KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 12:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
266,00
35.910
135
264,00
266,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Od početka 2007 godine pa do današnjeg dana istrgovano 38% slobodnih dionica po prosječnoj cijeni od 1048 kuna. Tako da mi se čini ovaj diskont popriličan.
Opća frka u malih dioničara (možda opravdana, a možda i ne …ne bih se upuštao u analizu) rasprodaja udjela u fondovima i što je fond mengerima činiti nego opalit po likvidnim dionicama da mogu namaknuti isplate.
Možda da pozovemo uvaženog kolegu Plavog da nam se pridruži na temi i da svoje mišljenje, jer kad sam se ja uključio na forum onda je on bio žestok zagovornik Končara – naravno s pravom. Vjerujem da ni sad nije promjenio mišljenje i samo je pitanje dana kad će nam se pridružiti.
Pozdrav!

HYPO nas je udesio ,od 5-6mjeseca ciganio i nije dozvolio rast,ali ne smijemo zaboravit HYPO je bio u problemima te su ga u ljeto kupili Njemci….
Današnja situacija prodaje nekih iz top 10 je sasvim drugačija ,nijedna banka ili fond trenutno nisu u banani tj njihova prodaja namiruje dnevno veću potražnju za kešom,a razlog je svjetska recesija izazvana u SAD .,,, a koja se već poznatim mjerama pokušava ublažit .Buschova administracija će idalje intervenirat do ozdravljenja njihova gospodarstva ,u predizbornoj godini ne smiju si dozvolit nikakav kix.
Ako posložimo situaciju u tom smijeru skori oporavak svjetskih burzi neminovno će reflektirat pozitivnim ozračjem i na našoj,tako da bilo kakvoj panici u ovom trenutku nema mijesta .Topnike iz top 10 nemojmo gledat kroz povečalo,jednostavno ih pustimo da određena taktička pregrupiranja obave u duhu svojih zakona ,a vrijeme će pokazat da smo bili u pravu….[thumbsup]

POKRET OTPORA

Mislio sam prije par mjeseci da cijene ne mogu nekih dionica toliko pasti, i nije mi bilo jasno kako se tako visoko drže, ali evo prevario sam se. Padovi su itekako mogući i to je super, na kraju, prinosi na kraju godine iako to sada ne izgleda tako će biti sasvim solidni.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

bacite pogled na TA za KOEI… u proteklih 9 mjeseci cijena je dosta oscilirala, ali neke situacije su se ponavljale….
prvo obratite paznju na pojavu povecanih “zelenih” volumena… zatim obratite paznju sto se dogadjalo s cijenom nakon pojave povecanih “zelenih” volumena… ispod toga se vidi i preprodani RSI u tim periodima… i za kraj pogledajte gdje se sada nalazimo na tom grafu…
Pozdrav & GOOD LUCK!

“Please, God, Just One More Bubble.”

Osobno sam misljenja da ovu situaciju bi trebala rijesiti vlada, nema trezora da otkupi, poduzece u vecinskom drz. vlasnistvu, kolicine su jednostavno pregoleme, dobro sto je trziste vec apsorbiralo cca 50 k u tako kratkom roku, poslije te iste dionice u drugom ozracju lako bi pkeko dokapa ili ipo plasirali na trziste barem po tih istih 950.Ako nastave ovako jednostavno cemo kolabirati.

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

S obzirom da je NYB skrbnički račun, kao što se iza skrbničkog računa Ljubljanske banke skrivaju mnogi mali investitori iz Slovenije, postoji mogućnost da se samo djelomično izlazi van.
Pitanje je samo koliko i do koje cijene. U svakom slučaju jako zanimljivo.[smiley]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Napokon idemo prema 1000[cool][cool][cool]

POKRET OTPORA

Možda oni kod NYB imaju margin call-ove?[proud] Zato su prodavali.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Zatisje na ovoj dionici.

Zatisje – pred buru.

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

Kakvo zatišje pa dosta je optimistično krenulo sa dozom opreza, jer se svi nadaju da bi moglo biti još poklona po 940 i 950 kn.


Kakvo zatišje pa dosta je optimistično krenulo sa dozom opreza, jer se svi nadaju da bi moglo biti još poklona po 940 i 950 kn.

Mislio sam na buru na plus (+) stranu![thumbsup]

Imamo supljikavu prodaju danas.

Najbolje ponude [ KOEI-R-A ]
Kupnja Cijena
20 954,00
11 953,59
2 953,01
42 953,00
11 952,51
Cijena Prodaja
969,99 4
975,00 11
979,00 20
980,00 113
985,00 11

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]


Možda oni kod NYB imaju margin call-ove?[proud] Zato su prodavali.

[lol] [lol] [lol]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

zbiro
Osobno sam misljenja da ovu situaciju bi trebala rijesiti vlada, nema trezora da otkupi, poduzece u vecinskom drz. vlasnistvu, kolicine su jednostavno pregoleme, dobro sto je trziste vec apsorbiralo cca 50 k u tako kratkom roku, poslije te iste dionice u drugom ozracju lako bi pkeko dokapa ili ipo plasirali na trziste barem po tih istih 950.Ako nastave ovako jednostavno cemo kolabirati.

To je jednostavno netočno, koei je jedna od rijetkih firmi koja bi mogla ojačati svoj trezor jer ima zakonskih mogućnosti, a ima i novca, prema zadnjem f.i. koei ima novca na računu oko 300 milijuna kuna, dakle na cijeni od 950kn može otkupiti više od 10% vlastitih dionica,a zbog toga i jest jedna od najboljih dionica na našem tržištu

Napisala sam da nema trezora u smislu da nista ne poduzima! Bez obzira sto bi mogli napraviti oni nista ne rade! Ako sad izbace stranci opet 5-6 tisuca komada, cujemo se poslije…………..
Ja u 10 na bidu potpore ne vidim ni za lijek.

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

To uopće nije tako važno, činjenica je da je prošla 3-4 dana bilo potpore kad je trebalo, a vjerujem da netko izbaci 5-6 tisuća komada da bi se kupci lako našli.Uvjeren sam da koei puno više vrijedi i da ima veliku mogućnost za rast, kada jednom dođe do privatizacije, a doći će kad tad ,svi parametri, a posebno profitabilnost će vrlo brzo značajno skočiti.

New Report

Close