PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 10:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
157,54
4.254
27
157,50
158,50
-0,32%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


mirovinci.
cijena u ponudi 320 kn

tvoja procjena ili…?

moje pisanje nije investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!



mirovinci.
cijena u ponudi 320 kn

tvoja procjena ili…?
[/quote]

ne, načuh danas od nekih brokera…

hate red




mirovinci.
cijena u ponudi 320 kn

tvoja procjena ili…?
[/quote]

ne, načuh danas od nekih brokera…

[/quote]

nego koliko je koštala ta načujnost, ako je besplatna da nebude preskupa ?

Nekako svih ovih skoro 3000 komada na asku do 320 izgleda ništa nisu čuli ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

pa onda oni neče kupiti sigurno če biti večih ponuda

http://www.intercapital.hr/upload/file/272/filename/Obavijest-OTC-Podravka.pdf

evo vam transakcija

hate red

Posto mi danas kolega loris nije htio prodati svoj ADPL po 123kn nadokupih dosta podravke i izgleda nisam pogresio :)…….Doslo je 2.3 puta vise ponuda nego sto je ponudeno dionica !!!

Nego pitanje…Prosjecna cjena je 312kn, u kakvom je stanju onaj sudski spor izmedu Podravke i OTPa ? Ako se ne varam Podravka sada OTPu mora nadoknaditi razliku u cjeni do 440kn ili tako nekog iznosa (ovisi o uracunatim kamatama) sto nije bas mali iznos…Je li uspjela Podravka na sudu isposlovati nistetnost tog ugovora?

...

mislim da je podravka taj negativni efekt vec prikazala u bilanici tj imaju spreman novac za to. no, moza grijesim. uskoro cisti racuni pa naprijed.


http://www.intercapital.hr/upload/file/272/filename/Obavijest-OTC-Podravka.pdf

evo vam transakcija

odlična vijest!!! [thumbsup]
sve je jasno iz ovoga: naznačujemo da je transakcija određena čimbenicima koji ne odražavaju
trenutno tržišno vrednovanje dionice. Prosječna cijena dionice u transakciji iznosi 312,87 kn, dok je prosječna ponderirana cijena (VWAP) trgovinskog dana 19. srpnja 2011. godine iznosila 309,69 kn
.

znači, veliki ulagači plaćaju PODR u javnoj ponudi skuplje nego je mali budalaši rasprodaju na burzi [thumbsup]

Tko je pratio, koliko bi sad mirovinci (obavezni i dobrovoljni) imali udio?
Je l bi to bilo preko 35%?

Ponuda 2,3 puta veća od ponuđenih dionica… Ovo lijepo izgleda, ali kada se vidi po kojoj cijeni su prošle transakcije i tko je ušao u Podravku daje mi razloga za brigu makar očekujem sasvim pristojan rezultat i za 2Q.

Rađe bi da je u igru ušao neki veći strani igrač, u zadnje vrijeme gdje se fondovi pojave tu više "trava ne raste", vidljiv utjecaj tzv. "viših" interesa…

Ako ništa drugo sada je bar jedna briga i nepoznanica manje, još da se rješiti utjecaja politike na ovu firmu bilo bi tu lijepog potencijala rasta.

Svoja razmišljanja o cijelom ovom dealu sam već napisao i na drugom mjestu, pa evo i ovdje:
"Jer, tko ili što će sada na burzi dizati dionicu?
Iz rezultata transakcije se vidi kako su prihvaćane i ponude od 295 kn, što vjerojatno znači kako je onaj ostatak koji nije prošao pozicioniran još i niže.
Oni koji su stvarno htjeli su se nakrcali u ovoj odličnoj ponudi, a vrlo je indikativno kako za taj paketić nije bio zainteresiran niti jedan veći strani igrač.
Budući da je koncentracija MF-ova već bila velika, razmišljajući o sprezi MF-ova i vladajuće garniture (koja god bila), te o činjenici kako MF-ove zapravo prilično zaboli gdje je trenutna cijena dionice, sve što ja (možda ograničeno) vidim je dugačko restrukturiranje kompanije koje neće imati ni R od tog pojma.
Podravka će nastaviti stagnirati uz neki minimalan rast i povremeno preuzimanje nekih slabijih igrača u regiji.
Naravno da će se poslovanje popraviti, ali ni približnim tempom kao da je u rukama recimo Todorića ili čak Bakića
Budući da sam i rekreativni tehničar (iako slabo uspješan, vidi Belje ), nastavit ću promatrati situaciju, pa me možda događaji opovrgnu.
U prilogu jedan graf na koji bi trebalo paziti, jer je dugoročan, a takvi na ZSE ipak imaju barem kakvu takvu težinu (not )
Pazite se pada ispod trend linije povučene iz lowa na 176 kn

WTF… pogledajte bid

izgleda da će PODRAVKA jače potegnuti danas [thumbsup]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Aha, u rikverc. [thumbsup]


izgleda da će PODRAVKA jače potegnuti danas [thumbsup]


Aha, u rikverc. [thumbsup]

zato treba biti spreman i za jednu i za drugu stranu ! [cool]

mi smo ipak zemlja slučaj

New Report

Close