HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 02:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,57
82.551
2,700
30,60
30,70
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nakon što je razina potpore cijeni dionice HT-a popustila, cijena je potonula na 335,02 kune. Nova razina potpore uskoro je formirana. U jednom trenutku bila su zadana samo četiri naloga za prodaju: 349,97 kuna, 349,98 kuna, 349,99 kuna i 350 kuna. U tom trenutku dugo nije bilo transakcija dionicama HT-a.

Knjige i kava

Paničari su i jope popušili… kao nekad na DDJH… [smiley1]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Naslov na index.hr – Slom dionice HT-a

evo teksta:

U DANAŠNJIH prvih nekoliko sati trgovanja dionicom T-HT-a na Zagrebačkoj burzi napravljeno je više od 12,4 milijuna prometa, a trguje se po cijeni od 340 kuna. Cijena je intenzivno krenula nizvodno, a vrijeme će pokazati gdje će biti granica.

Česte najave korekcije cijene dionice kako bi ih fondovi otkupili kada dovoljno pojeftine, zaista su do korekcije i dovele. Iako je indeks mobilnih komunikacija u Londonu porastao za 6,32 posto, dionica T-HT-a pojeftinila je za 1,40 posto.

U zadnjih mjesec dana, situacija je slična, 10,76 posto poskupljenje indeksa sektora mobilnih telekomunikacija, ali cijena THTC dionice korigirana je 6,25 posto unatoč dobrim poslovnim rezultatima.

Jučerašnji ukupni promet dionicom T-HT-a na Zagrebačkoj burzi iznosio je 17,4 milijuna kuna uz pad od 2,89 posto. Krajem jučerašnjeg trgovanja cijena je iznosila 354,75 kuna po dionici.

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

Jos jedno pitanje. Citam ovaj forum, konkretno temu HT-a otprilike mjesec dana. Ako moze malo pojasnjenje. Dakle mali prodaju iz kojih god razloga fondovi kaoa ruse cijenu i kupuju jeftino, neki mali pametni dokupuju također jeftino. E sad me zanima da li je glad fondova neutaziva ili je i njima određeni udio ht-a dovoljan, ako je koliki bi to dio bio. Zanima me ustvari ko ce kupovat kasnije po tim cijenama ako dodjea kao sta kazete da bi trebalo preko recimo 420.
Da li postoji sansa da se fondovi namire po nizim cijenama i da nemaju potrebe vise kupovat kasnije.
U tom slucaju ko bi bio kupac po tim dionicama.


Paničari su i jope popušili… kao nekad na DDJH… [smiley1]

Iz aviona je vidljivo da je trebalo izaći i čekati u kešu, a ti pričaš o paničarima i Ddjh. Do kraja godine ćemo u najboljem slučaju stagnirati.

Trend is your friend.


Pozdrav svima.
Jedno pitanje: Koliko dugo moram imati dionice da bi imao pravo na dividendu? Da li to ovisi od dionice do dionice ili postoji standardno pravilo.
Nije pitanje u vremenu imanja dionice već da ju se ima na određeni dan koji odredi skupština. Dakle, ako je recimo taj petak onda znači da je dionicu trebalo imati kupljenu prije tri dana tj. utorak ako se ne varam

Eh imam jos jedno pitanje. Zasto je nestala mogucnost “do opoziva” u investoru?


tango: ” Paničari su i jope popušili… kao nekad na DDJH… [smiley1] ” Iz aviona je vidljivo da je trebalo izaći i čekati u kešu, a ti pričaš o paničarima i Ddjh. Do kraja godine ćemo u najboljem slučaju stagnirati.

S obzirom kakvo je crvenilo na burzi HT se jo i dobro drži. Stagnacija uopće nije tako loša stvar


tango: ” Paničari su i jope popušili… kao nekad na DDJH… [smiley1] ” Iz aviona je vidljivo da je trebalo izaći i čekati u kešu, a ti pričaš o paničarima i Ddjh. Do kraja godine ćemo u najboljem slučaju stagnirati.
Da, kolega, lako je sad biti pametan… i ja sam se grrrdo prevario, nisam bio ovakav pesimist… al’ svejedno mislim da će s vremenom to gore… [smiley8]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

I ja sam se prevario. Igrao sam na to da će pred izbore drukati cijenu Ht-a, a tek poslije u prosincu da će nastupiti jača korekcija. Na sreću iz svih ostalih dionica sam izašao prije zato jer je korekcija bila vrlo izgledna. Tako sad imam preko 50% casha, bez kredita.

Trend is your friend.

ZAKLJUČAK:

PROMATRAM VAS VEĆ GODINU DANA I ŠTO SAM ZAKLJUČIO PA VI LJUDI NAPAMET GOVORITE .

Što ja milim:

1) Dionice će rasti od 2 mjeseca 2008 god kao i svake godine
2) Ovi mešetari na burzi koji podižu dionice spusštaju pa to je za ZATVOR
3)Ako dobro čitaš što ti lopovi pod 2) rade možda uspiješ zaraditi
4) Ovdje nema prviše pameti
5) Baš me zanima šta je sa onima koji su rekli da će dionica biti 400 ili 500 djeco pojam nemate, mame i tate su Vam dale novce i sad se igrate
6) Napokon došlo je vrijeme za nas prave igrače koji krećemo sa kaiptalom koji smo sami zaradili jer došlo je vrijeme kada će se preko noći milioni gubiti

I ja sam se prevario. Igrao sam na to da će pred izbore drukati cijenu Ht-a, a tek poslije u prosincu da će nastupiti jača korekcija. Na sreću iz svih ostalih dionica sam izašao prije zato jer je korekcija bila vrlo izgledna. Tako sad imam preko 50% casha, bez kredita.

Trend is your friend.


Jos jedno pitanje. Citam ovaj forum, konkretno temu HT-a otprilike mjesec dana. Ako moze malo pojasnjenje. Dakle mali prodaju iz kojih god razloga fondovi kaoa ruse cijenu i kupuju jeftino, neki mali pametni dokupuju također jeftino. E sad me zanima da li je glad fondova neutaziva ili je i njima određeni udio ht-a dovoljan, ako je koliki bi to dio bio. Zanima me ustvari ko ce kupovat kasnije po tim cijenama ako dodjea kao sta kazete da bi trebalo preko recimo 420. Da li postoji sansa da se fondovi namire po nizim cijenama i da nemaju potrebe vise kupovat kasnije. U tom slucaju ko bi bio kupac po tim dionicama.

Ovo je moj stav (i strah) od samog početka. Budući da nisam imao ozbiljnija iskustva na berzi, nisam se hteo uplitati u komentare koji su tada preovlađivali na ovom forumu. Ali sam svoj stav crpio iz iskustva u trgovini koje je višegodišnje. Puno robe, uopšte mi nije bilo jasno zašto bi tada u startu fondovi kupovali skupo. Oni su znali da će robe još dugo biti na pladnju. To se ostvarilo, samo da se ne obistini i ovaj drugi deo mog straha o koji je potrošač naveo. Ko bi ih kupovao po 420-450? No, tržište i kapital će verovatno iznjedriti nekoga i na tim razinama

Može k/p

[smiley7][smiley7]

nemogu gledati kaj rade pa pobogu prodaju za bescijenje [smiley8]

malo me hvata nervoza al baš me briga držim pa kud puklo da puklo [smiley6]

[color=blue][b]Čovjek uči dok je živ :) a ja sam prava mala štreberica :D[/b][/color]

a sto tek ce biti oko 15 prosinca kad se pocnu darovi kupovati? bas i nema previse prostora za pasti, ne?[smiley10]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

New Report

Close