HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.05.2024. u 19:09
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,30
66.639
2,199
30,20
30,70
-1,95%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


mislim da ht nece ici povise 230 a posli d-day ide prema 200,trezor ce nastojati kupiti sto jeftinijje po mojoj logici ,pa zasto ne i spustiti je ispod 200,trezor ne kupuje za dan dva,,,vec dugorocno i zasto ne bi isao na spustanje cijene sa tom masom novca.moze je skinuti ispod 200 kao od sale..180 do 200.

pozdrav

cini se da se trend ponovno okrece, jaca kupnja, dok je prodaja na slicnim pozicijama
ocekujem jaci uzlet prema 230 kn, tome u prilog idu i pozitivne vijesti iz svijeta

sto se tice trezora… puno smo predvidjali i puno smo (po)grijesili
vidjet cemo

pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

ja za svoje misli nemam koknretnog egzatnog objasnjenja,ne da mi se ponavljat da nit sam ekonomista nit fond menager .nego jedan od tisuce "dijonicara"iz doba ipo-a,,to je moje misljenje koje temeljim na mom kratkom iskustvu i situaciji akon svega vidjenog i procitanog,neka ruski ekonomisti objasne svoje vidjenje barela nafte koji su govorili da ce ici do kraja 2008 godine preko 200 dolara..ht je po meni slon u zivotinjskom carstvu dionica…..korak gori,korak doli…


ja za svoje misli nemam koknretnog egzatnog objasnjenja,ne da mi se ponavljat da nit sam ekonomista nit fond menager .nego jedan od tisuce "dijonicara"iz doba ipo-a,,to je moje misljenje koje temeljim na mom kratkom iskustvu i situaciji akon svega vidjenog i procitanog,neka ruski ekonomisti objasne svoje vidjenje barela nafte koji su govorili da ce ici do kraja 2008 godine preko 200 dolara..ht je po meni slon u zivotinjskom carstvu dionica…..korak gori,korak doli…

da, još si jedan od posljednjih mohikanaca ostao. razvijaš stav prema osjećaju, a ne prema činjenicama TK, a čini se da to na crobexu pali baš sad.
kakav trend, kakvi bakrači?
trend će se eventualno osjetiti nakon bure s dividendom, a do tada, kom obojci, kom opanci.

Možda je već i bilo, ali imam jedno pitanje:
Vlasnik sam recimo 100 dionica i dobio sam predujam dividende za iste. U međuvremenu sam kupio još 100 dionica. Da li na ovih novih 100 dobijem punu dividendu ili samo razliku?

U zadnjih 8 dana Raiffeisen mirovinac kupio je 4.000 dionica HT-a. Ostali nisu kupovali HT.

mislim da je ovo na ht-u bear trap…ja sam odlučio da uopće ne prodajem ht..nakon dugo dugo razmišljanja….


mislim da je ovo na ht-u bear trap…ja sam odlučio da uopće ne prodajem ht..nakon dugo dugo razmišljanja….

Također… [undecid]

-... .-. .- -. -.- ---

Osobno mi je svejedno, a ukoliko ht krene prema dolje mislim da ću sa iznosom dividende još malo podebljati poziciju.


Možda je već i bilo, ali imam jedno pitanje:
Vlasnik sam recimo 100 dionica i dobio sam predujam dividende za iste. U međuvremenu sam kupio još 100 dionica. Da li na ovih novih 100 dobijem punu dividendu ili samo razliku?

Dobijes samo raziku, odnosno u ovom slucaju tih cca 17 kuna.
Predujam ne mozes dobiti, jer je prosao dan do kada si trebao kupiti da bi dobio predujam i on je vec isplacen, sada moras kupiti do 16.04 da bi dobio taj drugi dio dividende.
Ne zaboravi da ce drugi dan cijena dionice pasti za iznos dividende u 98% slucajeva.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.



mislim da je ovo na ht-u bear trap…ja sam odlučio da uopće ne prodajem ht..nakon dugo dugo razmišljanja….

Također… [undecid]
[/quote]
Ja sutra donosim odluku…..

Da malo pojasnim. MARŽA SIGURNOSTI je pojam koji su puuuuno uspješniji investitori od mene davno ustanovili. Ista je kod HT-a (trenutno) viša od 100% i to mi daje određenu sigurnost podebljavanja pozicije. Kako ne znam što će biti sutra držim se (još uvijek) defanzivnog investiranja koji me štiti od većih gubitaka. Da bi se transformirao u srednje ofenzivnog investitora očekujem konkretne makroekonomske pomake na nivou države kojih trenutno uopće nema. Imati bazu u "konzervativnim" dionicama sa laganim izletima u špekulativne je, mislim, dobra ulagačka politika danas.

U petak bi ovdje mogao biti malo žešći iskrcaj….

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

New Report

Close