PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,46
205.428
1,313
155,00
158,00
-0,63%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Mislim da se Podravka namješta fondovima:

da, preveliki su pritisci domaće javnosti da bi otišla u privatne ruke…dat će je fondovima i to prebiti s dugovanjima države po obveznicama, smanjiti malo državni dug i to je to, a za par godina će je fondovi prodati nekom trećem jer to kao "nije njihov biznis da upravljaju kompanijama"
[/quote]

Da, tako se i meni čini.

Međutim, i kada će je prodavati fondovima, upravo radi pobješnjele javnosti morat će je prodati za više nego što će vrijediti u tom trenutku na burzi, jer se to mora predstaviti kao dobar posao. Nešto u stilu

DOBAR POSAO ZA DRŽAVU
Fodnovi za Podravku nude sto milijuna kuna više nego što vrijedi na burzi

Nije tajna da je u tijeku natječaj za konzultante koji će odrediti cijenu…

ovaj konzultant je izračunao 478 kn.


Međutim, i kada će je prodavati fondovima, upravo radi pobješnjele javnosti morat će je prodati za više nego što će vrijediti u tom trenutku na burzi, jer se to mora predstaviti kao dobar posao. Nešto u stilu

DOBAR POSAO ZA DRŽAVU
Fodnovi za Podravku nude sto milijuna kuna više nego što vrijedi na burzi

Nije tajna da je u tijeku natječaj za konzultante koji će odrediti cijenu…

ma jok, otići će cca po 450 kn jer nisu ni fondovci ludi da za koj mjesec dobiju kaznene prijave da su oštetili stotine tisuća članova OMF-ova preplaćujući dionice

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!




Mislim da se Podravka namješta fondovima:

da, preveliki su pritisci domaće javnosti da bi otišla u privatne ruke…dat će je fondovima i to prebiti s dugovanjima države po obveznicama, smanjiti malo državni dug i to je to, a za par godina će je fondovi prodati nekom trećem jer to kao "nije njihov biznis da upravljaju kompanijama"
[/quote]

Da, tako se i meni čini.

Međutim, i kada će je prodavati fondovima, upravo radi pobješnjele javnosti morat će je prodati za više nego što će vrijediti u tom trenutku na burzi, jer se to mora predstaviti kao dobar posao. Nešto u stilu

DOBAR POSAO ZA DRŽAVU
Fodnovi za Podravku nude sto milijuna kuna više nego što vrijedi na burzi

Nije tajna da je u tijeku natječaj za konzultante koji će odrediti cijenu…
[/quote]

Hocete reci da fondovi nude 14 kn vise po dionici od trenutne cijene na burzi?

Trebalo bi prvo pogledati knjigovodstvenu vrijednost, pa u to ukljuciti jos procjenu vrijednosti svih brendova i onda dodati procjenu vrijednosti trzista i dobiti kroz period 4-5 godina (kad obicno ide prodaja vlasnistva sta nije core biznis).

Stvarno me interesira koja ce biti procjena vrijednosti kompanije za koju je predsjednik uprave rekao u ponedjeljak u dnevniku da je trenutno znacajno podcjenjena.

lijepo štopanje rasta! istovar po bidu, a zatim postavljanje brane! nekome očito ne odgovara nagli rast cijene.


lijepo štopanje rasta! istovar po bidu, a zatim postavljanje brane! nekome očito ne odgovara nagli rast cijene.

po toj logici onda se nitko ne bi stavljao na prodaju jer svi koji tamo stoje štopaju cijenu.

a sad opet na 300 kn….

Najave o privatizaciji krenule su sa 330 kn, s tima da izvrstan kvartal uopće nije bio uračunat u cijenu.

A vlada obično ne skida tvrtke s popisa strateških ako već nema nešto u planu. Ovo je po meni kratka pauza, sljedeći korak je procjena vrijednosti, pa onda način na koji da i ostatak firme uvale mirovincima. Koji BTW baš lijepo upravljaju firmom.

ništa od privatizacije, ovo će prebaciti mirovinskim fondovima i tu će priča završiti

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/koprivnicki-sdp-i-hss-slozni-ovo-je-izdaja-ne-damo-nasu-podravku/3749904/

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Ne dao Bog većeg zla da prebace mirovincima i da se politika makne iz podravke. 😉

Ovo sam našao na drugom forumu pa da kopiram, čini se zanimljivim:

vidim da mnogima nije jasno zašto država nije dobar vlasnik pa ću pokušat objasnit na primjeru podravke.

ukazala se prilika za kvalitetnom akvizicijom slovenskog žita. podravka u bilanci nema novac za kupnju i jedina mogućnost je da do tog novca dođe “izvana”. dokapitalizacijom izdavanjem novih dionica ili zaduživanjem. vlasnici se odlučuju za dokap. država kao dioničar uplaćuje 113 milijuna kuna iz proračuna. time automatski utječe na deficit. pokreće se procedura prekomjernog deficita, državi pada rejting i zadužuje se po astronomski velikim kamatama. da bi deficit krpala država mora imati velike poreze i dodatno ih povećavati i istovremeno smanjiti prava postojećim korisnicima proračuna (mirovine, socijala, liječnici, učitelji, policajci…).

zbog povećanja poreza kako bi krpala deficit hrvatsko gospodarstvo postaje manje konkuretno, gubi utrku na međunarodnom tržištu, bdp pada, prava se smanjuju, porezi povećavaju i ušli smo u zatvoren krug iz kojeg nema izlaza.

e sad, kako to treba biti? pokazat ću na primjeru kompanije koja posluje na istim tržištima, po sličnim uvjetima i iz iste ili slične branše. jedina razlika je što je ova privatna. riječ je o atlantic grupi. opet ista priča. ukazala se prilika za kvalitetnom akvizicijom ovog puta slovenske droge kolinska. u bilanci nema novac za kupnju i jedina mogućnost je da do tog novca dođe “izvana”. dokapitalizacijom izdavanjem novih dionica ili zaduživanjem. vlasnici kontaktiraju banke, predstave projekt akvizicije i ovi po prilično povoljnim uvjetima odluče financirati akviziciju. država ubire poreze, ovi se šire i povećavaju posao, sinergija velika, konkurentnost hrvatskog i slovenskog gospodarstva povećana, banke zarađuju pa plaćaju poreze i svoje zaposlenike koji opet troše novac i plaćaju porez…

prije toga u arlantic ušao ebrd, sve nadzire i kontrolira, daje povoljne kredite, čak ulazi svojevremeno u vlasničku strukturu. svi imaju koristi od takvog posla.

još je podravka kakav takav solidan primjer. da sam naveo neke druge “državne” i “strateške” kompanije u kojima su “izgorile” stotine milijuna kuna, čak milijarde, slika bi bila daleko gora i strašnija.

zaključak je da država nije ta koja treba upravljati firmama i osiguravati im sredstva za rad ili širenje. država treba stvarati uvjete u kojima bi poduzetnici što bolje poslovali i punili državnu blagajnu iz koje se onda financiraju mirovine, socijala, liječnici, učitelji, policajci.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Kaže Podravski list da mirovinci ne daju državi 4 člana u Nadzornom odboru. NO, inače, koliko vidim, ima članova. Prepostavljam da je do sada bilo 4 mirovinci, 4 država, 1 radnik, a da će sada biti 5 mirovinci, 3 država, 1 radnik. ŠTo bi značilo da mirovinci i formalno preuzimaju Podravku, što je odlično.

New Report

Close