LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.04.2024. u 13:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
LKRI
7,86
4.984
634
7,90
8,20
-1,88%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/tko-su-ceski-industrijalci-koji-zele-preuzeti-luku-rijeka-i-zasto-se-uprava-i-radnici-ostro-protive-20230512

”Prema neslužbenim informacijama, država se ne želi povući iz Luke Rijeka. Malo je vjerojatno da će i mirovinci prihvatiti ponudu s obzirom na činjenicu da Česi nisu ponudili nikakvu premiju na tržišnu cijenu dionice. “

Imam nešto ovih dionica i ne mislim ih prodavati. U članku piše kako se Uprava žestoko opire prodaji, a u Mišljenju Uprave su se ipak izjasnili da je ponuđena cijena primjerena i odražava fer vrijednost za dionicu.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/LKRI/COI-LKRI-9af9c286c10b7afe1015b5fd9997d3ee.pdf

 

 

Uprava su drzavni uhljebi koji zive na racun politike i naravno da se odupiru dolasku novog vlasnika .

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Pa ako su napisali da zasad, koliko je njima poznato, nema objektivne šanse da Luka Rijeka poveća i jače oplodi svoje kapacitete i poslovanje i da je ponuđena cijena za dionicu poštena i realna, ne vidim što je u tome snažno opiranje prodaji.

Više mi liči na sugeriranje – prodajte im.

Usto, oni sami nemaju dionice pa ne možemo vidjeti da li bi oni prodali ili ne bi. To možemo samo pretpostaviti.

Mi koji imamo stotinjak dionica nam je to malo novaca. Ovi koji imaju milion dionica njima je puno.A nažalost oni odlučuju To što smo ih mi kupovali na burzi i do 850 kn po dionici a oni bog zna kako, nitko nas ne pita.

može dobiti 8,40 ali zašto kad se može prodati preko iljadu komada po 8,20, 8,20 nekako bolje zvuči. Ludilo 🙂

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Još veće ludilo će biti na7,20.

Ma pada jer pada sve. Pada i kiša. Sutra kad bude sunce će rasti. Trebamo pitati Vakulu za  savjet.

nek ide… ovo mi je zanemariva pozicija ali mi je dijonica na radaru zbog potencijala.. ovo je neki kokošar koji želi da se proda po 8,40… tu istiskivanja neće biti tako da jedva čekam da ova iznuda prođe i da se krene trgovat kako spada.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ma nebitno, prodavat ćemo iduće godine kad bude bliže 20€

CERP ocekivano ne prihvaca ponudu. Kako bi inace svoje “uhljebe” tamo drzava instalirala.

A sto se tice samog d.d. ..navodno kontejnerski brodovi cekaju po 10 dana na iskrcaj zbog nedostatka radnika , strajka, neispravne opreme …Mearsk se sprema izbacit Rijeku iz rotacije…ali o tome ni rijeci u medijima

 

http://www.cerp.hr/UserDocsImages/sjednice/2023/17%20sjednica%20UV%20CERP-a/4.%20Odluka%20o%20ponudi%20za%20preuzimanje%203.372.674%20dionica%20dru%C5%A1tva%20LUKA%20RIJEKA%20d.d.,%20Rijeka,%20od%20dru%C5%A1tva%20Port%20Acquisitions%20a.s.,%20Prag,%20Republika%20%C4%8Ce%C5%A1ka.pdf?vel=351865

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Koliko god se neki trude omalovažiti dionicu …do kraja godine moja prognoza LKRI barem 11 eura.

Rijeka se vraća u društvo velikih europskih luka. Bili smo na najvećem svjetskom sajmu transporta i logistike

Za svih nas bi bilo puno bolje da je i vise , ali nazalost iz mojih izvora informacija iz tog kraja situacija sa Jadranskim vratima nije dobra.

Brod koji je trenutno na vezu , stigao je prije 13 dana u Rijeku !!. Cetvrti dan da je u luci !?!?!

To je za kontejnerase nezamislivo i svakako jako neprofitabilno.

Ako Jadranska vrata kihnu , ode lkri d.d. opet u minus 🙁

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

to sam i ja primjetio… zadnjih desetak dana dosta sporo sve ide.. brodovi na sidru u zaljevu dosta dugo čekaju… bo.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

I dalje sam uvijerenja da će MAERSK na kraju postati većinski vlasnik LKRI…oni su pravi strateški partner za LKRI…njihovu ponudu očekujem u roku od godinu dana.

Lucijan, 23.05.2023. u 11:39

Za svih nas bi bilo puno bolje da je i vise , ali nazalost iz mojih izvora informacija iz tog kraja situacija sa Jadranskim vratima nije dobra.

Brod koji je trenutno na vezu , stigao je prije 13 dana u Rijeku !!. Cetvrti dan da je u luci !?!?!

To je za kontejnerase nezamislivo i svakako jako neprofitabilno.

Ako Jadranska vrata kihnu , ode lkri d.d. opet u minus 🙁

 

Pozdrav

A zašto bi Jadranska vrata kihnula?

New Report

Close