ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.05.2024. u 03:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,50
490
28
17,00
17,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



o čemu govoriš, navigare? kakav dan D?

Danas je zadnji dan za kupiti sa pravom na drugi dio dividende.
Naime treba biti na popisu u SKDD 16.09.2011 da bi se dobio drugi dio dividende.

[/quote]
..zna li se kad ce bit isplata dividende??

a vidi lešinara kako su se natiskali na 430,00 🙁

Dividenda day

vidim punite MM po 450 [lol]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

danas, na pravi ex-dividend day dionica je pala za vrijednost dividende. a pala je i dva dana prije skupštine 22.8. za isti postotak, jer se očekivalo da će to biti ex-dividend day. tako da je ulpl ukupno pao za dvostruku vrijednost ostatka dividende. ovo nema niti na jednoj drugoj dionici nego samo na ulpl. pa dobro, ljudi, jesmo mi najgluplji dioničari?

kako stvari sada stoje, ne bi me čudilo da dionica, radi istih tupana, jos koji put padne za iznos dividende, mozda na dan isplate dividende i jos na dan poslije isplate, a mozda i u međuvremenu bar jos jednom. tako da smo lijepo svi sigurni da smo umanjili vrijednost dionice radi dividende, pa ako treba i nekoliko puta. i da onda i ta dividenda time lijepo bude obezvrijeđena, jer se isplaćuje u dionicama.

ali, neka, samo nek smo time mi mali dionicari zahebali dionicare zaposlenike koji su mislili po povlastenoj cijeni kupiti dionice. eto, sad je i trzisna cijena skoro ista kao i dokapitalizacijska. nema veze sto je moja krava crkla, susjedove su dvije!

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja

i ja se čudim… ili je glupost neuništiva, ili je zavladala panika, ili je gadna kriza u nečijem kućnom budžetu


danas, na pravi ex-dividend day dionica je pala za vrijednost dividende. a pala je i dva dana prije skupštine 22.8. za isti postotak, jer se očekivalo da će to biti ex-dividend day. tako da je ulpl ukupno pao za dvostruku vrijednost ostatka dividende. ovo nema niti na jednoj drugoj dionici nego samo na ulpl. pa dobro, ljudi, jesmo mi najgluplji dioničari?

kako stvari sada stoje, ne bi me čudilo da dionica, radi istih tupana, jos koji put padne za iznos dividende, mozda na dan isplate dividende i jos na dan poslije isplate, a mozda i u međuvremenu bar jos jednom. tako da smo lijepo svi sigurni da smo umanjili vrijednost dionice radi dividende, pa ako treba i nekoliko puta. i da onda i ta dividenda time lijepo bude obezvrijeđena, jer se isplaćuje u dionicama.

ali, neka, samo nek smo time mi mali dionicari zahebali dionicare zaposlenike koji su mislili po povlastenoj cijeni kupiti dionice. eto, sad je i trzisna cijena skoro ista kao i dokapitalizacijska. nema veze sto je moja krava crkla, susjedove su dvije!

ja se ne sjećam da sam ikad vidio slučaj da je ex-div day bio premješten, što je trik kojim su još jednom nasankali male dioničare.

BTW čini se da ovo ide lagano prema 400, tako da ne bude neke veće štete za male dioničare zbog procesa dokapitalizacije. [lol]


danas, na pravi ex-dividend day dionica je pala za vrijednost dividende. a pala je i dva dana prije skupštine 22.8. za isti postotak, jer se očekivalo da će to biti ex-dividend day. tako da je ulpl ukupno pao za dvostruku vrijednost ostatka dividende. ovo nema niti na jednoj drugoj dionici nego samo na ulpl. pa dobro, ljudi, jesmo mi najgluplji dioničari?

kako stvari sada stoje, ne bi me čudilo da dionica, radi istih tupana, jos koji put padne za iznos dividende, mozda na dan isplate dividende i jos na dan poslije isplate, a mozda i u međuvremenu bar jos jednom. tako da smo lijepo svi sigurni da smo umanjili vrijednost dionice radi dividende, pa ako treba i nekoliko puta. i da onda i ta dividenda time lijepo bude obezvrijeđena, jer se isplaćuje u dionicama.

ali, neka, samo nek smo time mi mali dionicari zahebali dionicare zaposlenike koji su mislili po povlastenoj cijeni kupiti dionice. eto, sad je i trzisna cijena skoro ista kao i dokapitalizacijska. nema veze sto je moja krava crkla, susjedove su dvije!

Ja bi prije rekao da se neki spremaju za posljedice najavljenog dokapa !?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

ja se ne sjećam da sam ikad vidio slučaj da je ex-div day bio premješten, što je trik kojim su još jednom nasankali male dioničare.

BTW čini se da ovo ide lagano prema 400, tako da ne bude neke veće štete za male dioničare zbog procesa dokapitalizacije. [lol]
[/quote]

ma nema tu trikova i namjernog premjestanja exdividend dana, nego se neki povrsni dionicari prave pametni i neutemeljeno ruse danas cijenu koja je vec srusena 22.8. zbog isplate dividende. umjesto da prate zbivanja i znaju da je umanjenje vec izvrseno, pa to ne rade jos jednom.

sami sebi, zbog povrsnosti, neznanja i panike cine nepotrebno zlo. sad lijepo dignite cijenu natrag na 460 povlacenjem naloga sa prodaje… e moja ekipa… kad cete se nauciti, bas ste pogubljene ovce bez pastira…

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja

India decided to ban ships older than 25 years of age entering her ports. Just to put this in
numbers, in bulk carriers, this means that more than 40% of the fleet in the handy segment at least will not be able to ‘touch’ Indian ports! Of course, this may boost the demo market in favour of India again.

Ej, dioničari, što kukate?
Pa dobro je da cijena pada. Što niža cijena – više ćemo dionica dobiti za dividendu.
Samo da ova cijena "izdrži" do petka.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


sami sebi, zbog povrsnosti, neznanja i panike cine nepotrebno zlo. sad lijepo dignite cijenu natrag na 460 povlacenjem naloga sa prodaje… e moja ekipa… kad cete se nauciti, bas ste pogubljene ovce bez pastira…

pogubljeni su oni koji su ostali u ovoj dionici i nakon najave lopovskog dokapa. ja sam odavne izišao na oko 500 kn, uz gubitak od kojih 15-ak posto. progutao saam gubitak jer s takvom upravom ne želim imati nikakvog posla. ispalo je da sam dobro učinio. ode ovo prema 400, tako da se izravna s cijenom iz dokapa, pa se mali neće moći žaliti da ih je uprava prevarila u dokapu. [cool]

kaj ste mislili da će vam se dogoditi sa cijenom nakon najavljenog "povlaštenog" dokapa po 400 kn?
i još kad ekipica krene s iskrcajem dividendnih dionica…
hm

New Report

Close