PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 08:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
158,00
15.800
100
157,00
158,00
0,64%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



potencijalnu energiju treba pretvoriti u kinetičku, a za to treba znanje

dok kupuješ dionicu, kupuješ je zato što vjeruješ u njezinu potencijalnu ili u kinetičku energiju?
ili: kupuješ je zato što je trenutno stanje u njoj super ili zato što će u budućnosti biti turbosuper?

treba znanje, naravno.
dosad ga nije bilo, naravno.
ali baš zato što ga dosad nije bilo, sazrela je situacija da ga konačno bude.
kako ne kužiš da u podravci nakon ovoga više ništa neće biti isto?
nema više hdz-hss menadžerske podobnosti, nema više tihih institucionalaca koje boli q za uložen kapital, nema više polančeca, friščića, sanadera, mršića… što je bilo bilo je.

pa ako ovo sad nije idealna situacija za zauzimanje vlasničkih pozicija u podr, onda ne znam kad je.
i to unatoč dubiozama, koje nisu 250 mil. kn već mnogo manje. negdje oko 40-ak milja otpisanih kamata, plaćenih bankarskih provizija i naknada. i da, plus 65 milja SMS-ova kredita. dakle 100 milja ukupno. to podravka vrati kresanjem sponzorstava za sport, kulturu, lokalne pizdarije – u jednoj godini.
[/quote]

Bravo kolega kamenac.Upravo to ja stalno pričam.Ovo je sad firma sa perspektivom.
Sve izlazi na vidjelo i svemu što je kočilo rast ove firme dolazi kraj.
A kad ste na dnu a regionalni ste igrač i jedini hrvatski brand u svijetu i Njemačkoj onda postoji samo jedan put a to je prema gore.Potpuno suprotno od npr.Leda koji je došao do vrhunca i jedini put mu je prema dolje.
To naravno ljudi ne gledaju tako pa dok oni shvate što je Podravka dotle će Podravka biti na 500 kuna.I onda će početi kupovati jer je izašlo izvrsno izvješće.
Ovdje da je dovesti stranu Upravu ovo bi postao player globalnih razmjera jer imamo know-how imamo kvalitetu ali nemamo upravljanje.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

@ kamenac

sačekajmo prvo novu upravu, neće cijena nikud pobjeći

što bih prvo napravio da dođem u upravu

otpisao bih sva moguća i nemoguća sranja (i ona koja nisu sranja ako ih takvima mogu pokazati) jer mi je cilj pokazati bolje rezultate od prethodnih, a to mi je lakše čim je prethodna uprava više zahebala

e, onda možemo razgovarati o kupovini

druga je stvar što bi mirovinci mogli braniti cijenu radi svog Nav-a, a norvežani dokupljivati na ovoj razini ako procijene da po ovim cijenama mogu skupiti puno dionica iako bi i njima koji šok dobro došao da lakše kupuju po 300 – ako je cijena preudugo na 300 postoji mogućnost da ih ponestane na toj cijeni – onda možeš dići 10% i nastaviti skupljati ili srušiti naglo na 250, držati određeno vrijeme pa vratiti na 300 i dobiti nove prodavače

bojim se da imamo previše nepoznanica

e da, dobro je što AZ ima dionice (vjerojatno je to napisao Fedya – još mu je moderiran post pa ne znam što je napisao)


sačekajmo prvo novu upravu, neće cijena nikud pobjeći

siječanj i izvanredna skupština dioničara su blizu.
kako sada stoje stvari, nakon toga više ništa neće biti isto.
pa ni cijena.

hate red

http://business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Svi-zele-Podravku-Jurcic-zatrpan-zivotopisima-kandidata-za-Upravu

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

Koliki je povrat na kapital podravke?
Zna li netko?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

oko 2-2,5% zadnjih nekoliko godina

Ljubo Jurčić imenovan je novim predsjednikom Nadzornog odbora koprivničke Podravke.

Na sjednici koja je u Koprivnici počela u 13 sati, i još traje, u nastavku sjednice očekuje se rasprava o smjeni Zdravka Šestaka, Saše Romca i Josipa Pavlovića, trojice članova uprave koji su trenutačno u istražnom zatvoru u zagrebačkom Remetincu. Više informacija bit će poznato nakon završetka sastanka.


oko 2-2,5% zadnjih nekoliko godina

LOŠE…

Malo para na veliku i tešku imovinu..
***obrisano***

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Koliki je povrat na kapital podravke?
Zna li netko?

Da su dioničari 1998. godine uložili milijardu i 600 milijuna kuna, koliki je temeljni kapital Podravke, ne u Podravkine dionice nego drugu investiciju koja bi im davala godišnje povrat od deset posto, danas bi raspolagali s 4,5 milijarde kuna.
Podravka je u 12 godina ostvarila ukupno 651 milijun kuna dobiti. Da su dioničari, dakle, uložili lovu drugdje, povrat bi im bio 2,2 milijarde kuna veći. Dakle, da bi im se isplatilo ulaganje u Podravku, cijena dionice danas bi trebala biti 836 kuna.
651 mil kn / 12 god. = 54 mil. kn godišnje
povrat 0,054 / 1,6 = 3,3 posto

hate red

Imaju mali povrat na kapital, jer imaju veliku imovinu, kojoj je nuzno puno amortizacije.
A i zaduženi nisu malo.
Usporedimo ju s drugom tvrtkom iz prehrambenog sektora i uvidimo razliku

ROE Podr = 2
ROE Ledo = 15

Velik popvrat na kapital kakav je nužan da bi tvrtka bila dobra i poslovanje uspješno demantira grahama i njegov konzervativi pristup..

Buffet je kupio coca-colu na 2,5 booka..ali cola ima ROE 25%

Usporedimo li podravku s domacom prehrambenom industrijom, vidimo koliko kaska za najboljom hrvatskom prehrambenom tvrtkom LEDOM, koji za razliku od podravkine inertne imovine ima malu imovinu na koju radi puno para..
To treba podravci, a jedini put ka tome je AGROKOR

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/ljubo-jurcic-imenovan-predsjednikom-no-a-podravke,61385.html

IPAK ljUBO


http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/ljubo-jurcic-imenovan-predsjednikom-no-a-podravke,61385.html

IPAK ljUBO


Kolko sam ja čuo, sjednica traje već 6 sati i još nije gotova.

Luka ipak neće ulagati u Podravku.
Ili je možda ovo s Popovačom zaobilazni put da dođe do Belupa?

Haha, e kako bi to bio "genijalan potez" da npr. Podravka stvarno proda Belupo.

Normalne firme se inače rješavaju svojih loših, neprofitabilnih dijelova… a da Podravka proda Belupo, pa što bi ostalo, na čega bi ova firma sličila tek onda [lol]

Belupo je jedino što valja u ovoj firmi, unatoč tome što mu se u susjedstvu ubrzo stvara potencijalno opasna konkurencija…

Zašto je to loše za Podravku a za Todu je dobro da proda Ledo???

I da li vi kolega znate što je to brand??

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

New Report

Close