PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.05.2024. u 18:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,75
7.994
51
157,00
158,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



sutra ce biti navala

ma možeš misliti, ovo je samo Jurčićev pokušaj da namami kupce da počnu kupovati dionice koje je OTP stavio na burzu na 350 kn, a sve zato da ne bi Mađari počeli dionicama PODR-R-A tući po kupnji do 200-250 kn, a onda bi Podravci nastala još veća šteta tj. još bi porastao iznos kojim trebaju obeštetiti Mađare…..
ali nisu ni kupci vesla sisali, cijena će ostati tu oko 320-330 kn
[/quote]

ne bih komentirao kuda će ići cjena, ali slažem se da se radi o pokušaju kojim se želi podići cjena na burzi. za to postoje dva moguća scenarija:
– dogovoren je domaći kupac koji će kupiti 10,6% Podravke pa mu treba opravdanje zašto kupuje po cijeni cca 350-360 kuna (možda BF, OMF-ovi, Adris…)
– želi se da OTP ima bolju startnu poziciju u pregovorima u prodaji

Činjenica br. jedan: onaj tko bude kupovao 10,6 posto Podravke pokušat će postići što povoljniju cijenu. Okolnosti mu idu na ruku: OTP želi prodati pošto-poto i u biti mu je svejedno kolika će biti cijena jer Podravka mora namirit razliku.
Činjenica br. dva: za Podravkine dionice zainteresirani su i naši OMF-ovi kojima je prosjek ulaza negdje oko 300 kuna (PBZ-CO jedini ima oko 280, ako se ne varam). Zašto bi i oni davali više za taj paket, recimo 350 kuna, ako će ponuda u ovom slučaju očito biti veća od potražnje.
Činjenica br. tri: kupac 10,6 posto Podravke ne dobiva apsolutno ništa pod milim bogom. Podravku će i dalje kontrolirati država (26 posto), mirovinci (22 posto) i Podravkin trezor (3 posto). Dakle, većinski paket ovako ili onako u rukama je Friščića i Kosorice.
Činjenica br. četiri: ove godine (a vjerojatno i sljedeće) definitivno nema ništa od privatizacije Podravke. Ne isplati se, dakle, ni špekulantima.
Nagradno pitanje za 10,6 posto Podravkinih dionica: gdje će dionica kratkoročno – snažno gore, snažno dolje, u stagnaciju?

hate red

činjenica broj dva: zato da podravka ne mora platiti razliku. ipak omf djeluju pod velikim političkim pritiskom (vidi inu)


ma možeš misliti, ovo je samo Jurčićev pokušaj da namami kupce da počnu kupovati dionice koje je OTP stavio na burzu na 350 kn…

S obzirom da Fima Ami LTD ima 576.880 dionica Podravke, a na 350 se nalazi 13.729 dionica, očito je da se na 350 kuna NE nalaze te dionice, već je to gotovo sigurno zbirna cifra više naloga na okrugloj cijeni, kao što je npr. bilo slučaj jučer na Ini na 3.300 kn [wink]


činjenica broj dva: zato da podravka ne mora platiti razliku. ipak omf djeluju pod velikim političkim pritiskom (vidi inu)

OMF-i su odigrali kljucnu stvar za drzavu u slucaju INA.
Zakljucak: drzava bi im zauzvrat mogla isporuciti Podravku.
Ili mozda mislis da se OMF-ove moze u nedogled ucjenjivati, iskoristavati i nista im zauzvrat ne dati? Recimo, Podravku po diskontu… [proud]

hate red

Iz zadnja tri komentera da se zaključiti da će PODR dionica špostati dosadna ko ULPL i KODP zajedno.
Dionica za mazohiste.

mislim da su omfovi tu nažalost da troše naše penzije na raznorazne greške vlade, banaka i naravno za otkup dionica po visokim cijenama s privatnih računa odabranih. podravka je trenutno više političko nego ekonomsko pitanje i o njoj ovise i nekakvi glasovi na području koprivnice + izborna godina. ipak mi se više čini da će omfovi odigrat svoju ulogu ali stoji i tvoja logika. vrijeme će pokazati čiji su argumenti ispravni. [thumbsup]



ma možeš misliti, ovo je samo Jurčićev pokušaj da namami kupce da počnu kupovati dionice koje je OTP stavio na burzu na 350 kn…

S obzirom da Fima Ami LTD ima 576.880 dionica Podravke, a na 350 se nalazi 13.729 dionica, očito je da se na 350 kuna NE nalaze te dionice, već je to gotovo sigurno zbirna cifra više naloga na okrugloj cijeni, kao što je npr. bilo slučaj jučer na Ini na 3.300 kn [wink]
[/quote]
Upravo tako kolega – 13.729 dionica na 350 Kn je zbir 13-14 pojedinačnih naloga – da privuku druge na dizanje cijene.
Provjerio još prije nove godine kod svog brokera kada je bilo cca 14-15.000 na 350 Kn- tko ne vjeruje neka provjeri kod svog brokera.

čiji je ovo nalog na prodaji 1885 komada po 330 kn??


Upravo tako kolega – 13.729 dionica na 350 Kn je zbir 13-14 pojedinačnih naloga – da privuku druge na dizanje cijene.
Provjerio još prije nove godine kod svog brokera kada je bilo cca 14-15.000 na 350 Kn- tko ne vjeruje neka provjeri kod svog brokera.

Ja mislim da te dionice nikoga na ništa ne navlaće nego su po zakonu ponude i potražanje transparetno stavljene na prodaju. Stvar je vrlo jednostavna. Ako želiš kupiti 13000 dionica Podravke keširaj 4.5m kn i nosi dionice i ne vjerujem da postoji opcija cjenkanja.

Bravo kamenac. Konačno nešto pametno na ovoj temi. Ovdje odjednom kao da su svi zaboravili što je Podravka. Kao da su svi problemi riješeni i kao da svake godine kapa 300 milijuna kuna neto dobiti. Proći će još puno vremena prije nego što ova sadašnja cijena dionice bude opravdana poslovanjem kompanije. Ne treba smetnuti s uma da ni kad ova hajdučija ode s vlasti, dolazi SDP koji također nema namjeru maknuti svoje papke s Podravke. Pogledajte samo Mršićeve izjave pa ćete vidjeti.


čiji je ovo nalog na prodaji 1885 komada po 330 kn??

nije moj majke mi [wink]



čiji je ovo nalog na prodaji 1885 komada po 330 kn??

nije moj majke mi [wink]
[/quote]

odmah mi je lakše kad znam da ovo ti ne bježiš po ovoj cijeni :))



čiji je ovo nalog na prodaji 1885 komada po 330 kn??

nije moj majke mi [wink]
[/quote]

popala ih maca 🙂

ali došlo novih 2000 komada po 335 🙂

evo, ja izašao.
fer je da vam to priopćim.
nije nagovor ni na šta.
samo info.

hate red

New Report

Close