PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 22:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
157,45
23.302
148
156,50
158,00
0,64%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zašto je to loše za Podravku a za Todu je dobro da proda Ledo???
zašto bi za Todu bilo dobro da proda Ledo, tko to kaže?, to bi bila glupost. Na takvo ga nešto može natjerati jedino ljuta nužda, obzirom da je holding prilično nelikvidan… ako prigusti i nikako drugačije ne može nabaviti keš, tada je žalosna nužda keš pribavljati prodajama onoga… "što se može dobro prodati" (ma kako toga bilo šteta…), a i u tom slučaju bolje da proda nešto drugo, gdje baš Ledo… nije dobro prepuštati drugima takve dragulje (pa ni za dobre novce… ako nisu baš besramno veliki novci u pitanju :D).
I da li vi kolega znate što je to brand??
ja bih to pitanje postavio svim prošlim upravama Podravke – oni očito ne znaju, jer da nije tako… Podravka ne bi ostvarivala ovakav ROE… Vrijednost brenda mjeri se "premijom" koju daje cijeni proizvoda u odnosu na druge "slične", odnosno time povećava marže (u odnosu na prosjek sektora) odnosno podiže ROE (iznad prosjeka sektora…)… a sve ostalo su budalaštine. Ti razni "istraživači tržišta" vas mogu navesti na jako bedaste zaključke, oni će ti brendove svakako rangirati, dodjeljivati titule/nagrade… ali ništa to ne vrijedi, jedina prava mjera kvalitete brenda je premija koju daje cijeni proizvoda i time pospješuje snagu zarađivanja kompanije.

Pusti ti bivše članove uprave, njima pitanja postavlja Uskok.

Nego, jel znaš barem osnovne brandove Podravke??

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!


Pusti ti bivše članove uprave, njima pitanja postavlja Uskok.

Nego, jel znaš barem osnovne brandove Podravke??


znam osnovne (o nekima sam i pisao i ovdje, npr. Vegeta), znam i one manje osnovne (npr. Lero tj. proizvod Lerovita o kojem smo pisali na temi Altantic grupe…).

Znači znaš za neke brandove ali sve si naveo iz Podravkinog asortimana a ne Belupovog??

Kako to??

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!


Vrijednost brenda mjeri se "premijom" koju daje cijeni proizvoda u odnosu na druge "slične", odnosno time povećava marže (u odnosu na prosjek sektora) odnosno podiže ROE (iznad prosjeka sektora…)… a sve ostalo su budalaštine. Ti razni "istraživači tržišta" vas mogu navesti na jako bedaste zaključke, oni će ti brendove svakako rangirati, dodjeljivati titule/nagrade… ali ništa to ne vrijedi, jedina prava mjera kvalitete brenda je premija koju daje cijeni proizvoda i time pospješuje snagu zarađivanja kompanije.

Kolega, nemojmo presimplificirati stvari.
Kakvu to premiju ima Wal Mart ili Konzum?Nikakvu naravno.
Postoje vrlo jasni načini određivanja snage branda.
Vrijednost branda je vrlo kompleksna stvar i sastoji se od financijskog dijela gdje se računa finacijska vrijednost branda, od snage da kreira potražnju na tržištu tj. koliko je brand važan u odabiru kupca i o budućoj snazi branda kao asseta tj. kolika je mogućnost da će brand nastaviti generirati prihode u budućnosti.
Za sve ovo odrediti treba biti dovoljno stručan što nitko na ovom forumu nije pa možemo samo špekulirati.
Ono što je sigurno da je Podravka jedini hrvatski brand u regiji.To što to ona dosad nije iskoristila je stvar nesposobne i kriminalne Uprave i socijalističkog modela upravljanja.
Ponovit ću, dovedite stranu Upravu koja će postaviti svoje ljude u Nadzorni odbor, dajte im dionice i upravljačka prava i u roku od 24 mjeseca će preokrenuti firmu naglavačke.
Možete vi pričati što hoćete ali Podravka je i dalje jedini regionalni brand iz Hrvatske.
Sve drugo su pikzibneri.
Fant-fant-fantastično!!

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Sa sposobnom upravom Podravka dobiva savim drugu dimenziju………prije je nisam niti gledao, ali sad vidim javlja se puno potencijalnih ženika………….interes je jako velik, ali svi bi money for nothing, odnosno Podravku za kunu…………
jedino se zaboravlja da SVE DIONICE već imaju vlasnika i svi znaju da to VRIJEDI……….


Sa sposobnom upravom Podravka dobiva savim drugu dimenziju………prije je nisam niti gledao, ali sad vidim javlja se puno potencijalnih ženika………….interes je jako velik, ali svi bi money for nothing, odnosno Podravku za kunu…………
jedino se zaboravlja da SVE DIONICE već imaju vlasnika i svi znaju da to VRIJEDI……….

http://metro-portal.hr/vijesti/hrvatska/opozvani-predsjednik-i-dva-clana-uprave-podravke

Ajme meni:

" ..potencijalni rizici kojima je Podravka d.d. izložena procjenjuju se u iznosu oko 300 milijuna
kuna. "

To je potencijalni gubitak od 55 kuna po dionici.
Kako komentirate to?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Luka Rajić: Imam 2-3 milijarde kuna, ali neću preuzimati Podravku

Zanimljivo je kako svi osjećaju potrebu da javno kažu da NEĆE PREUZIMATI PODRAVKU.
Prvo Tedeschi onda Drk a sada Rajić.
Što nam to govori?
Fant-fant-fantastično!!

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


potencijalni rizici kojima je Podravka d.d. izložena procjenjuju se u iznosu oko 300 milijuna
kuna. to je potencijalni gubitak od 55 kuna po dionici.
Kako komentirate to?

u te potencijalne rizike spada i kupovina paketa od 10,6 posto dionica koje su plaćene oko 275 milijuna kuna. (prosječna cijena po dionici oko 450 kn)
to su podravkine dionice (bez obzira što ih nisu smjeli kupiti) i one danas nešto vrijede.
nek recimo vrijede 300 kn (a vrijede više zbog famozne premije na veličinu paketa).
to je 577.000 dionica x 300 kn = 173 mil. kn
dakle, ono što sam već napisao: potencijalni rizici (bankarske provizije, kamate i naknade + kredit SMS-u) iznose oko 100 milja kuna. a to je veličina godišnjeg ulaganja u sport (nk slaven, rukomet, tenis umag…), kulturu i druge lokalno-nacionalne pizdarije.

hate red



potencijalni rizici kojima je Podravka d.d. izložena procjenjuju se u iznosu oko 300 milijuna
kuna. to je potencijalni gubitak od 55 kuna po dionici.
Kako komentirate to?

u te potencijalne rizike spada i kupovina paketa od 10,6 posto dionica koje su plaćene oko 275 milijuna kuna. (prosječna cijena po dionici oko 450 kn)
to su podravkine dionice (bez obzira što ih nisu smjeli kupiti) i one danas nešto vrijede.
nek recimo vrijede 300 kn (a vrijede više zbog famozne premije na veličinu paketa).
to je 577.000 dionica x 300 kn = 173 mil. kn
dakle, ono što sam već napisao: potencijalni rizici (bankarske provizije, kamate i naknade + kredit SMS-u) iznose oko 100 milja kuna. a to je veličina godišnjeg ulaganja u sport (nk slaven, rukomet, tenis umag…), kulturu i druge lokalno-nacionalne pizdarije.

[/quote]

Ja bih to postavio ovako:

– potencijalni rizik je 300 mil. kuna (ipak to nisu Podravkine dionice već Fimine, tek na sudu treba doći do njih)

– gubitak je 100 mil. kuna (razlika između plaćene i trenutne tržišne cijene dionica)

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-ovakva-podravka-ne-zanima-gotovo-nikog,61417.html

PODR +1,60

Ma pogledajte vi samo tu dionicu i tu firmu.
Dok precijenjene dionice bez perspektive padaju ko kruške ovaj DIV IZ KOPRIVNICE pokazuje svoju snagu i pliva uzvodno protiv tržišta.
Fant-fant-fantastično!!!

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA



PODR +1,60

Ma pogledajte vi samo tu dionicu i tu firmu.
Dok precijenjene dionice bez perspektive padaju ko kruške ovaj DIV IZ KOPRIVNICE pokazuje svoju snagu i pliva uzvodno protiv tržišta.
Fant-fant-fantastično!!!


prekrasan osvrt na dionicu
samo postoji opet jedan problem kod mene i mog ulaganja
danas sam malo promatrao i ja nikako da ulozim u dionicu koja pliva prema gore,sve nekako plivaju prema dole,stovise imam dojam da ja skoro uvijek izaberem dionicu koja roni
pofuk
[/quote]

Kolega pofuk trebate samo odabrati dionice s perspektivom MPP metodom i ne morate više brinuti.

Samo da vam kažem da je moja supruga danas došla iz dućana noseći teglu krastavaca od Vitaminke.
Nakon što sam je šokiran upitao zašto je to napravila, zar me tako malo cijeni da mi je to napravila ispred mene bez imalo srama, rekla je da je slučajno uzela krivu teglu.Čuj slučajno.
Pošto se već tegla našla u kući odlučio sam probati konkurentski proizvod i moram vam reći da je UŽASAN.Pa to je prestrašno.Ne znam tko to može jesti pri zdravoj pameti, ja jesam objektivan ali stvarno je jako loše.VItaminka više nije ni sjena one forme od nekad.
U svakom slučaju,odlučio sam zatražiti razvod braka jer ako mi je donijela teglu krastavaca od Vitaminke, samo Bog zna što je još spremna učiniti.

Fant-fant-fantastično!!!

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

nedobre vijesti za Podravku

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/prehrana/jurcic-fiminih-107-milijuna-kuna-vjerojatno-ce-platiti-podravka,61841.html

Voda sve bliže grlu
Podravka bez plaća u siječnju?

PIXSELL

Iako šef NO-a Podravke Ljubo Jurčić tvrdi kako situaciju drži pod kontrolom, iz menadžerskih krugova tvrtke otkrivaju da su problemi veliki, a zbog njih upitne i plaće.
Podravkinim menadžerskim krugovima u utorak se pronijela priča kako je isplata plaća za siječanj iduće godine u toj tvrtki vrlo upitna.

Priču, pak, potkrjepljuju i brojke. Samo u siječnju, veljači i ožujku iduće godine Podravki na naplatu stiže oko 420 milijuna kuna. Riječ je o jamstvima koprivničke kompanije Erste factoringu na iznos od 107 milijuna kuna, o kreditima Erste banke (47 milijuna kuna) i austrijske Unicredit bank (137 milijuna kuna) te Podravkinim komercijalnim zapisima (130 milijuna kuna).

K svemu tome još uvijek se ne zna kolika je šteta nanesena toj kompaniji u aferi Spice.

Iako je prvi čovjek tamošnjeg Nadzornog odbora Ljubo Jurčić izjavio kako se radi o 300 milijuna kuna, doznaje se kako bi taj iznos mogao sezati i do pola milijarde kuna.

Zna se za 476 milijuna dubioza koje obuhvaćaju kredit mađarske OTP banke Fimi, za koji jamči Podravka, na depozit u istoj banci, pa kredit SMS-u, otpust kamata toj tvrtki, na jednu već naplaćenu mjenicu za nepoznatu obvezu te kredit koji je Podravka direktno dala Fimi.

Jedan od primjera Podravkine dubioze je i depozit u iznosu od 46 milijuna kuna pohranjen u mađarskoj OTP banci. Obrazložen je kao polog za akviziciju u Mađarskoj, no odobrenje za taj polog nisu dali ni Uprava ni Nadzorni odbor.

Doda li se svemu tome dug dobavljačima od 240 milijuna kuna, a gotovo 100 milijuna već je dospjelo na naplatu, strah je razumljiv.

"Ako ne dođe do refinanciranja obveza, sigurna je blokada računa. Dodatna otežavajuća okolnost je to što je Podravki u zadnja dva mjeseca znatno pala prodaja", izjavio je za Večernji list jedan član izvršnog menadžmenta.

Nužnost reprogramiranja obveza potvrdio je i Jurčić.

"Nema potrebe za zaduživanjem ili za državnom pomoći. Mjenice ćemo zamijeniti drugim oblicima financiranja, a institucije s kojima razgovaramo kooperativne su. Situaciju držimo pod nadzorom", izjavio je on dodajući kako će posljedice osjećati svi i radnici koji neće dobiti povišicu i vlasnici koji će imati manju zaradu, ali i država i lokalna zajednica jer će dobivati manje poreza.

New Report

Close