HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 05:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,57
82.551
2,700
30,60
30,70
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Erste Plavi OMF izašao iz prvih 10.

U divnoj tišini koja sliči priči što skviči... jer ugasilo se svjetlo na fići!

i kakve su prognoze za prvi kvartal?

izgleda da će rezultati biti loši. dionica svaki dan tone. poslije 7.5 ide to ispod 150 kn

U ovu dionicu treba uci 2018. godine…kao i u vecinu na zse-u

noviulagač
Šta nisi ti pisao da je ht super ulaganje?

nadi taj post, vjerovatno je ironija bila u pitanju….

nikada to nebi izjavio…

Telekomi u iduce 2 godine ce izgubiti 15% prihoda koje nece moci s nicim nadoknaditi, a to je roming…

a jos ce u meduvremenu izgubit 10%

“Unutar Uprave formirana je nova pozicija člana Uprave za korisničko iskustvo” (???)

Vijesti:
http://www.business.hr/kompanije/prihodi-hrvatskog-telekoma-pali-vise-od-6-a-neto-dobit-vise-od-16-posto

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Sa pola milje moguće je srušiti cijenu na 49 kuna a mirovinci spavaju [emo_zacudjen]

Zbudili se i pošteno “stisnuli”, jel može na 150?

zanimljivo je vidjeti reakciju na vijest o padu neto dobiti HT-a za 16%….odražava se na cijenu dionice sa -3%, dok istovremeno ERNT, koji je jučer objavio pad neto dobiti za 30% i još kad se uzme u obzir ukrajinsko-ruska kriza, nije doživio nikakvu korekciju na cijeni dionice…
dioničar sam jedne i druge kompanije…

poslovanje HT iz godine u godinu je sve lošije (s tendencijom nastavka pada i u idućim godinama) pa ulagači dionicu HT-a, nekad sigurnu luku za ulagače, sve više izbacuju iz portfelja, tj. rasprodaju.

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

lošije rezultate HT-a proteklih godina pripisao bi politiki matice koja je izvlačila dobit kroz dividendu…
budući da su počeli rapidno gubiti korisnike i svoj dio kolača na tržištu počeli su im doslovno otimati kojekakvi tele2, konačno su odlučili reagirati…spominju se već neko vrijeme akvizicije (slovenski telekom), rješavaju se viška radnika i uvode neke novine koje bi im trebale ipak popraviti krvnu sliku…
dok s druge strane ERNT je tu gdi je zahvaljujući izdašnoj dividendi…koja zasigurno neće biti iduće, a čini mi se i narednih godina ovakva kakva je bila ove godine…a iz ovog izvješća se vidi da im je i poslovanje tak-tak…imaju svojih momenata kad iznenade…ali nemaju konstantu…vidjet ćemo kako će se ova kriza u ukrajni odraziti na poslovanje…ali mi se isto ne sviđa izvlačenje dobiti kroz dividendu iz razoga kojeg sam već naveo za HT…

Rađe dam 155 kn za dionicu HT nego da je za 155 kn prodam,
ja to tako gledam,
mislim da je ovo trenutno bagaela
nije nagovor na kupnju ni na prodaju


lošije rezultate HT-a proteklih godina pripisao bi politiki matice koja je izvlačila dobit kroz dividendu…
budući da su počeli rapidno gubiti korisnike i svoj dio kolača na tržištu počeli su im doslovno otimati kojekakvi tele2, konačno su odlučili reagirati…spominju se već neko vrijeme akvizicije (slovenski telekom), rješavaju se viška radnika i uvode neke novine koje bi im trebale ipak popraviti krvnu sliku…
dok s druge strane ERNT je tu gdi je zahvaljujući izdašnoj dividendi…koja zasigurno neće biti iduće, a čini mi se i narednih godina ovakva kakva je bila ove godine…a iz ovog izvješća se vidi da im je i poslovanje tak-tak…imaju svojih momenata kad iznenade…ali nemaju konstantu…vidjet ćemo kako će se ova kriza u ukrajni odraziti na poslovanje…ali mi se isto ne sviđa izvlačenje dobiti kroz dividendu iz razoga kojeg sam već naveo za HT…

Mislim da se izvlačenje dobiti kroz isplatu dividende ni na koji niačin nije odrazilo na uspješnost poslovanja tvrtke. Profitabilnost firme je manje više konstantna godinama tj. Neto profitna marža (Neto dobit/Ukupni Prihod) je u zadnje 4 godine iznad (oko) 21 %. Ono što se smanjilo je Prihod od prodaje koji je prije svega rezultat smanjene potrošnje, odnosno ekonomske krize a manje zbog konkurencije. I u uvjetima smanjene poslovne aktivnosti je normalno da vlasnik tvrtke smanjuje financijski balon (zadržanu dobit) jer simbolički rečeno čemu imati 150 miliona u pričuvi ako posao možeš obaviti i sa 100 miliona. Normalno je da ćeš dio novca povući (ispuhati balon). Isplatom dividendi vlasnici su dobili svoje (dividendu) a to što je tržišna cjena zbog toga niža koga briga 🙂 Čak što više, ispuhan balon ostavlja mogućnost da se ponovo napuše, ukoliko se stvore odgovarajući preduvjeti.
Ista je stvar i sa ERNT-om koji također može isplatiti pozamašnu dividendu bez da poslovanje trpi jer se njegov kapital ne vidi u bilanci i prije svega leži u ljudskim kapacitetima koji još uvjek mogu bez problema generirati dodanu vrijednost, odnosno dobit.
Mrzim što svaki post mora proći recenziju administratora pa se forum pretvorio u cenzuriranu brbljaonicu s odgodom od pola dana 🙂

New Report

Close