HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.05.2024. u 05:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,79
24.665
801
30,80
31,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



@Lynx

ma ne pretjerujte, svakoj tvrtki je cilj povećanje vrijednosti dionica i sve dok to radi sa svojim legalno stečenim kapitalom (bilo kroz otkup i poništenje dionica ili kroz investicije) to je u skladu sa zakonom.

pa to i ja kažem i za to se zalažem (ja sam inače jedan od najglasnijih pobornika prakse otkupa i poništavanja, to mi je i puno zanimljivije od dividendi).
Povećanje vrijednosti dionice: DA!!

Ali on kaže povećanje CIJENE, to je ono što mi para uši. Zvuči "manipulatorsko-špekulantski".
Manipulirati cijenom nije dozvoljeno.

Povećavati vrijednost: poželjeno!!

Dakle moje znači "kupiti što više svojih dionica po što nižoj cijeni, pa ih onda poništavati".
Ono njegovo mi zvuči kao da nije cilj kupiti "po što nižoj cijeni", nego nešto drugo… "po onoj cijeni i onda kada se time stvara sentimet tržišta koji će tržišnu cijenu gurati prema gore" – to nije dopušteno.

Ostavljam otvorenom mogućnošću (i vrlo vjerojatnom) da se g. Mudrinić samo malo krivo izrazio. On je zapravo mislio na povećanje vrijednosti po dionici (otkupom pa poništavanjem) a posljedično to naravno znači (za one koji vjeruju u teoriju efikasnog tržišta) već i kratkročno povećanje i cijene. E, ja malo prigovoram pa kažem da nije u redu brkati uzrok i posljedicu, jer može biti krivo shvaćeno, čak i toliko krivo da bude osnova za kaznenu odgovornost.

hah, nadokupih po 289,oo, danas sam ponosan vlasnik nove 62 dionice, pa čekam dividendu, bu još malo deblji portfelj, arf arf… yep yep

proklet bio na božić 2010.

Ne znam jeli već bio:

http://www.jutarnji.hr/drzava-prodaje-svoj-udio-u-t-ht-u–ali-ne-i-podravku/732122/

…Od prodaje dionica T-HT-a planira se zaraditi oko 800 milijuna kuna. No, još nije definirano na koji će se način država “riješiti” tog vlasničkog udjela. Jedna, a prema mnogim mišljenjima i najizglednija opcija je prodaja na Zagrebačkoj burzi

Ako država ovo bude prodavala na burzi, ajme vama. Fondovi će sigurno na takav paket tražiti diskont i moguće je urušavanje cijene.
Dugoročno nema straha ali moglo bi ponovno biti jeftinog HT-a.
Nije mi jedino jasno zašto se ne dogovore s mirovincima i to riješe van burze bez pritiska na cijenu.


po svim dosadasnjim iskustvima Ht dno dozivi tek 2-3dana po prolasku dividende i onda odbijanac, a ove godine vidicemo……

i da se nadopunim….

Pa ljudi ja neznam zasto tu pametujete kad je potrebno samo pogledati unazad i vidjet cete da je svake godine vrhunac cijene UVIJEK bio oko 7-3dana pred dividendu i NIKAD zadnji dan, cijena nakon dividendnoga dana je u pravilu padala za iznos manji od dividende a 2-3dana poslje za iznos preko dividende i to tako da onaj koji je prodao na vrhuncu cijene posteno zaradi dokupom.

e sad moja ocekivanja su da se cijena stabilizira sljedeci tjedan na 295-300kn tako da smatram da je za duuugorocne danas bilo vrijeme za shoping i mozda sutra, od petka SIGURNO vise nejde prema dolje…

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................

mislim da bi mogla dionica ht-a jos padati pogotovo sto ce firma imati losije poslovne rezultate zbog poreza na poruke i krize

a i ako drzava bude prodavala prek burze svoj dio

što se svi brinu čim se desi mali pad, pa ljudi prodajte ako mislite da će još padati. Ja ću kupovati

…ali vas perušaju… samo im spuštajte i dajte badava…uskoro će oni vama prodavati preko 310…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

je, i ja mislim da oće. perušaju ovooga sa 5000 komada na 285 na asku [lol]

Kalmeta,Kalmeta, bolje da šutiš

gdje je onaj kaj je jučer dokupio po 289,50 mislim


gdje je onaj kaj je jučer dokupio po 289,50 mislim

obzirom da je jucer bilo vise miliona kuna prometa barem nisam jedini [lol]

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

New Report

Close