HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 02:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,57
82.551
2,700
30,60
30,70
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Planiram upisati dionice u poslovnici Fine pa me zanima da li ih je moguce
odma platiti u Fini cashom. (da sve rijesim odjednom)
Ili ih prvo treba upisati pa onda ici u npr. neku banku i platiti ih.

Zahvaljujem na odgovoru.


uz to jedna anegdota, danas na ulazu u erste zatrazim prospekt i zena koja je zaduzena za informacije mi da onu brosuricu, na moj strogi pogled i rezolutan odgovor da to nije prospekt, samo se plaho okrenula i dala mi uz smijesak prospekt, inace bilo je puno ljudi, i primjetio sam bilo je policije, i kod fine i kod erste

Ista stvar meni u Erste, samo što mi se naoružani sokol nije nasmješio pitavši me: “Kaj onu knjigu?”.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]


Planiram upisati dionice u poslovnici Fine pa me zanima da li ih je moguce
odma platiti u Fini cashom. (da sve rijesim odjednom)
Ili ih prvo treba upisati pa onda ici u npr. neku banku i platiti ih.

Zahvaljujem na odgovoru.


Vjerujem da Fina neće imati problema sa primanjem casha

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Ma, baš si nešto razmišljam i eto odlučih da to podijelim sa vama. Interes za ovom dionicom je velik i osobno mislim da će zbog toga cijena biti “odrezana” na maksimalnoj vrijednosti raspona (dakle 320kn). Po toj cijeni (320kn) dolazim do FA pokazatelja (p/e ili p/bv) koji baš i ne kažu da je to jeftino (barem nije za firmu koja nudi skromnu mogućnost rasta), pa iako će me tržište najvjerojatnije demantirati ja sam osobno odlučio upisati samo “polovicu” paketa, tek tolko da sudjelujem u tome.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.


Planiram upisati dionice u poslovnici Fine pa me zanima da li ih je moguce odma platiti u Fini cashom. (da sve rijesim odjednom) Ili ih prvo treba upisati pa onda ici u npr. neku banku i platiti ih. Zahvaljujem na odgovoru.

možeš, ali 10 dana još možeš i grijat novce pod madracem, pa se možda namnože[smiley2]

mozes platiti odmah ali bolje uzmi uplatnicu i provjeri gdje je najmanja provizija

npr Zaba tokenom je 1kn
Erste 50kn
a Fina izgleda da je najskuplja 70kn

mislim ako nemas token da je provizija Zabe najmanja,to nazovi i pitaj telefonom


ZG banka provizija 6 kn[smiley2]

da li ovo znaci ako dodjem s uplatnicom u ZG banku da cu platiti samo 6kn provizije!!!!!
izgleda mi malo
da li je toliko i za one koji nemaju racun u toj banci

Ako dionice odu gore za 100 % nakon prvih mjesec dana kladim se da će u proljće biti 250 %

Ko pod drugim jamu kopa nos [smiley7].

…………….H I T N O !!!!!! MOLIM TEKST KRATKOG UGOVORA O PRIJENOSU DIONICA IZMEĐU
DVA OBIČNA / FIZIČKA / INVESTITORA TJ. PRENOSITELJA DIONICA I STJECATELJA DIONICA !!!

Naravno, usklađenog sa Zakonom o obveznim odnosima ! HVALA ..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

strateg:

uz to jedna anegdota, danas na ulazu u erste zatrazim prospekt i zena koja je zaduzena za informacije mi da onu brosuricu, na moj strogi pogled i rezolutan odgovor da to nije prospekt, samo se plaho okrenula i dala mi uz smijesak prospekt, inace bilo je puno ljudi, i primjetio sam bilo je policije, i kod fine i kod erste

Ista stvar meni u Erste, samo što mi se naoružani sokol nije nasmješio pitavši me: “Kaj onu knjigu?”.

Ja sam najgore prošao, u Erste. Naoružani sokol mi je dao onaj dječji katalog a kad sam mu rekao da to ima 420 stranica, nije imao pojma kaj je to. Inače, to je bilo u pola 2 popodne. Ja sam bio prvi koji je pitao za prospekt???[smiley3]

I da, nisam dobio ništa. Bilo je to u KC.

Mislim da ne bi trebalo biti problema, ali evo pitanje:

Tekući račun na koji se trebaju vratiti sredstva (koji će se priložiti u Fini), će biti otvoren danas ili sutra, dakle biti će samo privremena kartica tekućeg (u vidu kartona) dok se ne izradi prava (plastična).
To, naravno, ne bi trebao biti problem?

Ja jučer bio u Erste. Čekao sam oko 45 min, rade 8 teta pa ide dosta brzo.
Može se plaćati e-bankingom(na ponudi dobijete uplatnicu sa svim podatcima), ili negdje drugdje, tak da je savjet da vidite gdje je manja gužva i tamo čekate (gotovina ili kredit)

[color=black][/color]

Da li neko ima iskustvo sa prodajom dionica INE kupljenih na djecu ?
Kako se to opravdava?

“The day after”
Evo uzeo prvi set paketa jučer. Gužve su bile poprilične u svim poslovnicama Erste i HPB-a (redovi do vani), ali je na Fini bilo relativno “mirno”. Znao sam da je na Erste provizija 50kn, a mislio sam da je na Fini dosta manja tako da me šokirala tetka na šalteru kad mi je zatražila 79kn po paketu!?
Danas sam iz auta vidio poslovnicu HPB-a i bilo je malo ljudi unutra, dakle, glavna gužva je vjerojatno prošla, tako da bi se ukupna brojka mogla zadržati u razumnim granicama. Valjda[smiley1]

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti

New Report

Close