HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 14:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,57
82.551
2,700
30,60
30,70
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


slatka: ” upisano 295.321, a cijena će sigurno biti 317,99………jooooj što ga svi vole mlatiti ! ni sam Sanader neće znati prije 1:00h. 28.09.2007. koliko je upisano i ono što je najbitnije koliko je uplaćeno !!!!! ” u SDA znaju jako dobro

u SDA nemaju pojma.. dok neće dobiti nalog da preknjiže dionice..
točne brojke znaju jedino agenti (HPB i Erste) i Sanader


valentine: ” Odakle ti taj podatak, mislim da malčice pretjeruješ. ” Javio mi I.Š. Tako svejedno od kuda. Zar nije po svim procjenama u prva 3 dana upisalo preko 100,000 ljudi, nakon toga gužve se nisu smanjivale tako da ovaj broj od 230,000 zvuči prilično realno. S kim god sam pričao zadnjih dana svi upisuju – a u državi nas i nema tako jako malo. 230,000 u odnosu na 4 i pol miliona je racionalan omjer.

I meni zvuči realno.
Pri cijeni iznad 285 i izlazu od 350-400 za one koji su upisali puni paket to znači prinos od – u grubo – 10 do 20 % na 38 K.
Oni koji su uzeli kredit trebaju odbiti troškove.

Ostatak casha će lutati “bespućima povijesne zbiljnosti” u ERSTE-u i HPB-u još 10-ak dana.
Inače , to će biti najslađi dani za ulaganje na burzi , i to uz moguć i realan prinos blizu onom na IPO-u.
Mislim da će biti puno razočaranih – ne toliko gubitkom na IPO-u koliko neispunjenim očekivanjima.

Stvar bi popravilo određivanje cijene u donjem dijelu raspona.
Ali , kako to učiniti kad svi znaju za ogroman interes.Ovaj poklon nije bio zamišljen tako vidljivim.
Nije laka odluka.


upisano 295.321, a cijena će sigurno biti 317,99………jooooj što ga svi vole mlatiti ! ni sam Sanader neće znati prije 1:00h. 28.09.2007. koliko je upisano i ono što je najbitnije koliko je uplaćeno !!!!!

sve on to zna, stari moj… bez brige!

[color=blue]..... bolje biti malo glup nego malo pametan.....[/color]


Ajmo malo se svi skulirat! Je, moguće je da će nas bit preko 200.000, zato je dr. Ivo i povećao količinu ponuđenog, no jako puno ljudi ne upisuje cijeli paket, već za 10-ak tkn ili koliko imaju raspoloživog novca tek toliko da im ne propadne prilika zaradit silnu lovu na dijonicama. Ja vjerujem da dr. Ivo zna kaj radi pred izbore, a panika će se vrlo brzo smirit kad drhtave ručice poprodaju svoje paketiće. Već je dosta ljudi reklo da će čekat prvu dividendu i 10% bonusa, a onda će razmotrit daljnju strategiju. Mislim da ću i ja tako, a ako će u cijeloj priči biti kraćenja paketa mislim da će to biti za manje od 3.000 kn.

Samo 3000 kn.
Mislim da će biti veće kraćenje paketa.
Tempo upisa ne jenjava.

[smiley4][smiley4]

Redovi po gradu kao onomad za crni kruh i malo mlijeka…

Money talks, mankind listens... It's raining cash outside, and I'm not getting any wet!

Svi samo uzalud nagađamo broj podnesenih ponuda, a možda bi bilo bolje da se osvrnemo oko sebe i pokušamo “izračunati” koliko je svaka ponuda prosječno “teška” u kunama. Eto, ja znam za 11 ljudi u svom okruženju koji su podnijeli ponudu. Kad smo sve zbrojili i podjelili prosječna nam je ponuda “teška” oko 28000 kn. Uz takav prosjek i najvišu cijenu, može slobodno upisati i tridesetak tisuća “duša” preko 200000.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.


Pri cijeni iznad 285 i izlazu od 350-400 za one koji su upisali puni paket to znači prinos od – u grubo – 10 do 20 % na 38 K.
Oni koji su uzeli kredit trebaju odbiti troškove.

Hmm, za one bez kredita:
1. Ulaz 285 – izlaz 350 = 22% zarade minus 100 Kn troškova
2. Ulaz 285 – izlaz 400 = 40% zarade minus 100 Kn troškova
Troškovi = 50 KN ponuda + 50 KN brokerska online provizija.

Hmm, za one bez kredita:
1. Ulaz 285 – izlaz 350 = 22% zarade minus 100 Kn troškova
2. Ulaz 285 – izlaz 400 = 40% zarade minus 100 Kn troškova
Troškovi = 50 KN ponuda + 50 KN brokerska online provizija.

Kojih 50 kn za ponudu? Meni nista nisu uzeli u fini…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

ivo_x:

Hmm, za one bez kredita:
1. Ulaz 285 – izlaz 350 = 22% zarade minus 100 Kn troškova
2. Ulaz 285 – izlaz 400 = 40% zarade minus 100 Kn troškova
Troškovi = 50 KN ponuda + 50 KN brokerska online provizija.

Kojih 50 kn za ponudu? Meni nista nisu uzeli u fini…


Ti si onda izgleda jedini. [smiley2] fina uzima 1% na transakcije do X kuna, a preko toga max 70. Ti si onda dobro prošao [smiley1]

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."

Ti si onda izgleda jedini. [smiley2] fina uzima 1% na transakcije do X kuna, a preko toga max 70. Ti si onda dobro prošao [smiley1]

1kn za jedan paket preko e-zabe.

Nimalo mi se ne sviđa povećanje institucionalnim investitorima, tko će platiti moju dionicu….

Onaj tko ne zna, a ne zna da ne zna opasan je, izbjegavajte ga.... Konfucije

grgica:

Ti si onda izgleda jedini. [smiley2] fina uzima 1% na transakcije do X kuna, a preko toga max 70. Ti si onda dobro prošao [smiley1]

1kn za jedan paket preko e-zabe.


ili 6 kuna u poslovnici ako imaš tekući kod njih (znam sve to). Poanta je bila uplate u fini bez provizije[smiley9]

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."

brijem da je dosad upisano oko 135000 paketa, u prosli utorak navece sam dobio ponudu s brojem 130xxx a danas 235xxx, pito sam sluzbenicu u erste i vele da su startali sa 100000… a to mi je i logicno prva dva dana 30000 ljudi a do danas 135000…


Nimalo mi se ne sviđa povećanje institucionalnim investitorima, tko će platiti moju dionicu….

Nadam se da ce se drivo pobrinuti za to!On ima uvijek rijesenja za sve,pogledaj samo kako je povecao paket na 32,5% pa on moze sve!

ko te ima taj te nema


brijem da je dosad upisano oko 135000 paketa, u prosli utorak navece sam dobio ponudu s brojem 130xxx a danas 235xxx, pito sam sluzbenicu u erste i vele da su startali sa 100000… a to mi je i logicno prva dva dana 30000 ljudi a do danas 135000…

Pa to je samo erste,a gdje je tu fina i HPB to znaci da je upisano 500 000 paketa.Po meni ti brojevi nemaju nikakvu logiku i nemoze se po tome pratiti jer ne vjerujem da ima pola milje hrvata upisanih! [smiley10]

ko te ima taj te nema

New Report

Close