PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 01:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
157,45
23.302
148
156,50
158,00
0,64%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zasto pusing? Objasnite?

Objasnili su već mnogi na prijašnjim stranicama di je problem, loš menažment, loša ulaganja, agrokor, itd. Ovdje samo belupo donekle drži glavu iznad vode, u prehrambenom dijelu se donose totalno diskutabilne odluke primjera otvaranja tvornice po africi dok drugi po americi, onda i ovo sa ribom i mirnom.

@MJ23

Otvaranje tvornice u Africi je jedna od najboljih stvari koju je Podravka napravila i to je bilo za vrjeme Mrsicevog vladanja.
Treba gledati malo siru sliku i sve ce vam biti jasno.

U cemu je problem sa Mirnom?
Trenutno rade samo jednu smjenu, ali zele da uvedu drugu i trecu smjenu, radi cega i zaposljavaju nove djelatnike.
Ako neka firma zeli uvesti drugu i trecu smjenu, zar to ne znaci da zele povecati proizvodnju?, zar to nebi znacilo da im trenutna proizvodnja nije dovoljna da zadovolje potraznju?

Zelite reci da nije dobro sto Mirna zeli povecati proizvodnju i zadovoljiti potraznju?

O danasnjoj upravi jos nemamo dovoljno informacija kako posluju, upali su u najgoru mogucu situaciju sa svakakvim jednokratnim izdacima. Kad bi izbacili sve te jednokrante izdatke, rezultati pod Mrsicevomo vladavinom nista posebno nije bila bolja.
Tek 1Q 2018 ce nam reci u kojem smjeru ide Podr pod Pucarovim upravljanjem

Da, ne postoje informacije o novoj upravi. Ako si u Zanzibaru. :-p

@lebowski
Mislim na rezultate trenutne uprave

@Login

Tako detaljne informacije nemam, imam samo informacije koje sam procitao na internetu u kojima se tvrdi sljedece:

Mirna d.d. Rovinj ove godine obilježava 140 godina poslovanja, a upravo je i dovršen investicijski ciklus vrijedan 50 milijuna kuna u novu liniju za preradu i proizvodnju sardine, skuše i tune. Time će se od jeseni, u jednoj tvornici, objediniti proizvodnja Podravkinih ribljih brandova Eva i Mirna. To će značajno utjecati na strateški razvoj kategorije ribljih konzervi, omogućiti efikasnije upravljanje troškovima, rast profitabilnosti te bolju konkurentnost na postojećim tržištima, kao i ulazak na nova tržišta.

Iz ovoga mozemo vidjeti da ce se povecati profitabilnost, konkurentnost i kapaciteti proizvodnje.

A evo izvorni clanak:

Podravka uložila 50 milijuna kuna u liniju za preradu ribe povodom 140. rođendana Mirne iz Rovinja

@Login

A da, govorite za tvornicu u Africi. Malo sam vas pogrezno razumio, mislio sam da govorite o Mirni.

Sto se tice tvornice u Tanzaniji, kad se otvorila uposleno je 20 ljudi.
Ne znam koliki su im kapaciteti, ali kapacitete je lako prosiriti ako posao krene.

Gledajte, Afrika raste, i Podr ide tamo na vrijeme izgraditi brand. Ako uspju, njihovu nisku plateznu moc ce nadoknaditi populacija.
Samo u Tanzaniji ima oko 50 mil ljudi.

Mislim da je ljepo u ovom clanku objasnjeno manje vise sve:

Podravka otvorila tvornicu u Tanzaniji vrijednu 4 milijuna eura


Gledajte, Afrika raste, i Podr ide tamo na vrijeme izgraditi brand. Ako uspju, njihovu nisku plateznu moc ce nadoknaditi populacija.
Samo u Tanzaniji ima oko 50 mil ljudi.

Da, svakako, još ako u narednih nekoliko godina dođe do osjetne aprecijacije tanzanijskog šiliga koji im je službena valuta, prodaja će probit sve plafone…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

@Login
Africko trziste u PODR izvjesu spada pod nova trzista. Prva 3Q 2017 nova trzista su rasla 35% u odnosu na 2016. Trenutno prihod u prva 3Q je 24.5 miliona kuna, nadam se da ce se to povecavati jos snaznije.

Sto se tice Tanzanije i Afrike, tamo se rade manja pakovanja , cjenovno pristupacnija lokalnom stanovnistu.
S obzirom da Tanzanija i njene susjedne zemljle imaju oko 222 miliona ljudi (upravo sam izracunao), potencijal je neogranicen, jos kad dodamo ostale zemlje Afrike…., nisku plateznu moc vrlo lako nadoknade brojnijom populacijom.
A sa daljnim razvojem Afrike, i izgradenim brandom Podravke, Podravka ce jos snaznije rasti.


Africko trziste u PODR izvjesu spada pod nova trzista. Prva 3Q 2017 nova trzista su rasla 35% u odnosu na 2016. Trenutno prihod u prva 3Q je 24.5 miliona kuna, nadam se da ce se to povecavati jos snaznije.

To je kao da ja napišem da sam zaradio 300% više ove godine, a prošle godine sam zaradio 10 kuna… S tim da to što navodite su prihodi, koji je neto efekt?
Pa valjda je bitna profitna marža a ne veličina populacije?

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

@Ohladi

Mirna je krenula u drugu smjenu. Racionalno bi bilo da su mirnu premjestili na drugu lokaciju , jer ono je horor onakvu lokaciju do mora u Rovinju držati.

Poslovna hr.
Mirna prosječna plaća; broj zaposlenih
2012. 3.740,00 134
2013. 3.876,00 129
2014. 4.032,00 146
2015. 4.541,00 161
2016. 7.096,00 131

Čudno je i ovo povećanje plaće, a smanjene radnika, očito se maneđeri zapošljavaju na traci

Da, bolje bi im bilo da su se premjestili na drugu lokaciju ali tako je kako je sada:

Sto se tice placa, evo nedavno su zaposlili nanovo neke ljude po ovim uvjetima:

https://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/tvornica-mirna-rovinja-dobila-vise-od-300-prijava-vec-zaposlili-30-novih-radnika-iz-koprivnice-krizevaca-varazdina-i-zagreba/7013190/

Pokusao sam naci taj podatak o prosjecnoj placi od 7k kuna, ne mogu.
Bilo bi ljepo da zaljepite tocan izvor

što se tiče nove Mirnine tvornice: “Grad je već rezervirao dio vlastitog zemljišta za potrebe izgradnje nove tvornice u gospodarskoj zoni Gripole-Spine. O mogućnostima preseljenja tvornice gradonačelnik Marko Paliaga je još krajem srpnja prošle godine razgovarao s predsjednikom Uprave Podravke Marinom Pucarom.
Temeljem tog razgovora početkom studenog gradonačelnik je pokrenuo treće izmjene i dopune GUP-a Grada Rovinja, koje bi omogućile da se nakon izmještanja proizvodnje u gospodarsku zonu postojeća lokacija tvornice prenamijeni u mješovito-pretežito poslovne namjene…
jedini je naš uvjet da tvornica ostane na području Grada Rovinja. Mi im nudimo u zakup 2,5 hektara gradskog zemljišta po minimalnoj godišnjoj najamnini od jednog eura po kvadratu i u tom smislu očekujemo njihovo pismo namjere. ”

Grad čini sve da Mirna ostane u Rovinju i izgradi novu tvornicu

Koliko je Agrokor dužan Podravki?

po izvjescu 3Q Agrokor je duzan Podravci 97 miliona kuna.
Medjutim, od tih 97 miliona kuna, u medjuvremenu je isplaceno mislim 40%, ali nisam siguran. Uglavnom jedan dobar dio je isplacen.

Naravno, ta cifra je do stupanja Lex Agrokora.
Od te cifre 97 mil kuna, jedan dio ce se morati otpsati, koliko ne znamo.
Sve poslje Lex Agrokora nije upitno.

Kolega @MJ23 je ostavio ovaj zaimljiv link, ne znam zasto mu brisete komentar:

https://www.jutarnji.hr/life/putovanja/michael-jordan-odreske-u-svojem-restoranu-zacinjava-vegetom-omiljeni-hrvatski-proizvod-nezaobilazan-je-u-kuhinji-poznatog-kosarkasa/7059084/

New Report

Close