RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 02:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,12
67.625
13,207
5,12
5,14
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Sa ovim poslovanjem mogu sve.Još se zadužiti da završe ciklus ( globus financ. stručnjak da se mogu zadužiti još duplo) ako krene loša sezona kako su kupovali mogu nešto i prodati (možda loša usporedba pogledajte Aplovidbu prodaju i kupuju brodove/hotele samo ova ekipa iz valamara je bolja od AP neka mi oprosti IB).Situacija je za nas sve napeta u valamaru jer smo navikli na rast poslovanja i cijene dionice ali zaboravljate što smo sve prošli kroz rivp/vlho/korf.
Poslovanje raste po stopama od preko 10% i uprava veli da će se tako i nastaviti što potvrđuju skoro potpisani ugovori o dolasku turista.Ujedno mislim da je ovoliko protrgovana količina dionica uz pad cijene dobra za dionicu jer na ovim pokazateljima to ne može tako ostati.Uz trezor još netko kupuje?
Uskoro se otvaraju skrbnički računi a sutra možda nešto saznamo što nas čeka u 2019.godini.Po V.Šonji izgleda da nema recesije iza ugla a Kina/ameri ne mogu se puno više skupa s Putinom puno zahebavati.
U dobroj smo dionici a možda ima nešto i u planovima za TK u 2019.godini.
Sami smo pisali da nam ne treba ni dividenda ako naprave dobru akviziciju a za sada imamo i jedno i drugo.

ako ameri i nastave prodavati nakon ovog rasta stvari su sada potpuno vidljive da će ponovo nakon pada uslijediti rast

dobro piše kolega boca da je trenutno samo problem novaca za nadokupiti valamar. Puno jasnije će još biti kada se otvore skrbnički računi ali lovaši će opet naći način da se sakriju.Tko nam garantira i tko stoji u americi iza fondova/u fondovima
[/quote]

Tako je, kad se otvore skrbnički računi nećemo dopustiti tim … ostacima, ali ni onim … diletantima, bezglavim smušenjacima koji ne vide o čemu se zapravo radi danas u Hrvatskoj i u svijetu sa kojekakvim regionalnim planovima…Nećemo dopustiti onima koji se vežu i sa crnim vragom protiv hrvatske slobode (tržišta kapitala) i hrvatske nezavisnosti, ne samo sa crnim, nego i zelenim i žutim vragovima… Nećemo dopustiti onim koji se povezuju sa svima protivnicima hrvatske samostalnosti, ne samo povezuju nego im se nude, ne samo da im se nude nego im se prodaju za Judine škude, kao što se i sami hvale da dobivaju dotacije iz svih centara svijeta, a povezuju se od fundamentalističkih ekstremista, do kojekakvih lažnih propovjednika, pseudodemokratskih obmanjivača koji nam danas propovijedaju velike ideje o ljudskim pravima i slobodama medija. .. ovo je btw citat Franje u doba prosvjeda za Radio 101, eto prilike 99% iskoristiti citat da i u jednom trenu veliki čovjek može trkeljati gluposti, no njegovo opravdanje je da je bio teško bolestan.

Čitam većinu komentara ovdje i nevjerojatnu količinu zavjera i uskogrudnost razmišljanja. Ali jasno mi je, kako ćete i znati. Mislite li da će saznjanje o nazivlju fondova kao “Public Employees Retirement Assoc of New Mexico” ili “Blackrock Fronier Market ex-Gulf” ili pak “Kapitalforeninen Laerneres Pension fund” smanjiti dozu paranoje koja se provlači da TKO li se skriva iza tih računa ? Ovo su btw neki od sadašnjih/bivših dioničara ZABE jer tamo moraju biti razotkriveni.

Je li itko od vas pomislio da prodavatelj(i) većih količina ljubljena Valamara (i nekih drugih dionica) možda niti ne zna da prodaje Valamar, odnosno da ga nije neka pretjerana briga oko pojedine dionice već mu je ona dio neke izloženosti koji zbog x razloga mora skratiti, i to onako 75-ta po veličini od 117 pozicija koje prodaje ? Ili mislite da su trustovi mozgova sjeli, pa deder otvorili prvo Kroejša for’me da videre što’l narod mudruje pa onda rekli: ajmo srušit cijenu of d Riviera pa ćemo kup’t chepaer kad ljud’ ulovi panic? Ako i je, mislite li da im je plan upalio ?

Umjesto da kao aktivni ulagači iskoristite sve možebitne prilike ako procijenite da je neka dionica fundamentalno podcijenjena i budete sretni da vam ju netko prodaje. Dignite glavu iz pijeska, molim vas.

Isprika Plavome01, mogao sam uzeti i nečiji drugi citat.

Ja sam pisao… ovdje

http://www.poslovni.hr/forum/tema/rivp-riviera-adria-dd-705?page=386 [poslovni.hr]

i ovdje…

http://www.poslovni.hr/forum/tema/rivp-riviera-adria-dd-705?page=388 [poslovni.hr]

al to nitko i ne čita.

A moderator briše…

pa najbitnije iz cijelog članka je ovo što sam napisao:
dobro piše kolega boca da je trenutno samo problem novaca za nadokupiti valamar.

i u toj rečenici je cijeli odgovor Vama i Barikb

Američkom rasprodajom Valamar postao dobra prilika

IB i PD bez argumenata

po meni matematika radi u korist valamara u nadolazećim godinama a život može donijeti čisto nešto drugo a po meni jedino u tom članku je dobar naslov

Ponovno među najboljima na svijetu: World Luxury Hotel Awards 2018 treći put zaredom

koliko vrijedi ova parcela na slici ja ne znam, ali vrijedi puno.
i nosi puno novaca dioničarima.

VIV blog


novi broj magazina, još topao

17.12. promet, opet dobar promet i veliki dnevni rast
Likvidnost je slijedeća:

1. Valamar 4,58 milijuna kuna
od 2 – 10 mjesta: Dalekovod+Maistra+Atlantska+Podravka+Adris+HT+Tesla E.+AD Plastik+Arena
svi zajedno 2,82 milijuna

Izgleda da je tržište apsolutno foskusirano na najveću turističku kompaniju.
U siječnju 2018. cijena je bila 43 kune.

Kako smo već puno puta i rekli, nije tu pitanje je li Rivp dobra firma i je li dionica jeftina već samo dokle će prodavači prodavati .
Ako opet počnu (nastave) opet će pasti, ako ne rasti će.
Zato treba predvidjeti što će od toga biti. Možda su uzeli predah kako bi mogli opet početi prodavati s više cijene, ili više neće, to ne zna nitko osim njih.
Dakle kako burza i inače funkcionira, čista kocka pa kome što uleti.
Tko je kupovao na dnu pa sada prodao napravio je dobar posao, svi ostali bacaju kocku.

Kad se nešto zove Križ smrti, onda znaš da je to produkt temeljite stručne analize i da ne može omanuti.

Trgovati na zse a ne imati u potrfelju rivp je po malo neozbiljno.Rivp niti manje niti više vrijedi kad je dionica bila na 32 niti sad na 37 ili ne tako davno 43kn.Rekli smo pad ove dionice plod je izlaska jednog velikog i nista drugo.Ne znači da cijena opet nece na 32 ,to ovdje ne moze nitko garantirati kao da cijena nece na 48.Šta misle veliki to mi neznamo ali kome se ne žuri cijena će doći na svoje.Vasnici ove dionice predpostavljam imaju svoju cijenu izlaska a to ovisi i o ulazu u dionicu.Ovo je jedini sektor u ovoj zemlji šta vridi a sve drugo je utopija ,jer ovaj sektor je najmanje plod rada države već dar božji.Transparentnost,dividenda, su nesto sta ovu dionicu krase za razliku od ostatka zse.Mirovinci to nisu prepoznali i nije ni čudo jer mlate slamu sa tuđim kxxxxm,da ulažu svoju lovu bili bi odgovorniji.Ova dionica moze neko vrijeme i opet na razine od 31-32kn.Ali ovo nije za drhtave ručice vec za ljude koji znaju sta su kupili.Misljenja sam da ova dionica u skoroj budućnosti ce pocimat sa 5.Koliko vjerujem u ovu dionicu da sam 85% portfelja u valmaru, šta sam svjestan da nije dobro i to nije po nekim pravilima investiranja jer nema disperzije ali je to jace od mene.Korf mi je puno radosti donija tako valmaru vjerujem.Target imam i kad dođe izlazim bez obzira sta ce biti dalje.

Valamar iskače iz paštete
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/dionica-valamara-zablistala-s-trecim-uzastopnim-skokom-cijene-foto-20181217

nakon drastičnog pada, na današnju cijenu od 37 kn, još fali 17% rasta i
tek onda smo na cijeni iz siječnja ove godine (43 kn)

Kolega lebowski,vjerojatno sam jedan od indirektno spomenutih pa mogu reci da sam kupio 2500 tis.kom na cc.31.50 i prodao na cc.34kn te jos uvijek vjerujem da matematickim izracunom koristeci se spomenutom teorijom eliotovih valova cijena dostize 30kn u periodu od max.3 mjeseca.Tada i u tom slucaju kupujem 10 tis.komada rivp..zivi bili pa predvidjeli.🤔


Kolega lebowski,vjerojatno sam jedan od indirektno spomenutih pa mogu reci da sam kupio 2500 tis.kom na cc.31.50 i prodao na cc.34kn te jos uvijek vjerujem da matematickim izracunom koristeci se spomenutom teorijom eliotovih valova cijena dostize 30kn u periodu od max.3 mjeseca.Tada i u tom slucaju kupujem 10 tis.komada rivp..zivi bili pa predvidjeli.🤔

Baš me zanima što mislite o ovom postu? Postoji li uopće mogućnost da netko misli drugačije od mene? Prvi dio je vrhunski, sve govori…

New Report

Close