HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 22:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,57
82.551
2,700
30,60
30,70
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Neka netko ponudi koef. za manje od 100K

oćemo ovak

manje od 80 koef. 4.4
80-120 2.1
više od 120 2.3

[smiley1]

Dionice INE mogle su se upisati u RBA i FINI. Dakle, ne bitno manje poslovnica nego sada. S obzirom na bombastične najave o masi građana koji hrle na upis dionica T-HT, ja sam se spremao uzeti i GO da bi mogao upisati. Kad, gle čuda, gdje god dođeš prvi si na redu.[smiley2] Ovdje najviše u obzir uzimam Grad Zagreb jer je i logično da u njemu bude najviše zainteresiranih. Nemam namjeru špekulirati s konačnim brojem upisanih paketa, samo mi je malo čudno da se predviđa 3-4 puta veći odziv nego u slućaju INE, a šalteri prazni. Onda mi padne na pamet da se možda ipak radi o propagandi ogranizatora. [smiley2]
Sjetimo se samo INE kada se već nakon prvih par dana špekuliralo sa 50 pa i 70k zainteresiranih, kad na kraju ispalo samo 45k.

Pozdrav

Ovdje isto, ako ima reda onda je samo 1 covjek ispred mene i to je bilo jucer. danas salteri prazni, dode tu i tam par ljudi poslje posla oko 14, 15 i 16 sati.[smiley4]

Vrlo lako možete dobiti broj investitora koji će upisati dionice!
Svako neka kaže svoju procjenu na forumu! Zatim jedan entuzijasta to lagano zbroji i podjeli s brojem forumaša koji su se izjasnili![smiley2]
Pogreška vrlo mala, što više forumaša sudjeluje točniji rezultat![smiley2]
To je posao za najmlađe na forumu da se kale![smiley13]

Buco:

Neka netko ponudi koef. za manje od 100K

oćemo ovak

manje od 80 koef. 4.4
80-120 2.1
više od 120 2.3

[smiley1]


Ako tako nudiš, ja stavljam Starčevića na 80-120 K![smiley1]

Ljudi ak se hocete kladit, otvorite si posebnu temu, ja ne zelim sudjelovat u tome jer se bojim moderatora…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Što se mene tiče može biti i preko 120.000 ljudi. Stvar je u tome da pola neće upisati više od 20.000,00 kn. Uz ovaj podatak i možda malo višu cijenu po dionici nema brige za rezanjem paketa. (ne treba zaboraviti da HANFA sankcionira torbare s više punomoći)

Nema brige.

I love the Smell of Profits in the Morning


Ljudi ak se hocete kladit, otvorite si posebnu temu, ja ne zelim sudjelovat u tome jer se bojim moderatora…

Ja ih se ne bojim jer sam prestala ovdje pisati (vrijedja me moderiranje, kao da se nakon stotinu postova ne moze odrediti ozbiljnost pojedinog forumasa)… ali citam…[smiley2]

ANASTASIA JE OTISLA!

ja sam bio u erste banci jucer prijepodne i moj br ponude je 1087xx. mislim da je to nesto kao kontrolni broj ili slicno. ne vjerujem da se do jucer u jutro uspjelo upisati preko 100k ljudi.
upisivao sam se u erste poslovnici na jarunu i tamo je bilo puno starijih ljudi. iz razgovora se dalo zakljuciti da večina tamo upisuje puno manje od 38k. ne znam kako je bilo na drugim mjestima…

Rijeka, šalteri HPB i Erste, gužva cijeli dan, nažalost veća nego u ponedjeljak. U Fini nisam bio pa ne znam kakva je tamo bila situacija.


Dionice INE mogle su se upisati u RBA i FINI. Dakle, ne bitno manje poslovnica nego sada. S obzirom na bombastične najave o masi građana koji hrle na upis dionica T-HT, ja sam se spremao uzeti i GO da bi mogao upisati. Kad, gle čuda, gdje god dođeš prvi si na redu.[smiley2] Ovdje najviše u obzir uzimam Grad Zagreb jer je i logično da u njemu bude najviše zainteresiranih. Nemam namjeru špekulirati s konačnim brojem upisanih paketa, samo mi je malo čudno da se predviđa 3-4 puta veći odziv nego u slućaju INE, a šalteri prazni. Onda mi padne na pamet da se možda ipak radi o propagandi ogranizatora. [smiley2] Sjetimo se samo INE kada se već nakon prvih par dana špekuliralo sa 50 pa i 70k zainteresiranih, kad na kraju ispalo samo 45k. Pozdrav

Upravo suprotno, gužva je na svakom koraku, pogle što bubašvaba kaže, već danas 100.000 ljudi, što će biti sljedećih dana, idemo na 200.000. Imam čak info da je jučer napravljeno kao na INI za cijelo vrijeme trajanja upisa, znači cca. 45000 ljudi.
Ako nekoga zanima, na prošlom IPO sam upisao INU i nitko od mojih rođaka i prijatelja. Sada svaki rođak upisuje na sebe, svi prijatelji i one koje znam, neki s kreditom neki cashom. Dakle, ako samo gledamo okruženje potražnja je višestruko narasla od zadnjeg IPO, najmanje 4-5 puta.
Nisu više vremena kada nema kupca, nego vremena kada nema dovoljno, a znamo što slijedi.
Kada nije bilo kupaca, tržište je bilo podcijenjeno, sada kada ima kupaca tržište je dosta visoko. Bojim se da će posljedice ovog IPO biti nesagledive na dugoročno kretanje cijelog tržišta.


Javlja mi moj broker iz Erstea ( usmenom predajom ) da smo prešli 100.000 upisanih danas oko 17H.
Vaša Bubašpara

I ja imam slične informacije. Negdje oko 120.000 ljudi u prva dva dana šparo.

Medo Štedo

Kuna po kuna do milijuna

Upravo suprotno, gužva je na svakom koraku, pogle što bubašvaba kaže, već danas 100.000 ljudi, što će biti sljedećih dana, idemo na 200.000. Imam čak info da je jučer napravljeno kao na INI za cijelo vrijeme trajanja upisa, znači cca. 45000 ljudi.
Ako nekoga zanima, na prošlom IPO sam upisao INU i nitko od mojih rođaka i prijatelja. Sada svaki rođak upisuje na sebe, svi prijatelji i one koje znam, neki s kreditom neki cashom. Dakle, ako samo geldamo okruženje potražnja je višestruko narasla od zadnjeg IPO, najmanje 4-5 puta.
Nisu više vremena kada nema kupca, nego vremena kada nema dovoljno, a znamo što slijedi.
Kada nije bilo kupaca, tržište je bilo podcijenjeno, sada kada ima kupaca tržište je vdosta visoko. Bojim se da će posljedice ovog IPO biti nesagledive na dugoročno kretanje cijelog tržišta.

pitanje je koliko je ljudi upisivalo maksimum od 38k . meni se cini da ih ima jaaako puno koji su upisivali debelo ispod 38k

Ne kupuje narod dionice zato što je pametniji već je vrlo i jako pohlepan.
Kao drugo, sada maheri upisuju i po 5, 10 i više paketa. U tom grmu leži zec. Zato će potražnja nadmašiti sve procjene do sada. Uostalom bumo videli.

kakve kralljice u Fini….
Pošaljem sestru da upiše paket u Finu. Ona već ima otvoren račun u SDA i uslugu “moj e račun”, pa misleći da je to indikativno pri upisu, napomene da već ima otvoren SDA račun. A ova njoj: “to vam nema veze, mi ionako otvaramo novi pin i račun kod SDA! “Kad me nazvala i to mi rekla ja poludio! Odmah zovem SDA, lik na help desku se isto konzultira sa svojima. Ja si mislim kaj sad… evo sranja.. kad lik kaže, me sve je OK neznaju one. Kakve babe, pa kako im padne na pamet pričati takve gluposti… Kasnije sam išao upisati svoj paket u HPB i dobro se raspitao… srećom pa pri upisu uopće nije indikativno ima li se već SDA raćun ili ne već se to matchira po JMBG-u kod SDA,jer bi ova baba u Fini tu vjerojatno nesto zaj…la.
Ma katastrofa….

New Report

Close