KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 19:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
260,07
67.098
258
258,00
262,00
0,77%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Hmmm…..u proljeće smo imali priliku gledat neprekidan rast ( od 2 do 5 mjeseca) teško je sada predvidjet njegovo kretanje… Bollinger reagira na svaki klinac,ali ako bi morao dati odgovor iz kuta dioničar-rekreativac on bi svakako bio optimističan [thumbsup]

[thumbsup] 27.12. Isporuka tramvaja 2271 prvog iz druge serije za Zg.
Ma ne gubim optimizam za KOEI, ali vidim da 10% odradi kad god se Hypo sjeti pa se malo brinem…
Sretan Božić svima![smiley][smiley]

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

evo kolege malo analize ako koga zanima[thumbsup]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Dobra [thumbsup]

POKRET OTPORA


evo kolege malo analize ako koga zanima[thumbsup]


Thx Wiking,

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

budući da vidim da se ovdje velikodušno stavljaju tablice s projekcijama…

evo i jedna moja, samo kaj je malo više za kodt! [smiley]

možda nekome bude edukativna, od pomoći il zanimljiva!

za nejasnoće dostupan na pm, ostalo se uz malo truda da skužit! [wink]

prilozi su super,kao i očekivanja za slijedeće godine,ali mislim da će tako dobar plan,biti izuzetno teško ostvariv,da će koei-r-a price/earning smanjiti na 7-15,zvuči mi nezamislivo,iako je ova dionica zasigurno favorit hrvatskog tržišta kapitala,ipak mislim da će se razvijati nešto sporije od samog plana poslovanja,iako sam izašao iz dionice prije par mjeseci,sad sam opet u njoj,ovaj put će mi trebati ogroman razlog da je se rješim,zasad ga nema na vidiku…


evo kolege malo analize ako koga zanima[thumbsup]

zainteresirala me analiza koju si postao, pa vidim da se radi o analizi napravljenoj pomoću Ibiscovog Finplan paketa:
Vaš link
tu bi sad trebalo biti oprezan jer mi se čini da baš nije jasno da li je to stvarna analiza ili samo nekakav demo. odnosno, demo je sigurno, samo je pitanje koliko je analiza vjerodostojna.

još jedna napomena: najavljeni prihodi i dobit za ovu i sljedeću godinu se dosta razlikuju od brojki u analizi.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


još jedna napomena: najavljeni prihodi i dobit za ovu i sljedeću godinu se dosta razlikuju od brojki u analizi.

to sam i ja primjetio i čini mi se takav rast nerealan i neodrživ pa sam u svojoj analizi malo skeptičnije pristupio!

no i tako je krasno! [smiley]

wiking:

evo kolege malo analize ako koga zanima[thumbsup]”

zainteresirala me analiza koju si postao, pa vidim da se radi o analizi napravljenoj pomoću Ibiscovog Finplan paketa:
Vaš link
tu bi sad trebalo biti oprezan jer mi se čini da baš nije jasno da li je to stvarna analiza ili samo nekakav demo. odnosno, demo je sigurno, samo je pitanje koliko je analiza vjerodostojna.

još jedna napomena: najavljeni prihodi i dobit za ovu i sljedeću godinu se dosta razlikuju od brojki u analizi.

je to sam tamo pronasao al vise zbog programa a usput sam ovo vidio pa rekoh ajd da stavim.Daljnjim uvidom sam vidio da se nesto poklapa nesto ne al u biti nije lose pogledat.Da sam bolje sredio ovaj alat kojeg sam zaribao bi stavio za svoje dionice.Idiot stavljao godinu u naprijed da bi produzio trial i sad zaribao[embarass]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


evo kolege malo analize ako koga zanima[thumbsup]


Bas me zanimalo kako su momci napravili procjenu vrijednosti KOEI i ONO STO MOGU RECI DA SU NAPRAVILI NEKOLIKO METODOLOSKIH POGRESAKA U PROCJENI
SAMO CU PAR NAVESTI OVDJE. SAVJET “DRUGOVIMA” U UPRAVI KOEI JE DA DRUGI PUT BIRAJU NEKOGA TKO ZNA POSAO I KOJA JE SVRHA OVE PROCJENE (zna li netko)?!
1. UKUPNA VRIJEDNOST FIRME PO DCF SE PREVISE OSLANJA NA “RESIDUAL PERIOD”
2. FREE CASH FLOW SE TAKO NE IZRACUNAVA UZ TAKVU DISKONTNU STOPU

I JOS NAJMANJE 10-AK FUNDAMENTALNIH POGRESAKA….[bye]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

1. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 724.515 28,17 Skrb. račun
2. HZMO 384.628 14,95 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 278.928 10,84 Osnovni račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 212.975 8,28 Skrb. račun
5. FLORIČIĆ KRISTIJAN 135.714 5,28 Osnovni račun
6. PBZ D.D. 132.291 5,14 Skrb. račun
7. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 109.403 4,25 Skrb. račun
8. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 39.902 1,55 Skrb. račun
9. KONČAR D.D. 35.511 1,38 Osnovni račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 23.610 0,92 Skrb. račun


evo kolege malo analize ako koga zanima[thumbsup]

zašto je računato za cijenu 645?

sadašnja cijena 1220 s dobiti 78,5 koju su predvidjeli za 2008. daje p/e oko 39. s ovogodišnjom dobiti negdje blizu 43.

New Report

Close