PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.05.2024. u 01:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
157,94
25.744
163
157,00
158,00
0,64%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

OGLAS

za cijenjeno mišljenje ako ima kaj novoga

PODR za 6 dana sri 28.02.2018 izvješće
zašto padaju prihodi
pb 0,64 bvps 406

nemam dionicu u portfelju

Nema nista nova, mislim da ce 4-ti kvartal biti slican prva 3.

Pad prihoda je uzrokovalo:

30,3 miliona kuna optremnina za prva 3 kvatala 2017 (s time da ce nakon 17 mjeseci ovo uzrokovati ustede od 5 mil kuna na godisnjoj razini)
10 mil opcijske dionice
16.2 mil kuna tecajne razlike

Samo te 3 stavke su 56.5 mil…

Jos kad uz to nadodamo Belupo koje je bilo u izgradnji + minimum 100 zaposlenih koji su primali place u novom Belupo pogonu koji tada jos uvjek nije radio, a u farmaciji place sigurno nisu male.
Nisam siguran dal je to za 100 zaposlenih pisalo u izvjescu za 1Q, ili mozda drugi kvartal…ali vrlo vjerojatno da je u medjuvremenu uposleno jos dodatnih ljudi koji su isli na obuke…
Inace, novi pogon Belupo je tek krenuo sa radom nekad sredinom ili krajem 4Q, tako da ce znatno utjecati na profitabilnost i 4Q.

Dalje, pad prihoda u Adria regiji uzrokovan Bagrokorom, koji je uglavnom bio u 1Q 2017 (80-tak miliona kuna). Vec 2 i 3 kvartal dolazi do oporavka prihoda u Adria regiji.

Ova godina je izgleda propala, ali mislim da se Podr smjesi uspjesna 2019, usudio bih se reci da ce biti najbolja.

Samo se nadam da Konzum nece u stecaj.


Nema nista nova, mislim da ce 4-ti kvartal biti slican prva 3.

Pad prihoda je uzrokovalo:

30,3 miliona kuna optremnina za prva 3 kvatala 2017 (s time da ce nakon 17 mjeseci ovo uzrokovati ustede od 5 mil kuna na godisnjoj razini)
10 mil opcijske dionice
16.2 mil kuna tecajne razlike

Samo te 3 stavke su 56.5 mil…

Jos kad uz to nadodamo Belupo koje je bilo u izgradnji + minimum 100 zaposlenih koji su primali place u novom Belupo pogonu koji tada jos uvjek nije radio, a u farmaciji place sigurno nisu male.
Nisam siguran dal je to za 100 zaposlenih pisalo u izvjescu za 1Q, ili mozda drugi kvartal…ali vrlo vjerojatno da je u medjuvremenu uposleno jos dodatnih ljudi koji su isli na obuke…
Inace, novi pogon Belupo je tek krenuo sa radom nekad sredinom ili krajem 4Q, tako da ce znatno utjecati na profitabilnost i 4Q.

Dalje, pad prihoda u Adria regiji uzrokovan Bagrokorom, koji je uglavnom bio u 1Q 2017 (80-tak miliona kuna). Vec 2 i 3 kvartal dolazi do oporavka prihoda u Adria regiji.

Ova godina je izgleda propala, ali mislim da se Podr smjesi uspjesna 2019, usudio bih se reci da ce biti najbolja.

Samo se nadam da Konzum nece u stecaj.


poštovani zahvaljujem
očekujem da se raspetlja agrokor pa pošto je mršić bivši iz podravke sada u agrokoru predpostavljam
da se nešto kuha u smislu podravke/agrokora/atgr/adrisa jer je bila inicijativa o stvaranju novog koncerna.
blabla
ima li kakvih špekulacija o tome

spekulacija je bilo, ali tko ce vam ga to znat. Kratkorocno mislim da ne, dugorocno mozda.

Misljenja sam da PODR uopce ne trebaju neke investicije da kupuju nesto pod svaku cijenu i onda opet to prodavat u Adria trizstu koje izumire.
Proizvoda imaju preko 1000 i samo se trebaju koncentrirati na rast vanka.
Trenutno posluju na 60 trzista, imaju lijep rast ali trebaju tu pritisnuti jos jace, sve snage upregnuti na sirenje vanka.
Bolje rast vanka uz postojece proizvode nego kupovat nesto i davati stotine miliona i onda na kraju prodavati te proizvode u zemljama HR, BIH, Sloveniji, Srbiji…, koje izumiru



Nema nista nova, mislim da ce 4-ti kvartal biti slican prva 3.

Pad prihoda je uzrokovalo:

30,3 miliona kuna optremnina za prva 3 kvatala 2017 (s time da ce nakon 17 mjeseci ovo uzrokovati ustede od 5 mil kuna na godisnjoj razini)
10 mil opcijske dionice
16.2 mil kuna tecajne razlike

Samo te 3 stavke su 56.5 mil…

Jos kad uz to nadodamo Belupo koje je bilo u izgradnji + minimum 100 zaposlenih koji su primali place u novom Belupo pogonu koji tada jos uvjek nije radio, a u farmaciji place sigurno nisu male.
Nisam siguran dal je to za 100 zaposlenih pisalo u izvjescu za 1Q, ili mozda drugi kvartal…ali vrlo vjerojatno da je u medjuvremenu uposleno jos dodatnih ljudi koji su isli na obuke…
Inace, novi pogon Belupo je tek krenuo sa radom nekad sredinom ili krajem 4Q, tako da ce znatno utjecati na profitabilnost i 4Q.

Dalje, pad prihoda u Adria regiji uzrokovan Bagrokorom, koji je uglavnom bio u 1Q 2017 (80-tak miliona kuna). Vec 2 i 3 kvartal dolazi do oporavka prihoda u Adria regiji.

Ova godina je izgleda propala, ali mislim da se Podr smjesi uspjesna 2019, usudio bih se reci da ce biti najbolja.

Samo se nadam da Konzum nece u stecaj.


poštovani zahvaljujem
očekujem da se raspetlja agrokor pa pošto je mršić bivši iz podravke sada u agrokoru predpostavljam
da se nešto kuha u smislu podravke/agrokora/atgr/adrisa jer je bila inicijativa o stvaranju novog koncerna.
blabla
ima li kakvih špekulacija o tome
[/quote]
za Mršića je jedino sigurno ako nije još prodao dionice i ovako nastavi padati da će uskoro biti na 0

Mislim da nije prodao do kraja kao ni neki od bivsih clanova uprave.
Ono sto me brine je komunikacija i odnos prema dionicarima od trenutne uprave jer vidimo da je cijena iz nekog razloga u slobodnom padu. Zasto?

video na dnu, od 02:40 pa do kraja, malo se zamuco:
Pucar: Završetak nagodbe možemo očekivati u srpnju

Znaci PODR je izlozena 60 mil kuna prema Bagrokoru.
To je nista

Podravka je kao i vecina ostalih dionica neopravdano toliko pala.
Ovo kroz 2 god ide na 500kn


Znaci PODR je izlozena 60 mil kuna prema Bagrokoru.
To je nista

Kao da se to odavno ne zna. Ti se ne sjecas da su još u studenom objavili tablice tražbina? A iz same Podravke su u vise navrata navodili izloženost. Slična je situacija s Krasom. Njegova je konačna izloženost cca 3 mil. eura.

Vindija, Saponija, Viro, Franck, Tele2, AWT, Ricardo, Sokol Marić itd. itd. su bili vise izloženi. Neki od njih i do nekoliko stotina milijuna kuna. Jedan od njih i preko pola milijarde kuna. Pritom mislim samo na mjenicni dug.


Nema nista nova, mislim da ce 4-ti kvartal biti slican prva 3.

Pad prihoda je uzrokovalo:

30,3 miliona kuna optremnina za prva 3 kvatala 2017 (s time da ce nakon 17 mjeseci ovo uzrokovati ustede od 5 mil kuna na godisnjoj razini)
10 mil opcijske dionice
16.2 mil kuna tecajne razlike

Samo te 3 stavke su 56.5 mil…

Jos kad uz to nadodamo Belupo koje je bilo u izgradnji + minimum 100 zaposlenih koji su primali place u novom Belupo pogonu koji tada jos uvjek nije radio, a u farmaciji place sigurno nisu male.
Nisam siguran dal je to za 100 zaposlenih pisalo u izvjescu za 1Q, ili mozda drugi kvartal…ali vrlo vjerojatno da je u medjuvremenu uposleno jos dodatnih ljudi koji su isli na obuke…
Inace, novi pogon Belupo je tek krenuo sa radom nekad sredinom ili krajem 4Q, tako da ce znatno utjecati na profitabilnost i 4Q.

Dalje, pad prihoda u Adria regiji uzrokovan Bagrokorom, koji je uglavnom bio u 1Q 2017 (80-tak miliona kuna). Vec 2 i 3 kvartal dolazi do oporavka prihoda u Adria regiji.

Ova godina je izgleda propala, ali mislim da se Podr smjesi uspjesna 2019, usudio bih se reci da ce biti najbolja.

Samo se nadam da Konzum nece u stecaj.

Pad prihoda je uzrokovalo…. i onda počneš nabrajati rashode?!

A tek ove gluposti koje pišeš o izumiranju tržišta….možda te netko futra informacijama iznutra, al te informacije treba i ispravno protumačiti i staviti u odgovarajući kontekst.

@VauVau
Znamo da sam mislio na pad profitabilnosti…

http://prntscr.com/ijw04a
Iz danasnjeg Podravskog Pucar je pred izlaznim vratima em sto zbog losih rezultata em sto je uhvacen sa pekmezom u prstima oko Zveceva

tj Podravka je jamcila za neke kredite Zvecevu ako ima neko iz podravine i prima Podravski list moze procitati

i dođe na 250, kao što je bilo predviđanje uvaženog kolege…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close