KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.06.2024. u 00:10
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
258,20
58.096
225
258,00
260,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

price/earnings kod kompanija koje nisu ciklične, tj. kod kompanija kojima ne predviđaš smanjenje dobiti i prihoda kroz godine ili misliš da je trenutna razina održiva su puno manje referentniji pokazatelji od recimo price/sales…

tako da ti to nije za zamarat previše, uspoređuj ostale pokazatelje sa sektorskim kompanijama u svijetu…

a za to razumjeti treba znati što u suštini p/e znači…

pozdrav i SB…

… [smiley]


price/earnings kod kompanija koje nisu ciklične, tj. kod kompanija kojima ne predviđaš smanjenje dobiti i prihoda kroz godine ili misliš da je trenutna razina održiva su puno manje referentniji pokazatelji od recimo price/sales…

… [smiley]


No “problem” je kod KOEI sto radi s malom neto marzom, podizanjem na razinu od 8-10% (radio sam jednom analizu sektora, ostala mi je brojka u sjecanju), p/e bio bio smijesno mali i onda bi KOEI ispao smijesno jeftin… Da li KOEi to i moze napraviti, to ostaje za vidjeti,,,, Iskreno, po P/E nikad ne bi ulozio u KOEI, no kad sam uzeo u obzir marzu i P/s, ulozio sam (netom prije ulaska mirovinaca u JDD kotaciju [rolleyes]).

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

dobro rezoniraš vipy

kod koeija upravo i ima prostora za rast profitne marže, kao i kod njegove perjanice kodta i to od 3-5%

no onda se opet postavlja pitanje u kojem vremenskom roku s obzirom na konkurentnost i brand koji ipak ruku na srce po meni treba još malo vremena i prostora za dokazivanje…

sve u svemu, pogledaj moju analizu ako nisi i da ne mislim da sve to ima itekakvu perspektivu vjerojatno ne bi trošio novce uzalud! [wink]

[


price/earnings kod kompanija koje nisu ciklične, tj. kod kompanija kojima ne predviđaš smanjenje dobiti i prihoda kroz godine ili misliš da je trenutna razina održiva su puno manje referentniji pokazatelji od recimo price/sales… tako da ti to nije za zamarat previše, uspoređuj ostale pokazatelje sa sektorskim kompanijama u svijetu… a za to razumjeti treba znati što u suštini p/e znači… pozdrav i SB… … [smiley]

možda.
no, bitno je ono što investitori gledaju.
a to je svakako i p/e.
previsoki p/e uvijek upućuje na oprez.
u slučaju koei – oprez, svakako.
pozdrav wunderu!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


dobro rezoniraš vipy

kod koeija upravo i ima prostora za rast profitne marže, kao i kod njegove perjanice kodta i to od 3-5%

no onda se opet postavlja pitanje u kojem vremenskom roku s obzirom na konkurentnost i brand koji ipak ruku na srce po meni treba još malo vremena i prostora za dokazivanje…

sve u svemu, pogledaj moju analizu ako nisi i da ne mislim da sve to ima itekakvu perspektivu vjerojatno ne bi trošio novce uzalud! [wink]


Ja sam vec “davno” ulozio u KODT… al sam ga prepolovio u jednom trenutku, malo mi je previse otisao gore…

Usao sam u Koei na 1000, zajedno sa ERNT ( 3 put) jer sam racunao na mirovnjake da ce oni ulaziti u ovakve stvari,,

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

i meni je frend uložio u ingru na 5000 i odstranio je na 13000

nevjerojatna zarada u tih par tjedana, al danas je suicidalan po tom pitanju! [lol]

ne kažem da je to ponovljivo, al zgodna anegdota u svakom slučaju! [smiley]


i meni je frend uložio u ingru na 5000 i odstranio je na 13000

nevjerojatna zarada u tih par tjedana, al danas je suicidalan po tom pitanju! [lol]

ne kažem da je to ponovljivo, al zgodna anegdota u svakom slučaju! [smiley]


he he, ostavio sam pola kodt [thumbsup]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


i meni je frend uložio u ingru na 5000 i odstranio je na 13000 nevjerojatna zarada u tih par tjedana, al danas je suicidalan po tom pitanju! [lol] ne kažem da je to ponovljivo, al zgodna anegdota u svakom slučaju! [smiley]

A sta da ja kazem Imao sam hint i dao brokeru nalog za kupnju 100 KOEI na 210 kn. Vidio sam da je dosao do 207 i vratio se na 220. Ja uvjeren da imam dionice i cekam uplatnicu. Nakon dva dana nista. Kad sam ga nazvao place i veli da je mislio da ce jos padat i cekao ispod naloga. Skok je bio strelovit i pobjeglo mu. Iznerviram potpuno sam odustao od te dionice. Danas samo na ovih 100 komada pusim 80000 kuna. To se zove bad luck. [embarass]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Crotram Zagrebu prije roka isporučuje 71 vozilo
Konzorcij Crotram danas će Zagrebu isporučiti prvi od 70 niskopodnih tramvaja iz nove serije. Nova serija je ugovorena ovog ljeta ugovorom o povratnom najmu i financiraju se na način da je Unicreditu prodano prvih 70 tramvaja koji se trenutačno unajmljuju, a novac od prodaje je osigurao nove tramvaje. U srpnju je najavljeno da će prvi tramvaj serije TMK 2200 biti isporučen u roku devet mjeseci, što znači da je 71. vozilo napravljeno četiri mjeseca prije roka. Prosječno bi dalje Crotram (Končar-Gredelj) trebao predavati tri tramvaja mjesečno, a krajnji rok za predaju svih je kraj 2009. Vrijednost posla je 1,15 milijardi kuna.
[thumbsup]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA


wunderkind: ” i meni je frend uložio u ingru na 5000 i odstranio je na 13000 nevjerojatna zarada u tih par tjedana, al danas je suicidalan po tom pitanju! [lol] ne kažem da je to ponovljivo, al zgodna anegdota u svakom slučaju! [smiley] ” A sta da ja kazem Imao sam hint i dao brokeru nalog za kupnju 100 KOEI na 210 kn. Vidio sam da je dosao do 207 i vratio se na 220. Ja uvjeren da imam dionice i cekam uplatnicu. Nakon dva dana nista. Kad sam ga nazvao place i veli da je mislio da ce jos padat i cekao ispod naloga. Skok je bio strelovit i pobjeglo mu. Iznerviram potpuno sam odustao od te dionice. Danas samo na ovih 100 komada pusim 80000 kuna. To se zove bad luck. [embarass]

traži naknadu štete[cool][lol]

Moderatora treba zabranit!!!

Kolega Arap, jel to mi idemo malo blize nazad DLKV?[smiley]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

Kad krene malo gore odmah se pojavljuju malo veči nalozi.[angry]

New Report

Close