ušlo u sadržaj rješenja. Njihov pritisak urodio je plodom pa je VS pogrešno protumačio i Dunai presudu, a ignorirao je i sve ostale presude Suda EU – kaže Aleksić, a na pitanje kako se ova odluka uklapa u pravnu praksu Suda EU odvraća da mora prvo pročitati rješenje, s obzirom da je odluka Vrhovnog suda upravo objavljena i treba je proučiti.

Ne nisu na suce, sigurno su na nas forumaše, jel osim mene još netko nešto ispod stola od vas dobio😂😂

Kad bi im ja zakon provodila, dobar dio BDP bi se tu našao!
I gospodin Luković bi bacao papire po 25kn! Tak nisu zarađeni!

@beba

nije taj na br.10 ništa zakasnio s izlazom jer cijena ZABE je još uvijek visoko oko 58-60 kn tako da mu je to još uvijek fina cijena za izlaz….ali samo dok i ostali ne skuže to isto pa i oni krenu izlaziti dok je cijena još na ovim razinama….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

ako ih još ošinu kaznom, moglo bi i ovih 50 kn biti dobra cijena za izaći….

https://express.24sata.hr/ekonomix/okrsaj-u-zagrebackoj-banci-prali-novac-a-banka-je-sutjela-24227?utm_campaign=Partnerski+portali&utm_medium=Widget&utm_source=Vecernji.hr

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

što će najava zamrzavanja otplate kredita od najmanje 3 mjeseca za firme i građane značiti za ZABU i ostale banke?

Pozdrav svima!

Kakva je situacija sa dividendom? Kojeg datuma treba imati dionicu da bi se ostvarilo pravo na dividendu?

Hvala.

New Report

Close