HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 12:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,60
334.481
10,929
30,60
30,70
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Četiri društva za upravljanje obveznim mirovinskim fondovima prošlu su godinu, u kojoj su svi fondovi osim AZ fonda imali negativne prinose, završili s čak 200,43 milijuna kuna dobiti prije oporezivanja, podaci su Hanfe. Najveću dobit lani je imao Allianz ZB – 78,17 milijuna kuna, a slijedi Raiffeisen mirovinsko društvo (+68,49 milijuna kuna)Dominanti kupac HT-a, potom PBZ Croatia osiguranje (36,35 milijuna kuna) i Erste (+17,41 milijun kuna)Strašni dominantni prodavatelj HT-a

..nije mi legla dividenda od HT-A ..ni na žiro ni na investor…imal ko slični problem.koga da zovem?

nije ni meni neznam——-

skdd.hr, provjerite jel je ispravan Vaš broj računa
naravno i ht-vu službu za odnose s investitorima

to ovi iz pbz-a sebi zadržavaju.. meni su ukrali pare od dividende atlantske plovidbe onomad kad je kao trebalo otvorit žiro račun.. (njihov je račun očito žiro). kad se to promijenilo ništa se nisu javljali više.. nije mi se dalo s njima natezat za 200 kuna al da kradu, kradu..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


to ovi iz pbz-a sebi zadržavaju.. meni su ukrali pare od dividende atlantske plovidbe onomad kad je kao trebalo otvorit žiro račun.. (njihov je račun očito žiro). kad se to promijenilo ništa se nisu javljali više.. nije mi se dalo s njima natezat za 200 kuna al da kradu, kradu..

vidiš isti slučaj, al mene su zvali da otvorim žirac.

Vidim da nitko ne komentira utjecaj promjene PDV-a na HT, samo vas dividenda zanima.
Uglavnom što sam primjetio, T-mobile je ukalkulirao veći PDV postpaid korisnicima, dok su za prepaid cijene ostale nepromijenjene i po mom jednostavnom izračunu tu će se izgubiti cca 20 mil kn. Interesantno je zašto HT nije sve digao kao Vip, taktika ili strah?

Inače u krizi dolazi do downtradinga tj. pomaku korisnika prema nižim cjenovnim segmentima usluga što je i vidljivo u zadnja dva kvartala koja su zabilježila lagani pad mobilnih postpaid korisnika. Dizanje cijena će sigurno doprinjeti snažnijem trendu.

U fiksnoj telefoniji je u zadnjem kvartalu T-com je po prvi put zabilježio pad ADSL korisnika, pa se i tu može očekivati daljni odljev korsnika te visoko profitabilne usluge prema jeftinijim operaterima.

Teška godina je ispred našeg HT-a!

uhhhhh nazovite skdd 01 4607 300,,pa onda 0 pripremite oib,,,i lova stize i broj tekučeg pri ruci nek ,,,,bude uhhhhhh vec sam se oprostio od dividende al ipak——-

Novi udar na HT.
Biti ce interesantno vidjeti kako ce se odraziti na cijenu HT dinonice vijest da je utrostrucena vrijednost tuzbe Zagrebackog holdinga protiv HT_a.
http://www.poslovni.hr/vijesti/pwc-tuzba-zagreba-protiv-hta-skocila-na-390-mil-kuna-198526.aspx

DIXI


Vidim da nitko ne komentira utjecaj promjene PDV-a na HT, samo vas dividenda zanima.
Uglavnom što sam primjetio, T-mobile je ukalkulirao veći PDV postpaid korisnicima, dok su za prepaid cijene ostale nepromijenjene i po mom jednostavnom izračunu tu će se izgubiti cca 20 mil kn. Interesantno je zašto HT nije sve digao kao Vip, taktika ili strah?

Inače u krizi dolazi do downtradinga tj. pomaku korisnika prema nižim cjenovnim segmentima usluga ….

Što ti jednostavni izračun govori koliko će HT onda dobiti od downtradinga na uštrb VIPa 😉

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


Vidim da nitko ne komentira utjecaj promjene PDV-a na HT, samo vas dividenda zanima.
Uglavnom što sam primjetio, T-mobile je ukalkulirao veći PDV postpaid korisnicima, dok su za prepaid cijene ostale nepromijenjene i po mom jednostavnom izračunu tu će se izgubiti cca 20 mil kn. Interesantno je zašto HT nije sve digao kao Vip, taktika ili strah?

Inače u krizi dolazi do downtradinga tj. pomaku korisnika prema nižim cjenovnim segmentima usluga što je i vidljivo u zadnja dva kvartala koja su zabilježila lagani pad mobilnih postpaid korisnika. Dizanje cijena će sigurno doprinjeti snažnijem trendu.

U fiksnoj telefoniji je u zadnjem kvartalu T-com je po prvi put zabilježio pad ADSL korisnika, pa se i tu može očekivati daljni odljev korsnika te visoko profitabilne usluge prema jeftinijim operaterima.

Teška godina je ispred našeg HT-a!


Čitajući Vaše postove dolazim do zaključka da će HT uskoro završiti poput Magme. Zaista ste me uvjerili da izađem iz neperspektivnog HT i uđem u perspektivnu OPTE. [lol] [lol] [lol]

Što ti jednostavni izračun govori koliko će HT onda dobiti od downtradinga na uštrb VIPa 😉

Pravi novci su u postpaidu, a tu treba uložiti u korisnike. HT je izgleda procjenio da se trenutno ne isplati ulagati u taj segment već su prebacili naglasak na prepaid. Ovdje su niži inicijalni troškovi ali i znatno niži ARPU. Na kraju će vjerovatno Tele2 rasti na Vipovu udjelu a HT stagnirati tj. padati brzinom pada tržišta.

Čitajući Vaše postove dolazim do zaključka da će HT uskoro završiti poput Magme. Zaista ste me uvjerili da izađem iz neperspektivnog HT i uđem u perspektivnu OPTE. [lol] [lol] [lol]

HT i Magma imaju jednu zajedničku stvar a to je dioničar br. 3. Ako su ti genijalci izračunali da se isplati kupiti 7,4% Magme iznad 200 kn tko zna možda su istu jednadžbu primjenili i kod HT-a.
g. Cinik ne pada mi napamet ništa preporučivati ali zapitajte se gdje bi HT bio sada da nije tih magistara kojima je Magma bila izvrsna investicija.

Od sveg navedenog, fora je da se trži kao i druga po redu zvijezda ZSE – ADRS .

A ADRS ne daje ni približnu dividendu.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

@ Antisa nemoj zaboraviti rizik naplativosti potrazivanja koji je izrazeniji kod postpaid-a , a to nije zanemarivo u ova vremena u ovoj drzavi.

Cak mi se cini da je to moto HT-a za ovu godinu.

Prvo su smanjili rokove izmedju dospjeca racuna i slanja opomene kako bi potaknuli pretplatnike da racune placaju obustavom po karticama .Takodjer izgleda da su spremni izgubiti dio pretplatnika kojima to ne odgovara.

Po toj logici bi konkurencija uzela najlosije platise i kuburila s njima , a sto je uredu ako Optima moze stalno refinancirati svoj dug zasto ne bi to mogli i njeni pretplatnici.


g. Cinik ne pada mi napamet ništa preporučivati ali zapitajte se gdje bi HT bio sada da nije tih magistara kojima je Magma bila izvrsna investicija.

Evo da ja odgovorim: bio bi na znatno manjem prometu i možda 20kn manjoj cijeni. Jednostavno ljudi ne bi prodavali dionicu koja im donosi više od 10% dividende. Dobra stvar kod ulaska ROMFa je što se smanjuje rizik pada cijene padom dividende.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

New Report

Close