HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,62
31.329
1,023
30,50
30,90
-1,61%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Koliki pad profita se prognozira? Mora da je najmanje 50%. Hoće li se HT-u dogoditi ono što se dogodilo ADPL ili DIOK. Taj neki mig, da li da sutra odmah lupim po bidu.


telekomunikacijski div Deutsche Telekom posrnuo je 7,5 posto u Frankfurtu s obzirom da je snizio prognoze profita za ovu godinu

Ako misliš da to ima veze uzročno-posljedične veze sa trenutnom cijenom ili poslovanjem HT-a onda mislim da se varaš. T-HT će možda imati smanjenje prihoda, no ne nikako nešto senzacionalno, dapače, moglo bi se dogoditi da ljudi u krizi više telefoniraju i koriste internet i MAXTv u nemogućnosti da si priušte nešto više.
DT je u nekim svojim problemima već godinama. On je vlasnik HT-a, ali DT nije HT i obrnuto.
Na koncu, šta je 7.5% pada? Pa i kod nas cijene u danu padnu za toliko, pa i više, a ako ćemo uspoređivati u odnosu na HT-R-A koji je trenutno na oko 60% svoje minimalne fer vrijednosti prema mišljenju razno-raznih analitičara i fundamentalnih pokazatelja (odnosno u padu od minimalno 40%), tih 7,5% se čini kao podnošljiv gubitak. Volio bih da mi je gubitak na HT-u 7.5%, a ne 25% koliko sada imam.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ja rasprodao HT neki dan. Nisam htio čekat mjesec dana lovu od dividende, zapelo mi nešto, tako da sam prodao prije Dday-a, i isplatio sebi svoj dio, a ostalo malo diverzificirao, za neko vrijeme.
Kretanje dionice HT-a, po meni nema veze sa DT, dapače malim dioničarima odgovara da gazda izvlači novac svake godine kroz dividendu.

sutra je novi dan.



mislim da švabo nece kupovati iznad 200kn,molio bi info ako netko zna koliko su švabi placali dionicu u prvom krugu privatizacije,a koliko u drugom?hvala

Prvih 35% (1999.) oko 210kn, drugi dio 16% (2001.) za cca 290kn.
[/quote]

Da još dodam, da je pametni Njemac već dividendom isplatio ulog, dok pametni Hrvati žele ući u kladionicu i postati milijunaši, e nejde to tako, zato ćemo se stalno žaliti kako je nama teško i kako nas drugi pljačkaju, a ne shvaćamo da pljačkamo sami sebe.

69.04 stanje kod SDA, jučer bilo 69.01. Rba mirovinac u velikim količinama kupuje HT. Danas se u zadnjih pola sata osjetio veliki pritisak na kupovnoj strani, možda je trezor kupovao, vidjet ćemo sutra- možda dođe obavjest na ZSE. HT je preozbiljna firma i oni nebi donijeli odluku o kupnji trezora da ne misle kupovati, samo je pitanje kad će počet, tako da dugoročno gledano HT će najvjerovatnije rasti.

BTW: 30. travnja FI za 1. kvartal 2009. Jedva čekam. Moglo bi biti veselo. Ide to gore.

Molio bih ako je netko pretplatnik da nam prenese cijeli c/p teksta.

http://www.poslovni.hr/114160.aspx

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ako ćemo biti precizni (a to nikada nije loše) Raiffeisen mirovinski fond kupio je dana 16. travnja 2009. godine (zadnji dan za dokup dionica uz isplatu dividende) 12.000 dionica HT-a. Istoga dana "veliki" pod brojem 10. (a koji je od danas postao broj 9.) kupio je 16.349 dionica HT-a.

Mislim da 2010 godine neće biti 100% dividenda, već 50%.
Kupovati će dionice koje će kasnije poništiti.
10% dionica dodje ovako od oka oko 1,7 milijardi. Znači gotovo 80 – 90% jednogodišnje neto dobiti.
Znači odbimo 50% koju su mislim još uvijek dužni isplatiti, kupiti će oko 6-7% dionica koje će poništiti u 12 mjeseci. Zatim će u preostalih 6 mjeseci kupiti ostalih 3 – 4% i to poništiti, što znaći da ni 2011 godine neće isplatiti 100% dividendu. No 2012 će nam biti sve nadoknađeno, plus mislim novac koji su posudili državi.
U svakom slučaju svima nama dugoročnim ulagačima se isplati da cijena dionice padne što je više moguće, a mi da skupljamo i skupljamo.



telekomunikacijski div Deutsche Telekom posrnuo je 7,5 posto u Frankfurtu s obzirom da je snizio prognoze profita za ovu godinu

Ako misliš da to ima veze uzročno-posljedične veze sa trenutnom cijenom ili poslovanjem HT-a onda mislim da se varaš. T-HT će možda imati smanjenje prihoda, no ne nikako nešto senzacionalno, dapače, moglo bi se dogoditi da ljudi u krizi više telefoniraju i koriste internet i MAXTv u nemogućnosti da si priušte nešto više.
DT je u nekim svojim problemima već godinama. On je vlasnik HT-a, ali DT nije HT i obrnuto.
Na koncu, šta je 7.5% pada? Pa i kod nas cijene u danu padnu za toliko, pa i više, a ako ćemo uspoređivati u odnosu na HT-R-A koji je trenutno na oko 60% svoje minimalne fer vrijednosti prema mišljenju razno-raznih analitičara i fundamentalnih pokazatelja (odnosno u padu od minimalno 40%), tih 7,5% se čini kao podnošljiv gubitak. Volio bih da mi je gubitak na HT-u 7.5%, a ne 25% koliko sada imam.
[/quote]
Ne kolega, ništa ja ni sam mislio već sam samo prenio egzaktan podatak. Svatko si dalje sam može na osnovu toga stvarati svoje mišljenje. Kakvo će pouke izvući takva će mu i zarada biti.

who dares, wins

Ad 7.
Pod ovom točkom dnevnog reda donesena je sljedeća odluka:
1. “Upravi HT – Hrvatskih telekomunikacija d.d. daje se ovlaštenje da za račun
Društva stječe dionice Društva, uz sljedeće uvjete:
– Uprava može steći dionice Društva u broju, koji ne smije prijeći 10% (deset
posto) temeljnog kapitala Društva.
– Pri stjecanju i raspolaganju dionicama Društva Uprava je ovlaštena odstupiti od
odredbe članka 211. odnosno članka 308. st. 2. i 4. Zakona o trgovačkim
društvima.
– Uprava je i bez posebne odluke Glavne skupštine ovlaštena povući vlastite
dionice Društva.
– Najviša cijena po kojoj se kupuju dionice Društva ne smije biti iznad 10%,
odnosno ispod 10% prosječne tržišne cijene za dionicu koja je ostvarena tijekom
prethodnog dana trgovanja.
– Ova ovlast vrijedi 18 mjeseci od dana donošenja ove odluke.


M… 10% dionica dodje ovako od oka oko 1,7 milijardi. …

Kad to podijelimo na radne dane (kad burza radi) u sljedećih 18 mjesecima cca. (380 dana), dobijemo dnevnu kupovinu po 4,5 milijuna kuna. Glede ne promet zadnjih 3,6,9 mjeseci, promet bi se mogao dvostruko povećati. ( osim ako nije ovo sve priprema za otkup dionica iz BF)

-... .-. .- -. -.- ---

http://www.poslovni.hr/114160.aspx

http://www.tportal.hr/tehno/internet/18285/T-HT-u-2009-planira-ubrzani-razvoj-opticke-mreze.html

Opet će se kopat po gradu… 🙂

-... .-. .- -. -.- ---

New Report

Close