KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 12:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
267,87
12.590
47
264,00
266,00
-0,75%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sviđa mi se ova dionica.
Ima kakav info hot friški da ne vrtima sada 100 stranica unazad


Sviđa mi se ova dionica.
Ima kakav info hot friški da ne vrtima sada 100 stranica unazad

Ima, CERP aktivan na prodaji_dodjeli dionica, još ih samo ima
CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 85.379 3,32%

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Moram malo proučiti dionicu tj firmu u povijest.

Oni se iskrcavaju jer je tako depeša vlade?

Cerp ne prodaje već samo valjda dodjeljuje dionice nekome.
A tom nekom je bolje da ih barem malo zadrži nego prodaje po 700.
Uskoro bi mogao dobiti prilično veći postotak za te iste dionice.
Ovo je jedna odlična firma i veliki izvoznik!

Po mojoj brzinskoj racunici bila bi izvaredna kupnja na 539, nevjerujem da cu je docekati, ali neka stoji na radaru. Imam kodt koji mi se jos uvijek para jeftiniji. I ako se dobro sjecam od 2015 ili 16 cerp prodaje svoj udio, ali nisam siguran.

Sve zeleno, samo se ovo danas ruši ??

Ekonomski analitičar Slavko Kulić za Index je komentirao današnju objavu nalaza revizije.

“Nešto šire sam razmišljao, taj problem pokreće stanje u Agrokoru, s obzirom na to da pratim gospodarstvo dugi niz godina, odnosno sve ono što nam je ostalo od tog gospodarstva. Ono što je bilo hrvatsko je ostalo, a to je vrlo malo. Znanost je prešutjela da državna revizija nije ušla u ono što je najvrjednije u hrvatskom gospodarstvu, a to su banke, Pliva, Ina, Končar i Agrokor.

Uskoro se približavamo jako zanimljivim valuacijama…ako dođemo do njih:), naveo sam svoju cijenu ulaska….

Šteta samo što dividenda nije jača, jer rast prihoda/akvizicije ne opravdava ovaj slab dividendni prinos
Blue chip bez premca…

ps. dajte samo zamislite jednog jakog menadžera da ovdje napravi kvalitetno restrukturiranje

A čemu se ovo ruši danas preko 3% ??

Još neki dan velika kupnja bila iznad 700.

pad prihoda pad dobiti vec je dugo u negativnoj spirali po meni dobra firma losa dionica

Končar u pohodu na Bliski istok

Prvo polugodište 2017. godine Končar obilježio rast izvoza za 21 posto

Budućnost leži u ovome, tako da uz samo malo strpljivosti i privatizaciju, firma će biti odlična, a onda će i ova cijena dionice biti povijest.
S obzirom na djelatnost budućnosti, mislim da će to biti vrlo brzo.

@snupy
“Prema financijskim podacima za 2017., Končar grupa je lani imala prihod od 3,13 milijardi kuna, a što je bio rast od 0,5 posto u odnosu na godinu prije.”

Da se ne bi stekao pogrešan dojam da firma ne ide prema naprijed.


pad prihoda pad dobiti vec je dugo u negativnoj spirali po meni dobra firma losa dionica

kažeš – pad prihoda, pad dobiti i dugo u negativnoj spirali, a zaključak ti je da je to dobra firma??

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Pada jer godinama mrcvare narod s malom dividendom od 1,5%, kad cijena padne dividenda će bit (postotno) bolja i dionica zanimljivija.

New Report

Close