HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 12.05.2024. u 05:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,65
179.856
6,066
29,50
29,70
-3,57%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Uzeli nam barabe ukupno 14,16 %.

ova dividenda bila je jedini razlog zašto držati HT, ali s ovakvom pljačkom sve više dioničara prodat će ovu dionicu jer dividenda realno postaje sve manje i manja
btw. vidim po trgovanju da mali i dalje prodaju HT i s tom sićom koju dobiju kupuju druge dionice da si poprave prosjek….na burzi nam je teška nelikvidnost, a koja je sve ovo koma najbolje se vidjelo na primjeru ERNT koji je zadnji dan za stjecanje prava na 150 kn dividende pao s 1280 kn na 1180 kn , a sad je na 980 kn…pljačkanje malih dioničara se nastavlja,osječam se kao pokretna meta koju gađaju haubicama [embarass]


Nitko ne komentira ovaj naslov " H1 postaje i mobilni operator"
(još malo pa ćemo razgovarat besplatno, šala)

Izgleda da alternativni operateri ne propadaju dinamikom koju su zamislili HT-ovci, štoviše čak rastu, šire se, razvijaju dok HT pada.
Ne očekujem ništa spektakularno na početku od H1, vjerovatno će nuditi 4play pakete, možda skupe jedan dio posl. korisnika ali sigurno će uzeti HT-u dio kolača i napraviti dodatan pritisak na cijene. "Revolucija" + konkurencija neće biti lako…

Mene više zanima što kolege iz HT-a misle o ovome:
http://www.business.hr/kompanije/nema-nedodirljivih-vrhovni-sud-kaznio-zupanijski-zbog-odugovlacenja-presude-protiv-ht-a

Neke dugogodišnje bitke bliže se svome kraju:
http://pollitika.com/mislav-sutalo-vs-ht-4-lipnja-2012-godine-presuda

Ali to nije sve, uvidom u HT-ovo rev. izvješće možemo uočiti da još dosta sporova kupi prašinu po sudovima, ali kada tad će to izaći na sunce…

Antiša, razumiješ se u telekomunikacije to se vidi. Što kažeš na HT-ov roaming, koliko im dobiti iz toga dolazi? Morati će se prilagoditi EU cijenama, a to je puno niže. Mogla bi bez dobiti od roaminga dividenda brzo na 10 kuna?

Mislim da sam negdje pročitao da im 10% prihoda u mob. telefoniji dolazi od roaminga, znači cca 350 mil kn, ne znam koliko će se to smanjiti sljedeće godine ali neće baš toliko utjecati na dobit koliko ste napisali.
Veći problem od roaminga su flat tarife s kojima su nedavno izašli Tele2 i Vip, to će u nadolazećim godinama potpuno izmijeniti tržište, a HT bi tu mogao biti najveći gubitnik.

ne samo da smo lopovska nego i pokvarena do srži sada slušam u svijetu profita da će se pri povratku poreza gledati tvoji prihodi od plaće dali imaš ili nemaš pravo na povrat poreza

izgleda da sada svi plačaju potez od 12 % a ne samo oni s preko 12000 kn dividende

nema većih lopova od hrvata sramota

želim vladi dug i vječan boravak u paklu

kolega inzinjer,

molim Vas nemojte se tim ni šalit.
Ako je određeno da se plaća porez na dividendu veću od 12000kn, onda se prihod od dividende do 12000kn ne oporezuje.
Nema AKO gospodo, pa nije ovo Sjeverna Koreja.
P.S. Lopovluk je već da su nam uzeli ono što nije njihovo, pa će nam kao fol vratit do kraja sljedeće godine.


kolega inzinjer,

molim Vas nemojte se tim ni šalit.
Ako je određeno da se plaća porez na dividendu veću od 12000kn, onda se prihod od dividende do 12000kn ne oporezuje.
Nema AKO gospodo, pa nije ovo Sjeverna Koreja.

P.S. Lopovluk je već da su nam uzeli ono što nije njihovo, pa će nam kao fol vratit do kraja sljedeće godine.

Neznam ništa odi za par danan na http://www.hrt.hr i pogledaj emisiju svijet profita od 28.05.2012 pa češ vidjet ni ja nisam siguran možda sam krivo razumio.
Ali sam siguran da su isti na vlasti ovdje i u Sjevernoj Koreji samo se drugačije češljaju ali isto misle.

netko se istovario po 200. gadno,gadno 🙁

Ako se ne varam, HT je zadnji put ronio ispod 200 kn 2008 godine, doduše na kratko!

Ovo mi sad sliči da brojku 2 ispred HT ove dionice više gledat nećemo.

[sealed]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


ne samo da smo lopovska nego i pokvarena do srži sada slušam u svijetu profita da će se pri povratku poreza gledati tvoji prihodi od plaće dali imaš ili nemaš pravo na povrat poreza

izgleda da sada svi plačaju potez od 12 % a ne samo oni s preko 12000 kn dividende

nema većih lopova od hrvata sramota

želim vladi dug i vječan boravak u paklu


dajte, kolega malo ohladite i prije teških riječi pročitajte što piše o tom oporezivanju. kod isplate dividende će svaka takva isplata bit oporezovana ali ćete iduće godine moći napraviti prijavu poreza i za sve isplate do 12 tisuća koje su oporezovane ćete dobit novac natrag. možda nije idealno rješenje ali bi svako drugo bilo prekomplicirano…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


Ako se ne varam, HT je zadnji put ronio ispod 200 kn 2008 godine, doduše na kratko!

Ovo mi sad sliči da brojku 2 ispred HT ove dionice više gledat nećemo.

[sealed]


Nemojmo biti tako pesimistični – ipak ovo fondovi određuju i trenutno procjenjuju da mogu kupovati povoljno, ispod 200 kn – pa zašto ne bi?
Na burzi je zlato – strpljenje… a to mnogi nemaju.
A fondovi imaju – ‘all the time in the world!’… [sealed]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

vrlo izgledan novi LOW ovdje ..koliko % je dividenda na ovoj cjeni ?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ovo mi sad sliči da brojku 2 ispred HT ove dionice više gledat nećemo.

[sealed]

Tržište se mijenja, regulativa se postrožila, država štipa gdje god može, nebi me ni čudilo da HT dođe do targeta o kojima se pričalo prije dvije-tri godine.
Upućenijima ovo je sve bilo okvirno poznato prije dvije godine ali ipak ih nije smelo da kupuju dionice po 300 kn.
Kako će u narednima razdobljima djelovati na HT-ovu dobit:
– liberalizacija korištenja infrastrukture
– porez na dividendu
– povećanje cijena radiofrekvencijskog spektra
– nemogućnost korištenja državnih resursa besplatno
– pad roaming cijena
– nove trendovi u industriji koji omogućavaju korisnicima da postave gornju granicu potrošnje značajno ispod HT-ovog prosječnog prihoda po korisniku

Ovo su činjenice a svatko za sebe može procijeniti kako će to utjecati na HT u narednim godinama i dali je 200 kn jeftino ili skupo.

Na koliko dugo se Deutsche Telekom obvezao da ce isplačivati dividendu nakon što je preuzeo HT?
Na pet godina ili ?

Uživajte!

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

Koliko mi je poznato (a ispravite me, molim – ako griješim) – DT se u onom famoznom (‘tajnom’) ugovoru nije na tako nešto obvezao – nego isplaćuje dividendu (samo) zato jer je to jedini, transparentni način da svoju ogromnu dobit u HR (za razliku od drugih zemalja gdje su isto kupili Telekome) – izvuče odavde – i to u kamionima punim ‘lilika’!
A Nijemci inače igraju fer… nogomet… a/i drugo?
No, to je tako – just the facts! [wink]
Nagradno pitanje: tko će biti EURO2012 prvak?!? [smiley]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

New Report

Close