HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 15:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,66
73.923
2,411
30,60
30,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


ovo je nešto što dioničari već znaju?

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/qBfiE2ZNuRym5EXsw6GXvQ==.pdf

lijepo je to, ali na razini ideje… problem je što ovi koji su predložili inicijalni prijedlog imaju 51% 🙂

ak ništa dignuće cijenu koju kunu na kratko.
mišljenje drugog najvećeg dioničara je jako važno,osobito kad traže skoro pa nevažnu stvar

lijepo otvaranje, što se ovdje zbiva?

zauzimanje pozicija prije usvajanja zahtjeva RBA

cijena je do sada skočila više nego bi bila povećana dividenda (ako se usvoji prijedlog)…

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

neupućen sam
kakav je to prijedlog RBA?


neupućen sam
kakav je to prijedlog RBA?

Traže dividendu od 10,12kn, umjesto 7kn.
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/qBfiE2ZNuRym5EXsw6GXvQ==.pdf

Nema što, neodustaju od lobiranja da zaustave novu konkurenciju. Činjenica je da kad bi država napravila svoju mrežu da bi ju unamljivali samo Vip i Tele2 a HT više nebi imao kome iznajmljivati svoju mrežu. Pitanje je koliko ima smisla praviti mrežu da bi pomogli dvima privatnim tvrtkama a pritom namjerno jednu spustili na koljena! Takve stvari se rade na regulatornoj strani a ne trošiti novce da bi mijenjali poredak među privatnim tvrtkama.

Izaslanstvo Deutsche Telekoma posjetilo Pantovčak


Nema što, neodustaju od lobiranja da zaustave novu konkurenciju. Činjenica je da kad bi država napravila svoju mrežu da bi ju unamljivali samo Vip i Tele2 a HT više nebi imao kome iznajmljivati svoju mrežu. Pitanje je koliko ima smisla praviti mrežu da bi pomogli dvima privatnim tvrtkama a pritom namjerno jednu spustili na koljena! Takve stvari se rade na regulatornoj strani a ne trošiti novce da bi mijenjali poredak među privatnim tvrtkama.

Izaslanstvo Deutsche Telekoma posjetilo Pantovčak


u kapitalizmu se isplati svako ulaganje koje nosi povrat. ako država procjenjuje da će se ulaganje u vlastitu mrežu isplatiti, tj. da će se u nekom njima prihvatljivom vremenu vratiti uloženo i nakon toga zarađivati, zašto ne napraviti svoju mrežu? Konkurencija je svugdje dobrodošla. Možda HT može spustiti cijene iznajmljivanja ako ih sad drži nerealno visokima kao monopolist? Možda HT spusti cijene pa te privatne tvrtke neće htjeti iznajmljivati od države? i to je moguće. U svakom slučaju, ja sam za konkurenciju.

Nije baš tako jednostavno.
Tu mrežu će graditi odnosno djelom objednjivati OiV, ekskluzivno, nikom drugom nije data mogućnost da on poveže te mreže. I neće to OiV financirati nego EU fond.
Ma bez obzira na to, mišljenja sam da se HT dugoročno mora širiti van RH jer ovdje jednostavno regulator i država vežu omču.
Podržavam lojalnu konkurenciju. Evo naprimjer Vip kao dio TA se širi i ulazi i područje fiksne telefonije.

Zašto nije objavljeno da i Braniteljski fond traži veću dividendu? RBA putem marketinga ne dozvoljava objavu članaka koji im ne odgovaraju

Ide dividenda čini se bar 10 ako ne 13kn.


Zašto nije objavljeno da i Braniteljski fond traži veću dividendu? RBA putem marketinga ne dozvoljava objavu članaka koji im ne odgovaraju

Pa imaš ovdje sve šta se dešava u vezi dionice:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=HT-R-A


Ide dividenda čini se bar 10 ako ne 13kn.

Moš mislit!

Hoće li branitelji izboriti 13 kn?
Moglo bi na 175 da mali čovjek izađe sa nulom.

New Report

Close