ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.05.2024. u 13:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,70
690
39
17,00
18,20
1,14%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kolege, vjerujem da ste možda revoltirani kretanjem cijene ovih dana. Prodaja je ipak bila ubitačna jer se puno dionica mora kupiti ovaj put (svaki put sve više, ne?). Međutim, ruku na srce, ULPL je jedna od rijetkih dionica koja je cijenom veća danas nego krajem veljače. Sve drugo je roknulo i po 20% u ovom zadnjem valu korekcije, pogledajte samo ostale plovidbe-groblje!

Ipak, nemojmo se zavaravati. Sutra ronimo big time. Ako se uspijemo zadržati iznad 2000 bit će dobro.

Ono što bih savjetovao svima koji sutra misle prodavati je neka razmisle dva put da li je to pametno, zašto?

1.Dokap se izglasava tek 31.03.2008 (najvjerojatnije će bit, ali ništa nije 100%)
2. Hanfa ima mogućnost promjene datuma imatelja (mala mogućnost, ali ipak postoji).

Najpametnije bi bilo da se prodaje (ako već morate/želite) da to učinite kroz neko vrijeme kad tržište stabilno pozicionira cijenu.

Onima koji žele maksimalno izvući iz ove priče: preporuka je strong hold (i stare i nove dionice), barem do kraja godine.

bok vam i sretno!

I'LL BE BACK

kad čitam neke tu postove, dođe mi žao ovih trejdera
oni jadni ni ne znaju kaj su kupili
znaju da je zadnji put cijena prije dokapa šibala ko raketa
a sad…
gospon Tržište odlučio je da ovaj put neće slijediti isti obrazac
što je i logično, jer čim tržište prepozna obrazac, tj. što više ljudi računa da će se on ponoviti, to je manja vjerojatnost da će se to zaista i dogoditi
pa mislim da ne možemo predvidjeti niti kretanje cijene idućih dana
jer se sada stvara novi obrazac, koji će se možda (a možda i ne) ponoviti kod iduće ev. dokapitalizacije
žao mi je što se ljudi sada osjećaju prevarenima i traže krivca, ne shvaćajući da su upravo oni, sa svojim očekivanjima, kreirali ovakav scenarij
i nadam se da će bar neke od njih to natjerati da se zadrže s nama u ovoj dionici, jer mislim da ona nudi puno više od brze zaradice
naravno, to je samo moje mišljenje, i nikoga ne nagovaram na kupnju niti na prodaju

free tibet


Kolege, vjerujem da ste možda revoltirani kretanjem cijene ovih dana. Prodaja je ipak bila ubitačna jer se puno dionica mora kupiti ovaj put (svaki put sve više, ne?). Međutim, ruku na srce, ULPL je jedna od rijetkih dionica koja je cijenom veća danas nego krajem veljače. Sve drugo je roknulo i po 20% u ovom zadnjem valu korekcije, pogledajte samo ostale plovidbe-groblje! Ipak, nemojmo se zavaravati. Sutra ronimo big time. Ako se uspijemo zadržati iznad 2000 bit će dobro. Ono što bih savjetovao svima koji sutra misle prodavati je neka razmisle dva put da li je to pametno, zašto? 1.Dokap se izglasava tek 31.03.2008 (najvjerojatnije će bit, ali ništa nije 100%) 2. Hanfa ima mogućnost promjene datuma imatelja (mala mogućnost, ali ipak postoji). Najpametnije bi bilo da se prodaje (ako već morate/želite) da to učinite kroz neko vrijeme kad tržište stabilno pozicionira cijenu. Onima koji žele maksimalno izvući iz ove priče: preporuka je strong hold (i stare i nove dionice), barem do kraja godine. bok vam i sretno!

kolega, nismo li malo pretjerali sa onim da će biti dobro ako se zadržimo iznad 2000 kuna?

DOKUP!

Ajmo malo scenarije današnje.
Mislim da će debela blokadurina u prvoj minuti-dvije. Onda daljnji pad (slažem se s governorom) možda do 2 kile (ili stotku više).
Onda stanka, stabilizacija blagi porast na 2250-2350
Ruku u vatru da neće preko 2500 (premda će se trezor uključiti u kupnju i stabilizaciju).
Onda sutra dobro god. izvješće i “skok” do 2400
Vremenom blagi rast do 15. 05. (izvješće za 1Q) i tu može doseći 3000 kn.
Naravno oscilacije moguće u skladu s ponašanjem tržišta i varijacijom cijene na 100 kn od ATPL.
Naravno da ih ne uspoređujem, ali ih uspoređuju drugi (“sve su to brodari stav”).
Comentts?

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


……. Ova cijena koju navodite koristeći tu formulu je apsurdna ….

Zašto ?
Čovjek je naveo argumente – možda i netočne , ali argumente.
A izgleda da je postalo uobičajeno tući argumente “osjećajem za feeling”…..

Ovih dana svjedpčimo velikim glupostima na ZSE-u. Htio bih postaviti pitanje uvaženim kolegama šta će biti danas sa neupučenim dioničarima, kojih jučer sam primjetio ima jako puno, koji nisu prodali svoje dionice i ktome su ih dali za Margin. dosada nosioc margina kod večine klijenata je bio ULPL… danas kada on rokne
ja se bas nebi zurio na kupnju.

Imam dionice vec godinu i pol i sudjelovao sam u svim dokapima i odmah da kazem da mi ne pada prodavat, tj ako se mene pita i dogode se margin call ovi na ovome dno je puno nize kolege, doduse kratkorocno al bu tu. Neko bu me sada popljuvo ali ja mislim stavi nalog na kupnju na 1800.

Šta mislite o tome?

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Ako je netko od forumaša zaboravio maknuti nalog s kupnje bilo bi mu dobro da se požuri dok još ima vremena:

Kupnja – ULPL-R-A
5 3.300,00
10 3.200,00
20 3.162,00
31 3.161,00
2 3.160,00

Prodaja – ULPL-R-A
400 2.891,70
30 2.899,00
20 3.000,00
18 3.120,43
1 3.269,99

Ignore: KressoM, delux


Ako je netko od forumaša zaboravio maknuti nalog s kupnje bilo bi mu dobro da se požuri dok još ima vremena: Kupnja – ULPL-R-A 5 3.300,00 10 3.200,00 20 3.162,00 31 3.161,00 2 3.160,00 Prodaja – ULPL-R-A 400 2.891,70 30 2.899,00 20 3.000,00 18 3.120,43 1 3.269,99

lijepa gesta avax10,
odmah se maknuo ovaj sa 3300.
mislim da je definirana cijena danas. upper limit je 2700…
pa zar ima toliko škvadre koja nije refreshala bid???
ima li netko 6-10 mjesta bid? a i ask ne bi bio loš…
‘bemti investor!

Nego sad kad to sve fino padne, glupi Crobex će se strovalit isto dole. Jel postoji neki mehanizam kako se to regulira ili se jednostavno bilježi pad? Jel ima netko da je to pratio za vrijeme prošlog dokapa?

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!

400 km na asku na razini blokade.[lol]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


kad čitam neke tu postove, dođe mi žao ovih trejdera oni jadni ni ne znaju kaj su kupili znaju da je zadnji put cijena prije dokapa šibala ko raketa a sad… gospon Tržište odlučio je da ovaj put neće slijediti isti obrazac što je i logično, jer čim tržište prepozna obrazac, tj. što više ljudi računa da će se on ponoviti, to je manja vjerojatnost da će se to zaista i dogoditi pa mislim da ne možemo predvidjeti niti kretanje cijene idućih dana jer se sada stvara novi obrazac, koji će se možda (a možda i ne) ponoviti kod iduće ev. dokapitalizacije žao mi je što se ljudi sada osjećaju prevarenima i traže krivca, ne shvaćajući da su upravo oni, sa svojim očekivanjima, kreirali ovakav scenarij i nadam se da će bar neke od njih to natjerati da se zadrže s nama u ovoj dionici, jer mislim da ona nudi puno više od brze zaradice naravno, to je samo moje mišljenje, i nikoga ne nagovaram na kupnju niti na prodaju

[thumbsup]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Evo i 10 K/P:

K:
3.220,00 1
3.200,00 10
3.162,00 20
3.161,00 31
3.132,22 20
3.100,01 30
2.950,00 33
2.907,00 10
2.487,23 1
2.451,00 5

P:
2.650,00 10
2.698,97 10
2.698,98 32
2.698,99 10
2.699,00 30
2.699,99 85
2.700,00 14
2.890,00 30
2.891,69 120
2.891,70 410

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close