HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.06.2024. u 04:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,72
85.192
2,866
29,60
29,90
0,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Cijena dionice neće prijeći 300 kuna

Kako bi se građanima koji su računali na velike i brze prinose osigurala što povoljnija situacija, cijena će biti najmanja moguća. Paket će vjerojatno biti prepolovljen.

S obzirom da je, po nekim procjenama, dionice T-HT-a kupilo čak oko 350.000 ljudi, pitanje maksimalne veličine paketa i zarade koja će se moći izvući u tom poslu postalo je najzanimljivije ekonomsko, ali i važno predizborno pitanje, piše Večernji.

List iz upućenih izvora doznaje da će zbog enormnog interesa građana paket vjerojatno biti i prepolovljen, ali da cijena dionice neće prijeći 300 kuna, kako se ne bi razočarali građani. Ranije najavljeni raspon cijena je od 245 do 320 kuna.

Gotovo je sigurno da cijena neće biti 245 kuna po dionici, jer bi u tom slučaju i paket bio znatno manji, ali je realno očekivati da će biti niža od 300 kuna.

Da će Vlada u ponedjeljak donijeti “zanimljive odluke”, koje s nestrpljenjem čekaju privatni i institucionalni ulagači, najavio je premijer Ivo Sanader na stranačkom skupu u Puli. Naravno, premijer nije precizirao o čemu se radi, ali lako se dalo zaključiti da je riječ o određivanju cijene dionice T-HT-a i maksimalnoj veličini paketa, piše Večernji.

...Imperare sibi maximum imperium est...

“samo je pitanje , koliko će ljudi biti pametni i strpljivi i ne rasprodati dionica kod minim. zarada od 10-30% , jer bi u tom slučaju fondovi se zadovoljili i teško dizali poslije cijenu”

anketa poslovnog…

Što planirate učiniti sa svojim dionicama T-HT-a?

41,00% Prodati ih što prije nakon uvrštenja na burzu
28,55% Još ne znam
21,97% Zadržati ih na duže vrijeme, prvenstveno zbog bonusnih dionica
8,48% Ne sudjelujem u IPO-u THT-a

“Please, God, Just One More Bubble.”

Pa zar još ima luzera koji ne sudjeluju u ovom IPOu? [smiley1]

La vita e bella!

Situacija glede ht-a za “stare” sudionike tržišta kapitala nije baš dobra. Razlog tome je jedino, vjerojatno rezanje paketa, većina nas je rasprodala velik dio svog portfelja, moje dionice kroz prijašnjih par mjeseci pale su i do 30%., većina se dobro oporavila odmah nakon prodaje istih, i ako sada smanje paket za 30%, ne bude dobro, fer vrijednost dionice je 600-700 kn, i sreća naša ako to bude već postignuto prvi par dana! Zato želim skrenuti pažnju našim članovima, ali i dragim posjetiteljima, koji su također prekidali svoje oročene štednje, dizali skupe kredite da bi nešto zaradili, da ne daju dionicu jeftino, već se postave na prije navedenim razinama, ili da uopće ne prodaju, nego da ubiru sasvim pristojne dividende i dobiju za godinu dana još 10% od vlade!

A kakvu ce strku oko prodaje imati oni koji su uzeli vise paketa na druge osobe!? moraju svakoga pojedinacno loiti da trazi brokera, pa onda da registrira dionice za prodaju, pa onda da daje nalog brokeru…., i sad ok, to nece biti tesko clanovima obitelji, ali ostali bi mogli reci, “halo covjece, pa sta ja imam od ovoga cimanja!?”, komplicirano do jaja!

http://www.vecernji.hr/home/manager/2924391/index.do

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Pošteno i iskreno govoreći svi su ovi naši postovi suvišni,glupi i dosadni do sutra poslijepodne kada će Vlada utvrditi startnu cijenu dionice.A masta do tada radi – svašta![smiley6]


A kakvu ce strku oko prodaje imati oni koji su uzeli vise paketa na druge osobe!? moraju svakoga pojedinacno loiti da trazi brokera, pa onda da registrira dionice za prodaju, pa onda da daje nalog brokeru…., i sad ok, to nece biti tesko clanovima obitelji, ali ostali bi mogli reci, “halo covjece, pa sta ja imam od ovoga cimanja!?”, komplicirano do jaja!

Ja hvala Bogu imam veliku obitelj i nisam imao potrebe “cimat” nepoznate.
Sve u ladici spremno, još samo registrirati 🙂
Malo sam računao i mislim da ću prve pakete staviti na 480kn (poboljšanje likvidnosti). Ostali će ići na više.
Ako neki budu prodavali po 350-400 kako se ovdje spominje, možda kupim još malo
[smiley1]

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti


Situacija glede ht-a za “stare” sudionike tržišta kapitala nije baš dobra. Razlog tome je jedino, vjerojatno rezanje paketa, većina nas je rasprodala velik dio svog portfelja, moje dionice kroz prijašnjih par mjeseci pale su i do 30%., većina se dobro oporavila odmah nakon prodaje istih, i ako sada smanje paket za 30%, ne bude dobro, fer vrijednost dionice je 600-700 kn, i sreća naša ako to bude već postignuto prvi par dana! Zato želim skrenuti pažnju našim članovima, ali i dragim posjetiteljima, koji su također prekidali svoje oročene štednje, dizali skupe kredite da bi nešto zaradili, da ne daju dionicu jeftino, već se postave na prije navedenim razinama, ili da uopće ne prodaju, nego da ubiru sasvim pristojne dividende i dobiju za godinu dana još 10% od vlade!

lijepo si to rekao i evo svi će te poslušati .

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Usluga Moj e-racun je super stvar u kombinaciji sa PBZ investom ili sl uslugom preko interneta no dal netko zna kako što prije dobiti broj od brokera za registraciju?

ma kakav PBZ invest…
a što se tiče broja ob brokera za reg. dionica na njega… dosađuj mu… idi mu doma…[smiley1]
šala-mala, pa zatraži ga i ne boj se, dobiti ćeš na vrijeme jer i njemu je zarada od tebe ako ih reg. i prodaješ.

Pohlepa je gadna stvar, pogotovo ako je povezana s nerealnim očekivanjima na burzi.
Pohlepni će bolje proći u kladionicama, pa im je i bolje da tamo i ostanu.
Mislim da će cijena koju će u ponedjeljak Vlada odrediti biti veliko i povoljno iznenađenje.
Ionako u slučaju rezanja paketa, cijena ne utječe na broj dionica u paketu. Na to utječe samo ukupni postotak prilikom rezanja.
Zato očekujem iznenađujuće nisku cijenu IPO-a.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Situacija glede ht-a za “stare” sudionike tržišta kapitala nije baš dobra. Razlog tome je jedino, vjerojatno rezanje paketa, većina nas je rasprodala velik dio svog portfelja, moje dionice kroz prijašnjih par mjeseci pale su i do 30%., većina se dobro oporavila odmah nakon prodaje istih, i ako sada smanje paket za 30%, ne bude dobro, fer vrijednost dionice je 600-700 kn, i sreća naša ako to bude već postignuto prvi par dana! Zato želim skrenuti pažnju našim članovima, ali i dragim posjetiteljima, koji su također prekidali svoje oročene štednje, dizali skupe kredite da bi nešto zaradili, da ne daju dionicu jeftino, već se postave na prije navedenim razinama, ili da uopće ne prodaju, nego da ubiru sasvim pristojne dividende i dobiju za godinu dana još 10% od vlade!

“stari” sudionici trzista kapitala predvidjeli su ovakvu situaciju, a najbolji dokaz toga je ovaj snazni oporavak trzista danima PRIJE pocetka trgovanja… to je srusilo nade i ocekivanja mnogih koji su mislili realizirati profit na HT-u pa se jeftino vratiti u ostale dionice…
“stari” sudionici trzista su realizirali dobar ovogodisnji profit jos u lipnju/srpnju i imali spreman cash za ovaj tjedan koji je iza nas, plus za HT…
oni koji su jeftino prodavali dionice nakon toga, ili su neiskusni, ili im slabo ide matematika… pridruzujem se stoga savjetu danijela1 tim losim matematicarima da ne naprave jos vecu pogresku i prodaju HT jeftino i brzo, jer vjerujem da dosta investitora ceka sa hrpom casha kupovinu dionica HT-a putem burze…

“Please, God, Just One More Bubble.”

New Report

Close