ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



sami sebi, zbog povrsnosti, neznanja i panike cine nepotrebno zlo. sad lijepo dignite cijenu natrag na 460 povlacenjem naloga sa prodaje… e moja ekipa… kad cete se nauciti, bas ste pogubljene ovce bez pastira…

pogubljeni su oni koji su ostali u ovoj dionici i nakon najave lopovskog dokapa. ja sam odavne izišao na oko 500 kn, uz gubitak od kojih 15-ak posto. progutao saam gubitak jer s takvom upravom ne želim imati nikakvog posla. ispalo je da sam dobro učinio. ode ovo prema 400, tako da se izravna s cijenom iz dokapa, pa se mali neće moći žaliti da ih je uprava prevarila u dokapu. [cool]
[/quote]

Zašto prije nisi prodao kada se o dokapu znalo već na 570 kuna ali s obzirom na ovih 15% čini mi se da si ti tada kupio?Mislio si da je to nešto pozitivno ili ?

bit će bolje................


India decided to ban ships older than 25 years of age entering her ports. Just to put this in
numbers, in bulk carriers, this means that more than 40% of the fleet in the handy segment at least will not be able to ‘touch’ Indian ports! Of course, this may boost the demo market in favour of India again.

Ipak je dvodno zakon.




sami sebi, zbog povrsnosti, neznanja i panike cine nepotrebno zlo. sad lijepo dignite cijenu natrag na 460 povlacenjem naloga sa prodaje… e moja ekipa… kad cete se nauciti, bas ste pogubljene ovce bez pastira…

pogubljeni su oni koji su ostali u ovoj dionici i nakon najave lopovskog dokapa. ja sam odavne izišao na oko 500 kn, uz gubitak od kojih 15-ak posto. progutao saam gubitak jer s takvom upravom ne želim imati nikakvog posla. ispalo je da sam dobro učinio. ode ovo prema 400, tako da se izravna s cijenom iz dokapa, pa se mali neće moći žaliti da ih je uprava prevarila u dokapu. [cool]
[/quote]

Zašto prije nisi prodao kada se o dokapu znalo već na 570 kuna ali s obzirom na ovih 15% čini mi se da si ti tada kupio?Mislio si da je to nešto pozitivno ili ?
[/quote]

prodao sam u onom trenutku kad je donesena odluka o dokapu. istina, trebao sam prodati isti čas kad je objavljen prijedlog.

kolega, dosta vise te vase paranoje sa dokapom. da ste stvarno prodali i/ili ne mislite natrag u ulpl, onda ne biste vise ovdje ustrajno komentirali. cini mi se da bi vi ovamo na puno nizim razinama, pa drukate na pad. znate vi dobro da je ulpl dobra dionica. jer da nije, ne bi je uprava i zaposlenici htjeli kupovati. jedino je zbog niske likvidnosti neupuceni uspijevaju valuirati nize od realne vrijednosti.
ali, doci ce vrijeme kad ce se vidjeti sjaj ulpl-a. vjerujem, vrlo skoro, jer se svjetska flota smanjuje, vozarine rastu, a ulpl flota raste.

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja

dobra kompanija + nepoštena uprava = katastrofa za male dioničare. i da, prodao sam i ne namjeravam više ulaziti čak i da je puno jeftinija. kako je ono rekao Buffet: "s lošom upravom nikad nismo napravili dobar posao." razmislite o tome.

@MyMoney
Po čemu je Uprava ULPL loša?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

MM vrši pritisak na pad cijene. Na asku nudi 1000 komada po 450, ali kupuje samo 110 komada na 437,50.

U čemu je fora ???????

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


MM vrši pritisak na pad cijene. Na asku nudi 1000 komada po 450, ali kupuje samo 110 komada na 437,50.

U čemu je fora ???????

Štopa cijenu do sutra kako bi dioničari sa 50 i više dionica dobili što više dionica kroz dividendu. Sutrašnja zadnja cijena je meritorna za izračun. Cca 26kn x broj dionica u posjedu na dan 13.09. / zadnja cijena na dan 16.09. = broj dionica koje će se dobiti kao dividendu.

Ispravak krivog navoda:

– vrijednost svake vlastite dionice utvrduje se u visini prosjecne cijene koja za
dionice Društva bude ostvarena na Zagrebackoj burzi na dan 16. rujna 2011.
godine. Vrijednost svake vlastite dionice bit ce zaokružene u kunama (bez lipa) i
to na nacin da ce se vrijednost od 0 do 0,49 kuna zaokruživati na 0, a vrijednost
od 0,5 do 0,99 zaokružiti na 1

http://www.uljaniksm.com/media/pdf/Glavna%20skupstina/Odluke%20Glavne%20skupstine%2020110824.pdf

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

ne kužim! kad je isplata dionica"
Koliko se sjećam bila je riječ 24.09.2011

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



MM vrši pritisak na pad cijene. Na asku nudi 1000 komada po 450, ali kupuje samo 110 komada na 437,50.

U čemu je fora ???????

Štopa cijenu do sutra kako bi dioničari sa 50 i više dionica dobili što više dionica kroz dividendu. Sutrašnja zadnja cijena je meritorna za izračun. Cca 26kn x broj dionica u posjedu na dan 13.09. / zadnja cijena na dan 16.09. = broj dionica koje će se dobiti kao dividendu.
[/quote]

Tako je! Toliko o ‘losoj’ upravi. Zapravo, jos nisam vidio upravu koja bolje brine o svojim dionicarima od ove. Em je iznos ovogodisnje dividende najveci od svih firmi, em se brinu da za taj iznos dobijemo sto vise dionica. A to se i moglo ocekivati obzirom da su uprava/zaposlenici takodjer (najveci) dionicari. jednostavno, ne moze korektnije… bravo ulpl!

a od ponedjeljka moze krenuti znacajniji rast dionice. vozarine su vec na 15.000, a jos prosli tjedan su bile na 14.000. a trend je da rastu, jer preko 40% svjetske flote plovi prema rezalistima…

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja


Štopa cijenu do sutra kako bi dioničari sa 50 i više dionica dobili što više dionica kroz dividendu. Sutrašnja zadnja cijena je meritorna za izračun. Cca 26kn x broj dionica u posjedu na dan 13.09. / zadnja cijena na dan 16.09. = broj dionica koje će se dobiti kao dividendu.

kad će dioničarima upisati nove dionice u SKDD? jer nakon toga možemo očekivati novu kanonadu po bidu, sve iznad 400 kn im se isplati prodati?
na žalost, cijena bi se mogla za duže vrijeme ubetonirati na 400-420 kn, a kad bude pad cijele ZSE moguće da ode i ispod 400 kn! [embarass] [angry]

moji postovi ne predstavljaju financijske savjete niti preporuke za kupnju ili prodaju dionica

New Report

Close