HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 20:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,54
56.707
1,857
30,50
30,90
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


sejo sexon: ” Potrošač: ” marcipan: ” Ovi koji prodaju,a kupili su na IPO ne mogu izgubiti…nikako kao što ste rekli…a ja mogu?!?ja nisam izgubio ništa dok ne dođe ispod 264 kune…a kredit vraćat ne trebam…ti novci mi ne trebaju…i čekam ju na razinama od 600 kuna…eto…nek se zna…fundametni su tu…a to je najvažnije… EOD ” Gle, po mome, vi ako ste toliko iskusniji od mene na burzi, a valjda jeste. Vi ste itekako na gubitku. Za svakog pravog igrača na burzi ono što je mogao dobiti, a nije dobio je gubitak. Za male kao ja to ne igra ulogu jer nisam još došao do tog mentalnog sklopa, ja sam zadovoljan sa malo. Dakle da ste prodali sve što imate na 380 i sad kupovali po 344 kn zaradili bi dodatnih 36 kn po dionici. Ako imate poveći broj dionica mogla bi to biti i pozamašna suma. Ako vi to ne smatrate gubitkom onda ste početnik koliko i ja. Možda mala stepenica iznad mene. ” To šta ti spominješ je lutrija. Kako je itko mogao znati da cijena neće sa 380 otić na 450. Pravi igrači čekaju godinama ako treba da dionica dosegne pravu cijenu. Zato jer znaju da firma vrijedi. Sve drugo je kockanje, gubiš kad tad. ” Dobro si mu rekao. Čovjek očito nezna da su pravi igrači oni koji čekaju i da se tako najviše zaradi. A na daytradingu se zaradi puno manje a hrane se samo brokeri. Tako piše u knjigama a nažalost osjetio sam i na svojoj koži. Prodavao sam dionice s 30 , 40% zarade a one otišle 500% gore. Na jednoj sam mogao zaraditi koliko na 20 drugih jer treba računati da na svakoj drugoj i gubiš. Vidjet ćeš nakon godinu, dvije.

Eto,tenkista je rekao sve…
@ Potrošač

Ako sam kupio dionice na IPO po 265 kuna…nisam na gubitku…na gubitku sam eventualno (ali trenutno) sa dionicama koje sam kupio po 380 kuna…ali ni s njima neću biti na tolikom gubitku, jer ću već u ponedjeljak nadokupiti još dionica…već bi nadokupio ali nisam imao sredstva…na taj način ću sniziti prosjek…eto…pa sad ako vi i dalje mislite da sam izgubio,to je vaše pravo…ali do sad sam uvijek ovako ulagao…ako se nešto i kupi kad je skuplje…i potom padne…ne prodavati,već dokupiti…biti strpljiv…i na taj način sam već lijepe novce zaradio…

Kada sam kupio dionice HT-a (moje prve)došao sam do brokera iz jedne jake brokerske kuće i rekao da ih želim prodati po 400, a on mi je na to odgovorio da ću ih po toj cijeni prodati prvi dan trgovanja, eh onda sam malo počeo više čitati ovaj forum i zaključio da mi je target prenisko i stavio sam na 490 kuna. Jesam li pogrješio? Možda, mogao sam prodati , dokupiti jeftinije, ali mislim da nisam napravio grešku, jer cijena jednostano MORA na bar 450 samo je pitanje kada, a meni se ne žuri.

Surround all arround when it hits the ground

Eto,tenkista je rekao sve…
@ Potrošač

Ako sam kupio dionice na IPO po 265 kuna…nisam na gubitku…na gubitku sam eventualno (ali trenutno) sa dionicama koje sam kupio po 380 kuna…ali ni s njima neću biti na tolikom gubitku, jer ću već u ponedjeljak nadokupiti još dionica…već bi nadokupio ali nisam imao sredstva…na taj način ću sniziti prosjek…eto…pa sad ako vi i dalje mislite da sam izgubio,to je vaše pravo…ali do sad sam uvijek ovako ulagao…ako se nešto i kupi kad je skuplje…i potom padne…ne prodavati,već dokupiti…biti strpljiv…i na taj način sam već lijepe novce zaradio…

Meni je jasno vaše stajalište najvjerovatnije bi ga i dijelio da imam nekakvu solidnu svotu novca.
Mene zanima kako bi se vi ponašali da ste u igru ušli sa 38 000 kn i to je sve što imate (pod tim ne mislim da nemate za život, nego eto nekakva ušteđevina sa strane).
Da li biste se igrali na burzi i pokušali izvuć što je više moguće pa makar i pod rizikom da i izgubite. Ili bi čekali godinu dvije i pokupili što bude.
Mislim 38 000 kn i nije neka svota zbog koje bi se ubio u zivotu da je izgubim. Pitam dakle da li bi riskirali ili isli na sigurno.

Čitam i ne vjerujem na što je ovaj topic spao. Svi znamo da je dionica podcjenjena i da će doći na svoje, samo je pitanje vremena i izlaska 350 000 novopečenih dioničara.
Dakle ako HT ne poraste slijedeći tjedan do 500kn dionica ne valja???? Strpite se ljudi pa nije ovo kladionica s koeficjentom 2,5. HT je uz INU dionica koja se sada kupuje i ostavlja za unuke. Ne tovare se svi mirovinski fondovi bez veze.
Držite dionicu, uberite dividendu i budite strpljivi, a ako ne, slobodno ju prodajte i kupite druge u koje više vjerujete. Možda je Zdenka bolja dionica jer je ona jedna od rijetkih u petak bila u zelenom (+0,29).

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."


danijel1: ” studena: ” [color=blue]Prije ili kasnije, kad fondovi nakupe koliko im treba, podići će cijenu, pa i mi odosmo gore s njima.[/color] Ja ovo ne kuzim, kako to mislis fondovi ce podic cijenu. Koji je njihov interes da je dizu. Molim te imaj strpljena pa me pouci ja sam brucos u ovoj prici. Hvala ” Ja sam već tri godine samostalno na burzi, pa ti mogu reći kako to izgleda. Fondovi se nakrcaju na malim podcjenjenim razinama, rade koje kakove spačke da to i postignu, kad srede sve “drhtave ručice”, nije im problem dići cjenu i 100%, ali to se diže po potrebi, ako u prosjeku fondovi posjeduju 5% dionica Ht-a u svom portfelju,tada vam mora biti jasno koliko moraju dignuti cijenu Ht-a da prikažu solidan kontinuirani rast, uz predpostavku da su ostale dionice u portfelju fonda već precijenjene i stagniraju odnosno padaju, drugim rječima jedva su dočekali jednu takovu dionicu, jer jednostavno morali su kupovati i jako precjenjene dionice, jer nisu imali izbora…zato neki analitičari govore o prenapuhanom balonu. Za Ht nema zime, samo strpljivo…ne dajte ovo badava[smiley10] ” Ja iskreno neznam nijednu precijenjenu dionicu na ZSE. Reci mi jednu ali pazi da nije moja jer bi te mogao”popljuvati”.[smiley2]

Možemo precijenjeno shvatiti kao sada realno, a ako je realno sada, onda u najmanju ruku dionica treba stagnirati jedno određeno vrijeme da bude opet podcijenjena…dionicu koju smo kupovali po 300 kn prije 3 godine, danas je ona 3600 kn, a prije 3 godine nekima je bila precijenjena i po 300, a u poslovanju poduzeća u te 3 godine ništa se nije spektakularno dogodilo…. pa sad još oko toga možemo podosta filozofirati. Ja sam se takovih dionica rješio, ostalo mi je u potrfelju par onih koje nisu odradile rast, i za koje ja smatram da su podcijenjene u odnosu na sektor, i zbog svega gore navedenog HT čini 90% mojeg portfelja[smiley2]


Strpite se ljudi pa nije ovo kladionica s koeficjentom 2,5. HT je uz INU dionica koja se sada kupuje i ostavlja za unuke. Ne tovare se svi mirovinski fondovi bez veze.

Eh još ni djecu nemam a ti bi da kupujem dionice za unuke. Pa da u raspravi o ostavštitni sve ode državi jer nemam nasljednika:)

Puno hvala, ali samo sam potvrdila kao i sve u zivotu u sto povrsno pogrebes, ubrzo shvatis
da nista neznas. Dakle, ucim i dalje a zahvaljujuci ovom forumu dokupila sam po 359 pa se nadam da necu pozaliti. Jedino, nisam imala namjeru cekati koju godinu i ja sam kao i mnogi DIJONICARI pokusala
zatvoriti jednu fin. konstrukciju kroz npr. par mjeseci.


Meni je jasno vaše stajalište najvjerovatnije bi ga i dijelio da imam nekakvu solidnu svotu novca. Mene zanima kako bi se vi ponašali da ste u igru ušli sa 38 000 kn i to je sve što imate (pod tim ne mislim da nemate za život, nego eto nekakva ušteđevina sa strane). Da li biste se igrali na burzi i pokušali izvuć što je više moguće pa makar i pod rizikom da i izgubite. Ili bi čekali godinu dvije i pokupili što bude. Mislim 38 000 kn i nije neka svota zbog koje bi se ubio u zivotu da je izgubim. Pitam dakle da li bi riskirali ili isli na sigurno.

tim više ako imate 38 000 kn…ako imate sve u ht-ovim dionicama…i ako vam ti novci nisu potrebni…zaboravio bi barem na godinu dana dionice…dočekao bi bonus dionice….recimo da imate 2 paketa to je 12 bonus dionica…u godinu dana nek cijena dođe na mizernih 420 kuna….to je 155 kuna više nego na IPO….uzmemo dobivene bonus dionice…njih 12*420…to je 5040 kuna jer ste ih držali godinu dana i čekali bonus dionice… i onda još uzmemo dividendu…
neka bude mizernih 5 kuna po dionici….imate 2 paketa + 12 bonuds dionica…to je 138 dionica*5 kuna dividende…to je 690 kuna…
dakle možete prodati bonus dionice za 5040 kuna, dobijete dividendu 690 kuna, razlika cijene od IPO do mizernih 420 kuna je 155 kuna ( na 2 paketa ste zaradili 19 530 kuna)…kad to sve zbrojite…ukupna zarada vam je 25 260 kuna…to je zarada na kupljena dva paketa….recite vi meni sad koja bi vam banka to dala…a ova dionica ima potencijala da ide preko 500 kuna…

http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2007,11,17,analiza_fondovi,98361.jl

Ponavljam pitanje od prije, jedan kolega je odgovrio, ali mi se činio nesiguran. Pa ako može netko potvrdit.
Tko ima pravo na isplatu dividende. Bilo tko, tko posjeduje dionice hta, ili samo oni koji ih posjeduju neki određeni period.

i meni je 80% portfelja.e da mi je još toliko.neznam ljudi zašto se ne brinete što fondovi koji vam sutra trebaju davat penzije kupuju ko ludi.pa od kuda će vam dati penziju kad kupuju tako skupe i loše dionice ??

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

A sad jedno djacko pitanje> ako su dionice registrirane u nekoj brok.kuci i tamo cuce do odluke skupstine
o podjeli dividende , imam li pravo na istu.

New Report

Close