HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 13:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,50
32.302
1,059
30,50
30,60
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Znam, uvijek mogu uzeti malo duzi repo ugovor.
Uopce nema problema da li ce biti casha.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Jel u tih 32.5% ukljuceno i onih 10% nagradnih dionica koje se dobiju ako se drzi godinu dana ?
Mislim da je.
Po meni bi tih 10% trebalo odbiti odnosno one moraju biti rezervirane za tu svrhu.
To znači da od 25% sto ide građanima, građanima se djeli u biti 22.5%, a 2.5% se stavlja na stranu u tu svrhu.

ovo je svakako dobra stvar sto ce fondovi dobiti 7.5%..a najmanje ce dokupiti na sec. trzistu jos toliko…kao i nama tako i njima, pa i bankama a najvise vladi je u interesu da tht ide gore…tu su najaci igraci ukljucenu u igru i jednostavno se nemoze izgubiti ili ti nesmije…pa zamislite da cijena padne recimo 50%..istina mi cemo izgubiti 19tis kuna…ali banke odnosno fondovi i sva zivotna osiguranja iz kojih se novac vadio sada van da bi se ulozio u tht, ce izgubiti dvije milijarde, bar…

OBAMA................SPASITELJ


Znam, uvijek mogu uzeti malo duzi repo ugovor. Uopce nema problema da li ce biti casha.

Reći ću ti ja kako će doći do novca.
S dionicama iz IPO-a, vršit će pritisak na prodaju, povremeno prodavati.
Isprovocirat će slabe ruke(kojih će u ovoj dionici biti nezapamćen broj) i ponovno kupovati na nižim razinama.
Ova će dionica nakon izbora biti goli shit za male ulagače.


Oko 3 milijarde

A u IPO-u će već potrošiti blizu 2m kn. Za nas im ostaje samo 1m kn. [smiley1]

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

A imamo 6 milijardi kuna. Di ćemo s onih 5 preostalih


A imamo 6 milijardi kuna. Di ćemo s onih 5 preostalih

Jedan dio ću ja otkupiti na 200. Ali to je zanemarivo.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Slatka!…

prosli tjedan mi je dosla bakica u banku (radim u banci) i rekla da bi oročila u HT

sve jasno

Blago siromašnima duhom...

Treba čekati da ova ludnica prođe. Ja ću čekati godinu dana, uzeti jednu dividendu i 10% od države i tek onda početi razmišljati o prodaji. Do tada, vi se slobodno liparite na asku.[smiley2]

Pozdrav


Treba čekati da ova ludnica prođe. Ja ću čekati godinu dana, uzeti jednu dividendu i 10% od države i tek onda početi razmišljati o prodaji. Do tada, vi se slobodno liparite na asku.[smiley2] Pozdrav

Baš mi je drago što nisam jedini koji tako razmišlja. Inače, nisam upisao svih 38000, a u redu u kojem sam jutros čekao (10ak minuta) naletjeh i na neke prijatelje. I oni također kažu da ne uzimaju cijele pakete. Vjerujem da će biti mnogo takvih.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Malo matematike.

Konačno znamo da nam ide 25 %.
Isto tako vidi se – ako je do danas i bilo nedoumica – da će odziv biti sigurno viši od 150.000.
Prilažem izračun veličine paketa , broja dionica u njemu i potencijalne zarade pri izlazu od 350 i 400 kn u tri karakteristične cijene unutar ulaznog raspona cijene , a za odziv od 150 – 300 Kt.

Ako cijena bude u gornjem dijelu raspona , a uz gotovo sigurno rezanje , apsolutna zarada za one koji su ušli u kredite bit’ će vrlo mršava ili nikakva.

Zbog toga , a i zbog činjenice da je lova za penzionere ,rodilje ,tunele,poslovne zone…..već spremljena nadam se da će DrIvo kao pravi demokršćanin dobiti “glas odozgo” i odrediti cijenu u donjem dijelu raspona , jer bi tada (potencijalna) zarada bila ipak dovoljna za pokriće troškova kredita.

evo jedan kratak izvjestaj… za sada operacija RiB (HT) teće polovićno po planu… nije loše ali bilo je drugačije zamišljeno (previše toga je otpalo zbog raznih razloga)

pozdrav svim junacima

nema mi druge nego se zae..ti


Treba čekati da ova ludnica prođe. Ja ću čekati godinu dana, uzeti jednu dividendu i 10% od države i tek onda početi razmišljati o prodaji. Do tada, vi se slobodno liparite na asku.[smiley2] Pozdrav

a kolika je dividenda bila ove god,znam da je iznos bio nekih 2.6milijardi kn,al koliko je u postotku zna li tko>?

Pa ako vladi ostaje 2.5%, a dijele 25% (građanima) onda ne znam zašto sada oduzimate 25%-2.5%!?

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

Na zadnje je rečeno da se cijena formira 1.10. kao i upis dionica u SDA. Je li to još uvijek stoji ili što!??
Brokera ja puno premalo da se sve odvija 5.10. -mislim na one koji planiraju taj dan trgovati.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

New Report

Close