HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.05.2024. u 04:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,79
24.665
801
30,80
31,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Pohlepa je gadna stvar, pogotovo ako je povezana s nerealnim očekivanjima na burzi. Pohlepni će bolje proći u kladionicama, pa im je i bolje da tamo i ostanu. Mislim da će cijena koju će u ponedjeljak Vlada odrediti biti veliko i povoljno iznenađenje. Ionako u slučaju rezanja paketa, cijena ne utječe na broj dionica u paketu. Na to utječe samo ukupni postotak prilikom rezanja. Zato očekujem iznenađujuće nisku cijenu IPO-a.

Kolega Mreich, u potpunosti se slažem sa iznesenim. Kad se već mora rezat, onda bi nam dodatni diskont dobro došao da nadoknadi izrezano kako bi bilo manje razočaranja. Vjerujem da su i u Vladi toga svjesni.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Jedino bi se u tom slučaju mogla oporba pobunit zbog “oštećenog” proračuna, tako da najniža cijena nije vjerojatna.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.


Pohlepa je gadna stvar, pogotovo ako je povezana s nerealnim očekivanjima na burzi.
Pohlepni će bolje proći u kladionicama, pa im je i bolje da tamo i ostanu.
Mislim da će cijena koju će u ponedjeljak Vlada odrediti biti veliko i povoljno iznenađenje.
Ionako u slučaju rezanja paketa, cijena ne utječe na broj dionica u paketu. Na to utječe samo ukupni postotak prilikom rezanja.
Zato očekujem iznenađujuće nisku cijenu IPO-a.

slazem se s medom..

cijena mora biti niska da bi mogla rasti na burzi.. vrlo jednostavno.. a onda mora jos rasti da i fondovi ostvare prinos.. ja bi reko 270-290 cijena..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


… pridruzujem se stoga savjetu danijela1 tim losim matematicarima da ne naprave jos vecu pogresku i prodaju HT jeftino i brzo, jer vjerujem da dosta investitora ceka sa hrpom casha kupovinu dionica HT-a putem burze…

Jako puno investitora čeka one koji žele odmah prodati. Čak mislim da će biti više naloga na kupnju nego na prodaju.
Biti će naročito zanimljivo gledati postavljanje naloga 5.10. od 9-10 sati na ATM-u.
Onaj sa najvišom cijenom na kupnji dobiva dionice onoga sa najnižom cijenom na prodaji i to po toj najnižoj cijeni. Pogotovo ako je prvi nalog na kupnji viši po cijeni od prvog naloga na prodaji.
Vidjet ćemo tko će bolje proći u tom taktičkom nadmudrivanju.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

kod kojeg ce to brokera biti moguce zadati nalog? kod PG sigurno nece..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Onaj sa najvišom cijenom na kupnji dobiva dionice onoga sa najnižom cijenom na prodaji i to po toj najnižoj cijeni. Pogotovo ako je prvi nalog na kupnji viši po cijeni od prvog naloga na prodaji. Vidjet ćemo tko će bolje proći u tom taktičkom nadmudrivanju.

širiš lažne informacije … nije to baš tako … raspitaj se kod burze .


” Jako puno investitora čeka one koji žele odmah prodati. Čak mislim da će biti više naloga na kupnju nego na prodaju. Biti će naročito zanimljivo gledati postavljanje naloga 5.10. od 9-10 sati na ATM-u. Onaj sa najvišom cijenom na kupnji dobiva dionice onoga sa najnižom cijenom na prodaji i to po toj najnižoj cijeni. Pogotovo ako je prvi nalog na kupnji viši po cijeni od prvog naloga na prodaji. Vidjet ćemo tko će bolje proći u tom taktičkom nadmudrivanju.

pritisak na kupnji, nestrpljivost i nervoza ce biti toliko jaki da ce se prodaja dosta povuci prije 10:00… mislim da ce biti previse zainteresiranih kupaca, da bi mogli taktizirati u odnosu na prodaju… taktiziranje treba usmjeriti vise prema ostalim kupcima, tj. usporediti jacine naloga s kojima se licitira

“Please, God, Just One More Bubble.”


Pa zar još ima luzera koji ne sudjeluju u ovom IPOu? [smiley1]

Nema razloga za vrijedjanje. Forum sluzi razmjenjivanju ideja i informacija.

Nemaju svi potrebno znanje/novce.

Svi oni koji očekuju nisku cijenu su u zabludi ili ne poznaju dobro kako tržište radi, što je ponuda veća i cijena je veća ovdje cijena neće biti ispod 310, a svi koji očekuju niže bolje bi im bilo da nisu ni kupovali ovu dionicu.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Po mojoj skromnoj procjeni, teško će biti kupiti dionicu HT-a ispod 400 kuna. Pogotovo prvi dan, a target je po meni 550 u roku mjesec dana…IMHO [smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Pa nisu ludi fond menadžeri da po to kupuju dionice kad znaju da ih je kupila svaka budala, mislim da će zarada na ovoj dionici biti mizerna

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Posejdon: ” Pa zar još ima luzera koji ne sudjeluju u ovom IPOu? [smiley1] ” Nema razloga za vrijedjanje. Forum sluzi razmjenjivanju ideja i informacija. Nemaju svi potrebno znanje/novce.

Ma kolega dragi!
Pa jeste li vi čuli za pojam šale????
Svaki dan smo bombardirani sa informacijama da je registrirano 200, 250, 300, 350 tisuća ljudi. Još malo pa će se netko sjetiti da je upisano 400 tisuća paketa.
Svi su upisali dionice.
Ima li tko u lijepoj našoj da nije upisao dionice? [smiley2]
Upisuju čaki i oni koji nemaju niti potrebno znanje, a bogami ni nofce!

Ne se srditi da Posejdona! [smiley11]

La vita e bella!

New Report

Close