HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,61
345.050
11,274
30,60
30,70
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



S obzirom tko je savjetnik Josipoviću – razumljive su ovakve izjave opozicije.
A kolegi Funky-u upit:” A što bi me to trebalo motivirat pri izboru vladajuće stranke ako ne njezin program ?”
Dionica HT-a imam sasvim pristojan broj.

Pa valjda još nešto "u programu" osim navedenog HT-R-A … koja je sasvim usput rečeno nevažna u ovom trenu za našu zemlju i ljude u njoj.
Ali je zato jako važna onima kojima budućnost i zarada ovisi o njoj …

Kako se zovu takvi, koji svoje NAJUŽE financijske interese, predstavljaju kao javni interes ne bih objašnjavao.
Čak sada još više zasupam ono što sam rekao u svom prvom postu.
[thumbsup]
[/quote]

HT je samo jedna stavka u programu – koja mene veseli , Vas ne mora.
”Kako se zovu takvi, koji svoje NAJUŽE financijske interese, predstavljaju kao javni interes ”
nakon ove rečenice samo Vas mogu pitat u kojem svijetu Vi živite ?




S obzirom tko je savjetnik Josipoviću – razumljive su ovakve izjave opozicije.
A kolegi Funky-u upit:” A što bi me to trebalo motivirat pri izboru vladajuće stranke ako ne njezin program ?”
Dionica HT-a imam sasvim pristojan broj.

Pa valjda još nešto "u programu" osim navedenog HT-R-A … koja je sasvim usput rečeno nevažna u ovom trenu za našu zemlju i ljude u njoj.
Ali je zato jako važna onima kojima budućnost i zarada ovisi o njoj …

Kako se zovu takvi, koji svoje NAJUŽE financijske interese, predstavljaju kao javni interes ne bih objašnjavao.
Čak sada još više zasupam ono što sam rekao u svom prvom postu.
[thumbsup]
[/quote]

HT je samo jedna stavka u programu – koja mene veseli , Vas ne mora.
”Kako se zovu takvi, koji svoje NAJUŽE financijske interese, predstavljaju kao javni interes ”
nakon ove rečenice samo Vas mogu pitat u kojem svijetu Vi živite ?
[/quote]
Očito ne u vašem!
[bye]

zašto su fondovi dozvolili da HT padne tako nisko?

Što će biti s našim penzijama ako cijena još padne, a dividenda bude manja?

Iz članka bih izdvojio:

Gradnja optičke mreže je skupa, a model ulaganja koji bi garantirao povrat ulaganja i ravnopravnu tržišnu utakmicu još ne postoji", istaknuo je Siniša Đuratović iz Hrvatskog Telekoma."Kapacitet postojeće bakrene mreže je na maksimumu i nema prostora za rast bez novih ulaganja u infrastrukturu", naglasio je.

Vaš link

Mene zanima koji je to rok u kojem se očekuje povrat na ulaganje.

Isto tako, bakrena infrastruktura će biti dovoljno dobra za razvoj usluga za većinu servisa za krajnje korisnike i slijedećih pet godina.
Na FTTH konferenciji u Milanu (veljača 2011.) su objavljena predviđanja o broju kućanstava spojenih na optiku. U EU se očekuje tek 2018. godine da će 20% kućanstava biti spojeno na optiku s time da će ispod tog prosjeka biti i Italija, Njemačka, Španjolska i Velika Britanija. Jedino iz te kategorije će Francuzi biti iznad.
Ovakve prognoze su obično "best effort" što znači da će tih 20% biti dosegnuto vjerojatno kasnije.

Milijarda je već dvije godine rezervirana za to, nije to ništa novo ali utjecalo bude na punjenje proračuna, "javni radovi" koje financira i pokreće privatna tvrtka.

Naravno, nema samo ht tu ideju, puno drugih tvrtki isto čeka promjenu za pokretanje investicija a razlozi za isto su općepoznati.

a koje to tvrtke—


zašto su fondovi dozvolili da HT padne tako nisko?

Što će biti s našim penzijama ako cijena još padne, a dividenda bude manja?

Zanimljiv si prijatelju, no evo pokušat ću ti odgovoriti :
– HT nije nisko, bio je on još i niže, pa je bio i visoko ( preko 340), pa sad eto na ovoj cijeni, no sad je vrijeme za dokup, jer nećeš ga valjda kupovat po 350 (a bu opet, bu…)
– radi toga (kupnje) nije niti fondovima da bude skuplji…
– ako fondovi budu jeftinije kupovali, to će se samo odraziti na veće prinose, pa tako ako HT bude imao i nižu cijenu, dividendni prinos će tada biti i veći od 10 % – ke to nije dobro za tvoju (buduću?) mirovinu?
– ne vidim razloga da dividenda bude manja, jer je zarada ove godine i veća radi smanjenja troškova.

proklet bio na božić 2010.

http://www.hakom.hr/default.aspx?id=901

HAKOM: ŽELIMO RAVNOPRAVNO TRŽIŠTE ZA SVE OPERATORE

…Vrijedno je napomenuti da je i regulatorno tijelo u Republici Njemačkoj, državi iz koje je i većinski vlasnik HT-a, reguliralo svjetlovodnu pristupnu infrastrukturu na isti način na koji je to napravio i HAKOM, ali DT (Deutsche Telekom) zbog toga nije zaustavio ulaganja…

Što ovi švabe misle da mogu što god žele raditi u Hrvatskoj, treba to nogom u g… istjerat…


http://www.hakom.hr/default.aspx?id=901

HAKOM: ŽELIMO RAVNOPRAVNO TRŽIŠTE ZA SVE OPERATORE

…Vrijedno je napomenuti da je i regulatorno tijelo u Republici Njemačkoj, državi iz koje je i većinski vlasnik HT-a, reguliralo svjetlovodnu pristupnu infrastrukturu na isti način na koji je to napravio i HAKOM, ali DT (Deutsche Telekom) zbog toga nije zaustavio ulaganja…

Što ovi švabe misle da mogu što god žele raditi u Hrvatskoj, treba to nogom u g… istjerat…


HAKOM: Želje i pozdravi :):):)hahahahah

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


zašto su fondovi dozvolili da HT padne tako nisko?

Što će biti s našim penzijama ako cijena još padne, a dividenda bude manja?

Pa da su se OMFovi "borili" da HT bude na 300kn onda bi se trebao brinuti za svoju mirovinu, valjda je cilj kupovati po sto nizim cjenama…Jesi li se zapitao ako OMFovi kupe HT po 300, kome će oni to prodati po večoj cjeni?

HTu sljedi u narednoj budučnosti pad prihoda i dobiti samim time i pad dividende, a sada koliki će taj pad biti vidjet čemo…HT je odlična tvrtka no nije "neuništiva" kako ju previše ljudi smatra..Trenutna valuacija HTa je IMHO OK, čak možda i malo precjenjena vidjet čemo nakon rezultata 3Q

...

poz zabrinulo me sta to sad pise u pristupnom ugovoru o ht-u,,,,,zna ko-e da ako mi ovu poruku obrissete prijaviču vas——



http://www.hakom.hr/default.aspx?id=901

HAKOM: ŽELIMO RAVNOPRAVNO TRŽIŠTE ZA SVE OPERATORE

…Vrijedno je napomenuti da je i regulatorno tijelo u Republici Njemačkoj, državi iz koje je i većinski vlasnik HT-a, reguliralo svjetlovodnu pristupnu infrastrukturu na isti način na koji je to napravio i HAKOM, ali DT (Deutsche Telekom) zbog toga nije zaustavio ulaganja…

Što ovi švabe misle da mogu što god žele raditi u Hrvatskoj, treba to nogom u g… istjerat…


HAKOM: Želje i pozdravi :):):)hahahahah
[/quote]
Tako je ! Neka HAKOM da lovu za optiku ,pa neka onda djele optičke niti operaterima i to zabadava.

pa fondovi su se nakrcali i po višim cijenama, a sada je cijena u padu i ne brane ju.

I što ako ponovo dokupe po 240, a cijena padne na 200kn..

Općenito izgleda da su fondovi odlučili ne braniti cijenu jer je to dugoročno nemoguće..

biti će slabe penzije..


pa fondovi su se nakrcali i po višim cijenama, a sada je cijena u padu i ne brane ju.

I što ako ponovo dokupe po 240, a cijena padne na 200kn..

Općenito izgleda da su fondovi odlučili ne braniti cijenu jer je to dugoročno nemoguće..

biti će slabe penzije..


Da li vi stvarno mislite da su tu penzije primarni interes fondova?
Ja bih vrlo jasno rekao da ne već su to bonusi na ostvarene prihode. A oni jedne godine imaju plus (uzmu bonus) drugu su toliko u minusu (ali je neki drugi fond u plusu) i tako ide maca naokola s bonusima a nama naš portfelj u mjestu.

Koliko vas se može pohvaliti da im je prinos stvarno veći nego da je bila vezana štednja (cca. 3%)?
P.S.
Zgodna je analiza prosjeka prinosa fondova i rasta CROBEX-a: uvijek je niža!! Pa kako to ?

[undecid]


pa fondovi su se nakrcali i po višim cijenama, a sada je cijena u padu i ne brane ju.

I što ako ponovo dokupe po 240, a cijena padne na 200kn..

Općenito izgleda da su fondovi odlučili ne braniti cijenu jer je to dugoročno nemoguće..

biti će slabe penzije..

Pa ne kupuju fondovi HT radi rasta cijene i špekulacija –
oni ju kupuju radi DIVIDENDE, ionako jedne od najvećih postotnih prinosa sad već možemo reći duži niz godina koju dobiju vlasnici ove dionice.
Temeljem toga, baš oni koji štede u mirovinskim fondovima koji imaju značajniji broj ove dionice, mogu se i ubuduće nadati obilnoj i sigurnoj mirovini. Poput mene, moj 2. stup je u rajfajzenu, pa sigurno čekam starost.

proklet bio na božić 2010.

New Report

Close