ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.05.2024. u 03:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,50
175
10
16,90
17,30
4,17%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.





Ispravka prethodnog posta. Uključivanjem novih brodova u flotu i prihoda od poslovanja istih BV i EPS će porasti, a P/BV i P/E pasti, odnosno imat će puno više prostora za rast (marža sigurnosti).

Ne može BV rasti kupnjom nečega, osim ako je u trenutku kupnje stvarna tržišna vrijednost veća od one koja je plaćena za to nešto (što je rijetko).

Ono što se dešava je da kratkoročna imovina (novac) postaje dugoročna imovina (osnovno sredstvo).
[/quote]

Dio rata za brodove se plaćaju unaprijed po etapama, a brod u BV ulazi preuzimanjem.
[/quote]

Zar se te unaprijed uplacene rate ne vode kao neki oblik imovine i prije preuzimanja broda? Pitam zato sto nisam siguran…
[/quote]

Ma naravno, ništa se ne materijalizira iz etera…

BV ili kapital, kako to zovu kod nas, može biti ili uloženi kapital od strane vlasnika ili zadržana dobit, osim s tim sredstvima tvrtka raspolaže i posuđenim financijskim sredstvima iz raznih izvora i raznih modela, sveukupno ono čime raspolaže zovemo ukupnom imovinom…

e sad nabavka osnovnog sredstva može ići na razne načine…

recimo možemo posuditi 100kn i platiti unaprijed za recimo brod, onda možemo uzeti svojih 100 kn i u drugom navratu opet platiti unaprijed za brod i onda za recimo godinu dana idemo po brod i platimo još 800kn, koje smo prethodno posudili od banke, što čini ukupnu nabavnu vrijednost broda od 1000kn…

ukupno smo 900kn smo posudili i povećali imovinu na temelju dugovanja i te novce +100kn svojih novaca smo zamijenili brodom…

s novim brodom imamo ukupno 900kn više imovine ali i 900 kn više dugovanja, kapital ili BV je ostao isti s time da je 100kn tog kapitala promijenio oblik iz novca u osnovno sredstvo…iz kratkoročne u dugoročnu imovinu…

dakle kapital ili BV moramo ili uložiti ili zaraditi!



»3. maj« je pred isporukom drugog iz serije tankera za »Uljanik plovidbu«, koja je planirana sredinom idućeg mjeseca [thumbsup] [thumbsup]

China’s Huge Oil Demand
Sunday, 31 January 2010

The most recent data showed that China’s oil demand in November rose 18.7 percent year-over-year — the third straight month of double-digit growth. It is no wonder then that over the past two years, China has been securing long-term contracts to its energy needs. It has used its nearly $2 trillion in foreign reserves to gain access to for foreign gas and oil supplies.

As an investor, I see the future. If the short-term dollar bounce means that oil falls to $70, or $60 or even $55 — I’m a buyer, not a seller . For the simple reason that the Chinese will provide a hard floor and ensure prices. And with the world coming out of recession, there is plenty of upside.
[thumbsup] [thumbsup]
[/quote]
Odlično si to uočio uvaženi kolega! [thumbsup]
The dry bulker market is expected to hold steady thanks to China’s strong demand for iron ore and coal imports. And an improvement in the tanker market is also anticipated due to recovery in demand for petroleum products and the withdrawal of single-hull VLCCs. In addition, the global economy is bottoming out ;Mitsui OSK Lines http://www.mol.co.jp/pr-e/2010/e-pr-1007.html [thumbsup]

Vidim odlično si upućen u materiju pa te molim da kometiraš drskog statističara Zhao Tingtinga ( http://www.chinadaily.com.cn/bizchina/2010-01/29/content_9400191.htm )
Petrochemical industry may post double-digit growth
China’s petrochemical industry will show better performance this year, the Shanghai Securities News reported, citing Feng Shili, deputy secretary general with the China Petroleum and Chemical Industry Association on Thursday in Beijing.The industry is expected to post double-digit growth in output value, revenue and profits this year

Puno te pozdravljam i želim ti uspješni početak godine;kao i svim forumašima [thumbsup]

Činjenica je da se nabavka flote dijelom financirala povećanjem temeljnog kapitala, a dijelom kreditima (zaduženost od 156,99% je visoka u odnosu na kapital), ali je isto tako činjenica da se brodovi grade u domaćih škverovima na temelju subvencioniranog programa, dakle, dijelom i novcem poreznih obveznika. Moj je dojam da Uprava zna što radi, provodi dokapitalizacije u optimalnim trenucima, koči rast cijene kad joj to odgovara (do isplate dividende), da strpa što više u trezor, btw. nedavno su nakon dužeg vremena piknuli 500 kom (dobar znak).
Moj dobrohotni savjet svima koji su u ovoj dionici dulje vremena i navučeni su na nju je da koriste valove na korektnim točkama ulaza i izlaza (ja sam ovaj put možda malo preuranio zbog moguće dividende) i dobit reinvestiraju u istu. Možda nećete zaraditi kao na nekim fondovskim navlakušama, ali dugoročno ova dionica je bingo.

Tonchi70 @ dugorocnih dionica im hrpa na zse [bye] te price ne piju vodu vise….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Kolega, sve je stvar stila investiranja i ulagačkog horizonta. Ova dionica je moj pick među fundamentalno podcijenjenim, a perspektivnim dionicama. Dio portfelja je u defanzivnim i niskovolatilnim dionicama, a manji dio je namijenjen kratkoročnijim špekulacijama.

Inače, stara rimska poslovica kaže da ne možeš spasiti od propasti čovjeka koji se odlučio obogatiti preko noći. [thumbsup]


Tonchi70 @ dugorocnih dionica im hrpa na zse [bye] te price ne piju vodu vise….

-Kolega inverter, osjetim li to ja dozu ironije uzrokovanu apatijom?
-Nhf,što više takvih osjećaja, novi uzlet je bliži. [wink]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Što dulje kriza traje,meni bolje. Recimo da od svakog poslića dio ubacim u dionice.
Danas za 1dionicu dobijem 700kn. Za dvije godine ću moć istom tom jednom dionicom radniku dati plaću. Pa neka bude na ovoj cijeni što duže može. Bitno da je firma stabilna. A sve ostalo će se posložiti s vremenom.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

a još ako imaš 100 kom dobiti ćeš dividende za još dvije………..
mada se ne slažem sa tvojom politikom plaća…………

15.02.2009

predujam dividende 20 kn + dividenda

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA



Tonchi70 @ dugorocnih dionica im hrpa na zse [bye] te price ne piju vodu vise….

-Kolega inverter, osjetim li to ja dozu ironije uzrokovanu apatijom?
-Nhf,što više takvih osjećaja, novi uzlet je bliži. [wink]
[/quote]
ne ,samo komentiram da ponavljate vec nekoliko mjeseci iste price…unutra ste ,ok…ali mi se vise cini da sami sebe tjesite zasto ste unutra i da ste ispravno postupili…ako ste toliko sigurni da je ulpl dobra investicija…cemu svaki dan ponavljati ,KAKO JE SUPER PODCJENJENA.i tako vec mjesecima…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

zanimljiva teorija!
Hočeš reći da je sad ULPL jako povoljna cijena pa kad kupis određenu količinu,možeš za npr.2-3 godine kada cijena ode na 3-4k dat radnicima kao bonus ili tako nesto
To je dobra ideja za ljude iz NO ULPL-a.
A onda sav dobit ostane i dalje u ULPL

pozdrav svim ULPL

@inverter

-Upravo zato što i dalje mislim tako, i ne prihvaćam šutiti ako razno-razni špekulanti u svojem interesu, pišu negativno i plaše potencijalne ulagače.
-Ulaganje u dionice treba biti dugoročno, jednako kao i ulaganje u treći mirovinski stup, u kojem kupujete udjele u fondu po različitim cijenama, ovisno kad ste uplatili, ali prije pedesete nema vani.
-Velika je ipak razlika u ta dva načina ulaganja,ali u kombinaciji, na dulji vremenski rok, daje znatno veće prinose nego oročenje kod poslovnih banaka.(kome nije jasno, neka se promisli gdje završavaju oročeni novci uloženi kod poslovnih banaka)
-Nije mi ni na kraj pameti pametovati, ovo je moj način razmišljanja, samo reagiram na armagedonske postove. [wink]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Ja sam samo mislio da niti na jedan način trenutno ne mogu više zaradit nego ulaganjem u stabilne dionice,oko kojih se ne moram nervirat. 700kn je sića a kad bude 3000kn i više to je već lijepa svotica.
A dati je neću nikom kao bonus;-).

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

New Report

Close