HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 14:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,62
31.329
1,023
30,50
30,90
-1,61%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


hrki: ” ima li kakva smila registrirati se s 2-3 broker. kuće jer upisao sam se u ….vrijednosnice d.o.o. i bio sam osobno tamo prije 4 dana, već je tada bila gužva , nešto sam ih pokušao pitati , ali su me skoro istjerali , jer već su tada 13.9. bili u gužvi ( imaju samo 6-7 kompjutora za transakcije!_ JELI TO MALO??) mogu mislit , šta će biti iza 5.10 !! pitam, da ako imam 2 brokera , možda neki DRUGI neće u isto vrijeme bit opterećen, pa ti taj drugi uspije prodati kad bude peek, da ne ovisiš samo o ” ZAGLUŽENOSTI linija” samo kod jednog brokera molim , ako netko ima iskustva od INE ili sličnih ( magma , viro) da odgovori ” Zaglušenost linija je naša sigurna budućnost. Neće ti pomoći da si registriran niti kod pet brokera. [smiley13]

hvala dobronamjernom POSEJDONU koji nam a neiskusnima pomaže- cmok ( iako nisam peder)

samo podpitanje:
to je zato , što svi oni na neki način idu preko SDA , pa će sigurno biti opterećenost kod SVIH ISTO, ili je to samo pretpostavka da će svi biti skoro isto opterećeni- bez obzira što možda imaju 5-15 kompjutora više , manje ?

hvala


Stvarno ne znam kolika bi naknada bila, zato sam se i ulogovao ovde velika je zainteresovanost u zemljama u regionu za T-HT

pa moći ćete ga kupovati od 05.10. na zse i lse…

lamartin:

Stvarno ne znam kolika bi naknada bila, zato sam se i ulogovao ovde velika je zainteresovanost u zemljama u regionu za T-HT

pa moći ćete ga kupovati od 05.10. na zse i lse…

to ću prepustiti drugima

evo ja se upisao za jedan paket….

Strani analitičari procijenjuju HT između 305 i 342 kune po dionici. Raspon cijene je 245-320 kuna. Što ako bude cijena 300 kuna ?
Gdje tu uopće ima prostora za zaradu?

Smatrate li procjene stranih analitičara ispravnim ili se radi o pritisku na neodlučne da odustanu.

Evo vijesti s terena: u Splitskoj FINI se ceka 45-1hr red za upis dionica

ovo ne mogu a da ne postam

citat:

“‘Čujte, nekad se stajalo za crni kruh i ljudi bi bili nervozni jer ne bi znali hoće li ga biti. Sad kažu da dionica ima dosta za sve. Ja vam ne znam previše o tome, sve to moj unuk vodi’, poručila nam je vitalna bakica zabranivši da je slikamo ‘jer buju onda susedi znali da ima novaca’. “

evo i ostatak:

Redovi za upis dionica T-HT-a

Prvoga dana za upis dionica T-HT-a za sve građane RH ispred šaltera u poslovnicama Fine, HPB-a i Erste banke očekivane gužve. Hrvati su masovno, nakon Ine, odlučili okušati sreću s još jednom tvrtkom čije je dionice na zagrebačkoj i londonskoj burzi odlučila izlistati država

Koliko je točno građana podnijelo zahtjev za kupnju može se samo nagađati jer je zaposlenicima Fine i banaka zabranjeno davanje bilo kakvih podataka, pa će se točna brojka znati tek 27. rujna, koji je zadnji datum do kojeg građani mogu kupovati po povlaštenim uvjetima. Ono što se sa sigurnošću može reći je da su za kupnju zainteresirani svi koji imaju viška novca na računu.

‘Kupio sam dionice Ine i nisam se prevario, a ono što sam na njima zaradio odlučio sam uložiti u T-HT. Ovoga puta igrat ću na duže staze i čekat ću godinu kako bi ostvario i pravo na dodatne besplatne dionice. Vjerujem da će jedno vrijeme dionica T-HT-a stagnirati i zabilježiti pad, a vjerujem da će nakon godine dana ponovno rasti’, iznio nam je svoju strategiju tridesetogodišnjak koji je, kao i većina sugovornika, želio ostati anoniman.

Poučeni gužvama koje su vladale za kupnjom Ininih dionica, u najvećoj poslovnici Fine u Zagrebu, neslužbeno saznajemo, povećali su broj šaltera, pa ih tako radi sedam, a hoće li i produžiti radno vrijeme, ovisit će o gužvama koje će vladati.

U HPB-u nisu ništa željeli prepustiti slučaju, pa su tako unaprijed produžili rad u nekim svojim poslovnicama. U redovima se u prosjeku čeka četrdesetak minuta i čini se da nema prevelike nervoze.

‘Čujte, nekad se stajalo za crni kruh i ljudi bi bili nervozni jer ne bi znali hoće li ga biti. Sad kažu da dionica ima dosta za sve. Ja vam ne znam previše o tome, sve to moj unuk vodi’, poručila nam je vitalna bakica zabranivši da je slikamo ‘jer buju onda susedi znali da ima novaca’.

Predviđanja govore da bi se Vladinu pozivu za kupnjom dionica moglo odazvati 100 tisuća građana koji imaju pravo na povlaštene dionice, što znači prednost pri upisu i dodatne bonus dionice. Raspon cijene dionice kreće se od 245 do 320 kuna po dionici, a konačna može biti minimalna, negdje u sredini raspona ili pak 320 kuna ako potražnja znatno nadmaši ponudu.

evo i link: (iako salje na pocetnu stranicu, tako da od njega nema koristi, no moram navesti izvor)
http://www.tportal.hr/fset.html

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

http://www.index.hr/vijesti/rubrika/novac/51.aspx

evo kako izgleda na jednom mjestu FINE u zagrebu

ja upisao dva paketa,gužva smo takva.

Gotov mi je kredit, idem po cash i u red, ili pače ujutro rano…, uzeti ću si jedan paketić, da se nađe…, jer sada izlaziti iz nečega, da bih kupio HT – samo bih pokrio gubitak nastao ovom rasprodajom…
Ništa ja za T-HT nisam prodavao iz portfelja već sam na dobro opalu “neku jel. dionicu” uzeo lombardni.., no da me ne pozovu iz banke stavio sam više u zalog da bude lufta, da su svi tako radili – ne bi bilo ovakvih padova, bilo bi, ali ovo što se danas događa…, strašno…., neki trljaju ruke, neki pak šute i puše…
E, moji ovisnici….
[smiley2]

ja upisao.ima ljudi, ali u ESB vžd su dobro organizirali i ja sam bio gotov za 15 min.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

ako imate problem s citanjem prospekta, odnosno ako vam je previse stranica, evo rjesenja (mogao bih im sad traziti i naknadu za reklamiranje)
http://www.net.hr/vijesti/radna/page/2007/09/14/0675006.html

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

New Report

Close