ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,50
490
28
17,00
17,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Savage

Kužim,samo mi reci od kuda si izvadio podatak o broju dionica,ja sam uzeo podatak sa ZSE.I još pitanje (na kojem se već svima diže kosa sa glave,nije mi namjera uvrijediti čelave ljude) za utvrđidanje.Dokupio sam dionice kako sam već rekao u utorak,u petak mi je namira,znači ako ih u petak prebacim na slobodnu poziciju biti ću upisan u “knjigu dioničara” i ostvariti ću pravo na dokap?


Savage

Kužim,samo mi reci od kuda si izvadio podatak o broju dionica,ja sam uzeo podatak sa ZSE.I još pitanje (na kojem se već svima diže kosa sa glave,nije mi namjera uvrijediti čelave ljude) za utvrđidanje.Dokupio sam dionice kako sam već rekao u utorak,u petak mi je namira,znači ako ih u petak prebacim na slobodnu poziciju biti ću upisan u “knjigu dioničara” i ostvariti ću pravo na dokap?

pa na zse piše 400.000 dionica

Detalji:
Kotacija Tržište JDD
Vrsta vrijednosnog papira Dionica
Broj izdanih 400.000
Dividenda 0,00
Datum isplate dividende
Prospekt vrijednosnice

A i u pozivu na skupštinu piše 400.000 tako da neznam di si ti vidio te podatke.

Što se prebacivanja na slobodnu poziciju tiče u teoriju bi trebali prebaciti u petak da je slobodno ali to isto ovisi o brokerima i koliko im će se dat mada bi trebalo biti profesionalno da oni znaju za dokap i oslobode ih u petak. Sve to govorim da se nebi desilo da u petak pošalješ zahtjev o odregistraciji, a oni to sprovedu tek u ponedjeljak. Možda najbolje da ih nazoveš i pitaš točno pa pošalješ zahtjev već sutra. Mada problema nebi trebalo biti, ali kad vidim kako investor radi ne bih dao ruku u vatru da sve ide odmah i po loju.

Pozdrav!

Istina na ZSE piše 400 000,moja greška! Meni je Investor dobar,ali mogu oni to i bolje!

Evo što kaže kolega SLK u jednom od prošlih postova:

“Nema matematike koja će izračunati cijenu 26.03, s tim se ne treba zamarati.
No ja i dalje stojim uz moju formulu ispod, a bitna je recimo svima koji su na marginu”:

X / 1.45 + Y = Z

X = (ULPL 26.03.) = 3.270 kn
faktor 1.45 = postojeće dionice + dokap
Y = marža rizika (cca 5% cijene X)

Z =(ULPL 27.03) = 2.368 kn

Znači po ovoj logici cijena 27.03.2008 bi morala biti oko 2.368 kn.

Baš me zanima da li ova formula kolege SLK funkcionira (jer efekt krda nije zanemariv).

Ova formula je izrađena na temelju kretanja cijena iz prošlih dokapitalizacija i u trenutku kad se ULPL ponašala predvidivo u skladu s tim receptom i bila lansirana na 3800kn, tako da sumnjam da je upotrebljiva u ovom trenutku. Ova cijena koju navodite koristeći tu formulu je apsurdna i čisto sumnjam u taj scenarij jer bi onda bilo rizično čak i za upravu da sudjeluje u dokapitalizaciji, a mislim da se trezor nebi s time složio.

x


… Što se prebacivanja na slobodnu poziciju tiče u teoriju bi trebali prebaciti u petak da je slobodno ali to isto ovisi o brokerima i koliko im će se dat mada bi trebalo biti profesionalno da oni znaju za dokap i oslobode ih u petak. Sve to govorim da se nebi desilo da u petak pošalješ zahtjev o odregistraciji, a oni to sprovedu tek u ponedjeljak. Možda najbolje da ih nazoveš i pitaš točno pa pošalješ zahtjev već sutra. Mada problema nebi trebalo biti, ali kad vidim kako investor radi ne bih dao ruku u vatru da sve ide odmah i po loju. Pozdrav!

možda elementarno pitanje, ali nisam upoznat, pa molim kolege koji su bolji poznavatelji da me prosvijetle:

zašto dionice trebaju biti na slobodnoj poziciji? pa upisan si valjda u knjigu dioničara i ako su dionice registrirane s brokerom? ili ne??
općenito, dobije li se dividenda na sve dionice ili samo na one na slobodnoj poziciji?

isprike na možda za neke trivijalnom, elementarnom pitanju, ali molim iskusnije da odgovore [pray]

Ne znam zasto se ovdje mucite s sutrasnjom cijenom ove dionice jer ova dionica definitivno nije za daytradere a za dugorocne ulagace je posve nebitno gledati kretanje cijene na ovakav nacin.
Ja sam trenutno bez ove dokapitalizacije vlasnik xx dionica u posljednje dvije godine i trenutno mi je ulazna cijena (sa svim placenim provizijama) 1950 Kn a ako prodje ovaj dokap. bice 1457 Kn.
A uz to sam jedan od rijetkih nesretnika koji je zakasnio uplatiti jedan dan novac za dokapitalizaciju u prosloj rundi dokap. (page 252). a s time bi mi prosjek ulaza bio 1147 Kn.
A prva, tj. prava pocetna kupnja mi je bila na 2550 Kn.
E pa sad nek neka svatko od vas koji imate razmisli da li ovu dionicu treba cuvati ili prodati….

Mislim da je to upitanju kod PBZ-a. Ne trgujem preko njih pa neznam točno…

you think your special you do, i can see it in your eyes


možda elementarno pitanje, ali nisam upoznat, pa molim kolege koji su bolji poznavatelji da me prosvijetle: zašto dionice trebaju biti na slobodnoj poziciji? pa upisan si valjda u knjigu dioničara i ako su dionice registrirane s brokerom? ili ne?? općenito, dobije li se dividenda na sve dionice ili samo na one na slobodnoj poziciji? isprike na možda za neke trivijalnom, elementarnom pitanju, ali molim iskusnije da odgovore [pray]

mislim da treba stavit dionice koje su kupljene preko PBZ investora…jer su one na skrbničkom računu PBZ-a…tak da u SDA nemaju te dionice pod tvojim imenom…to je šta se tiče dokapitalizacije…
što se dividende tiče…nije potrebno stavljat na slobodnu poziciju…PBZ razdjeli lovu na račun…
imam račun i u FIMA-i…tamo za dokapitalizaciju ne treba stavljat dionice na slobodnu poziciju…
dakle…samo kod skrbničkih računa…
što se Investora tiče…pošalješ zahtijev faksom ujutro, odregistriraju isti dan…

možda elementarno pitanje, ali nisam upoznat, pa molim kolege koji su bolji poznavatelji da me prosvijetle: zašto dionice trebaju biti na slobodnoj poziciji? pa upisan si valjda u knjigu dioničara i ako su dionice registrirane s brokerom? ili ne?? općenito, dobije li se dividenda na sve dionice ili samo na one na slobodnoj poziciji? isprike na možda za neke trivijalnom, elementarnom pitanju, ali molim iskusnije da odgovore [pray]
[/quote]

Kolega ili Kolegice Milijun,ako koristite PBZ Investor uslugu (posjetite temu PBZ Investor,tamo imate više informacija) oni Vas,tj. Vaše dionice vode po skrbničkom računu te prema ugovoru koji se potpiše s njima oni su se obvezali primatelju njihovih usluga proslijediti dividendu od d.d. čije dionice posjedujete.Ukoliko se posjeduje dionice,tj. one su registirirane preko Investora one se trebaju staviti na slobodnu poziciju jer se one inače vode pod PBZ skrbničkim računom te se Vas kao dioničara ne prepoznaje,tj. u SDA niste upisani u knjigu dioničara te time gubite neka prava,poput pravo na sudjelovanje u dokapitalizaciji.PBZ Investor,tj. ta usluga,odnosno PBZ se prema ugovoru nije obvezao da će svoje klijente obavijestiti o dokapitalizaciji ili čak poduzeti neke akcije koje su za to potrebne.PBZ Investor je usluga PBZ-a,također postoje i PBZ brokeri kao agencija za sebe.Ako se posjeduje dionice preko neke druge brokerske agencije nije potrebno staviti dionice na slobodnu poziciju jer oni trguju s Vašim dionicama preko Vašeg račun u SDA-RAČUN INVESTITORA.

@1.000.000

Kao što su već rekli neki forumaši samo PBZ Investor sustav funkcionira da ti oni drže dionice na skrbničkom računu, pa s time nisi upisan kao vlasnik u SDA, već PBZ. Koliko znam samo oni imaju takvu praksu dok sam siguran da abacus, hita, fima (kod njih sam imao ili imam račune) rade klasično, tj ti si vlasnik, a kod njih su samo registrirane.

@sailon

@marcipan


@lula


@savage

hvala puno na detaljnim i jasnim pojasnjenjima!
Pozdrav!

New Report

Close