HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 10:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,57
82.551
2,700
30,60
30,70
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.





Ide to još dolje , Antiša ima pravo,

Ajoj,još jedan Antiša. [shocked]

[/quote]
Biće sutra jauka.
[/quote]
Fali si.To se mene ne tiće.Ja imam vremena,defanzivac sam i dugoročni.
[/quote]
Ma brigame koga se tiče koga ne, pa meni je svejedno, ja napišem ofrlje da to sutra ide dolje -mamac bačen a somovi grizu, ljepo je vam rođo ANTIŠA danima govorio , barem da je jedan poslušo, popravni je nagodinu, instrukcije besplatne , ja ANTIŠU poslušo,Malo siće 500 kom prodao.
[/quote]
Super ti si ispao frajer i genije a mi koj smo ostali to nismo. Eto moramo i kao takvi živjeti sami sa svojom glupost-što ćeš!
Svejedno, ako bi bio tako ljubezan i prestao to ponavljati jer osim što si dosadan sada više nemaš HT pa možeš počet pogađat s nekom drugom dionicom i u okviru nekog druge grupe-uvjeren sam da te tamo razdragane ovce čekaju.
Evo predložio si Optimu i mislim da bi to bio primjeran ulet za tebe.
Sretno!






Ide to još dolje , Antiša ima pravo,

Ajoj,još jedan Antiša. [shocked]

[/quote]
Biće sutra jauka.
[/quote]
Fali si.To se mene ne tiće.Ja imam vremena,defanzivac sam i dugoročni.
[/quote]
Ma brigame koga se tiče koga ne, pa meni je svejedno, ja napišem ofrlje da to sutra ide dolje -mamac bačen a somovi grizu, ljepo je vam rođo ANTIŠA danima govorio , barem da je jedan poslušo, popravni je nagodinu, instrukcije besplatne , ja ANTIŠU poslušo,Malo siće 500 kom prodao.
[/quote]
Super ti si ispao frajer i genije a mi koj smo ostali to nismo. Eto moramo i kao takvi živjeti sami sa svojom glupost-što ćeš!
Svejedno, ako bi bio tako ljubezan i prestao to ponavljati jer osim što si dosadan sada više nemaš HT pa možeš počet pogađat s nekom drugom dionicom i u okviru nekog druge grupe-uvjeren sam da te tamo razdragane ovce čekaju.
Evo predložio si Optimu i mislim da bi to bio primjeran ulet za tebe.
Sretno!
[/quote]
Kolega ti proguto udicu do kraqja , moram je baciti, teško se vadi-bojim se porezati, i nemoj bit nervozan ja sam to davno prebrodio, nepomaže, ANTIŠINA večernja škola je besplatna, rođo zna .

isto tako nije normalno


Na ht-u je bilo samo pitanje vremena kada ce se ovo dogoditi?
Pa sto biste vi htjeli?
Pa tvrtka konstantno isplacuje vise nego li zaradjuje..
Uostalom, tako vam je svejedno jesu li pare kod vas ili u kapitalu i rezervama…
Naucite vrednovat tvrtku fundamentalno pa ovakvih razocarenja ko danas nece biti…
Ht je brutalno dobra firma, perfektna, ali je i cijena visoka…
Rekao bih da je cca 285-290 itekako fer cijena za ht…
I NE NEBI TREBALA rasti ususret dividendi, vec kod isplate pasti za taj iznos, tj na 260-265 kn…
kad naucite vrednovati tvrtku , onda necete ulazit u dionice pred dividendu, jer u normalnim , razvijenim trzistima, s educiranim ulagacima, cijena pred dividendu ne raste…
Najbolji primjer za to vam je da niti jedan mirovinac vec duklje vrijeme ne kupuje ht po ovim cijenama, AZ cak i prodaje!


isto tako nije normalno na razvijenim tržištima da se dogodi ovakav pad nakon ovakve dobiti
još jutros u 11 je normalno bilo da je cijena 314 kuna i nitko ni riječi.
a sad fondovi zatuku cijenu da vrate ono što su prodavali….
igraju se s nama a sa našom lovom…
žao mi onih koji su prodavali ispod 300…sve će se to vratit na svoje mjesto kad AZ odluči…

l.p.


Kaj se tiče izvješća koje očekujemo u pon.:
2010. lošija od 2009.
Ali Q4 2010. bolji od Q4 2009.

Čini mi se da je ljudima promaklo pri čitanju izvješća da je Q4 bolji nego Q4 2009. Dakle već drugi kvartal zaredom promjena negativnog trenda u pozitivan. Prihod veći za 3,2% a EBITDA 3,7%.

S obzirom da će u telefoniji dobit biti sve manja lijepo je vidjeti povećanje prihoda od internetskih usluga za 19,1% (prihodi od internetskih prihoda povećani na 27,5% prihoda T-Coma). Broj ADSL priključaka povećan za 13,4%. Broj IPTV pretplatnika povećan za čak 26,1%. Pa di ćeš bolje?

Zašto je onda danas bio pad ako je FI sasvim korektan, čak i nešto bolji od očekivanog (pitajte Antišu ako ne vjerujete)?

Valjda jer su neki očekivali dividendu od preko 40kn a da nisu ni pogledali EPS=21.
Ispalo je da je zbog dobrog Q4 i EPS porastao preko 22 a dividenda nije veća jer se nije diralo u zadržanu dobit kao što se napravilo prošle godine.
Zašto nisu diralu ni malo u zadržanu dobit i malo pofutrali dividendu bar na 25kn a mogli su bez problema.

Pa treba im lova za PTK, to je sada očigledno.

Štoviše, mislim da nije moglo bolje. Odlična dividenda i nova akvizicija na vidiku. Pa dobit ćemo i ovce i novce. Da sam u pravu vidjet će se već u petak kada će cijena biti ugodno iznad 300kn.

Ipak je ovo još uvijek firma br.1 u Hrvatskoj pa zaslužuje da i cijena dionice bude nedostupna za ekipu koja ulaže u Đakovštinu, Validuse i slične bisere.

[thumbsup]

TOGETHER WE CAN DEFEAT CAPITALISM


Mislim da je pad cijene dionice prouzrokovan prodajom velikih količina dionica HT od strane AZ fonda. On dulje vrijeme prodaje veće količine dionice ht-a a kupuje INU. Danas je odabrao povoljan dan za izlazak na burzu pa je zaljuljao ili srušio istu. Novci su mu potrebni da održava dostignutu cijenu dionice INE. Pitanje je koliko dugo će mu to uspjevati? Mislim da je cijena dionice INE neodrživa i samo je pitanje vremena kada će imati padajući trend. A onda će samo ponovno ostati povratak u HT…

pametno zboriš prijatelju! ali ipak živimo u hrvackoj, GO INA GO…nema veze što je prepreprepprecijenjena….

burza, kladuša sve ti je to isto. ovisiš o budalama...nažalost


Veliki igrači koji su prodavai po 310 do 315 su srušili cijenu na 292 do 298 i u tim okvirima su opet kupovali, što im daje zaradu od 18 do 20 kuna po dionici. Još će ona rasti narednih dana.

činjenica, a ne nagađanje. dobro zboriš.

burza, kladuša sve ti je to isto. ovisiš o budalama...nažalost


kolka laprdanja ni za što… skup vam je HT? pa kupujte razne INGR, DKVS, ELPR, PTKM, DIOK, OPTE i ostale bisere!
što će vam dionica koja vam svake godine daje cca +10% dividende?
lijepo vi kao i do sada kupujte ove prezadužene što godišnje izgube/pojedu po 30% BV-a

evo vam bistrog momka. dobro zbori: kupujte razvikane gubitaše ili u najboljem slučaju "jedva pozitivce", bravo druže…LJUDI, PRESTANITE RAZMIŠLJATI KAO ŠPEKU-GUBI-LANTI, BUDITE INVESTITORI!!!

burza, kladuša sve ti je to isto. ovisiš o budalama...nažalost

Ako su svi očekivali manju dividendu od prošlogodišnje, recimo 25-30kn, a ona je "razočaravajučih" 22,76 a cijena pred objavu se kretala oko 313-314kn, i sad ako je tržište razočarano iznosom od onog očekivanog, razumio bi pad cijene od 3-5kn, mada ni to ne bi, ali dobro, a ovako se desilo kao da su objavili kako nema dividende!
neki govore da je cijena div. već uračunata u 315kn, pa ako je onda je to to.manje-više
Šta su ljudi očekivali dividendu od 50kn? Možda bolje da ni nije tolika, jer bi tada cijena mogla biti 270KN.

p.s. Imam dionice HT-a, ali vam neću reći

Ne prizivajte EU, jer neće nam biti bolje… samo gore.
kako u običnom životu tako i na burzi-na kojoj imaju i poreze. a ovdje za sada nema.

Jedino je sreća što nećemo do 2014. u tu zonu, a možda ni tada (ako se ne raspadne, ali kad uđemo mi,srbi i bosanci- za 2 godine ih razbucamo)

Kontrolirajte depresiju..HT Isplaćuje dividendu!! Za razliku od velikog broja firmi
koji neisplacuje ništa ili 14 kn npr.atgr( prošla god)
Pad prihoda su zabilježili svi sektori..
Sutra je novi dan.. Danas su se mirovinci uslijed straha bivših ininih dioničara
nakrcali ..
Dignite liniju otpora mirovinci žele ovu robu
To im je sigurni prihod.. fondovi su puni kesa
Neka plate pristojbi cijenu min. 320 kn..!!!


Pa ljudi moji svaki malo iskusniji igrač zna ,da je dividenda sad već debelo uračunata u cjenu dionice,bez obzira koliko iznosila.
Pravi igrači već su s e iskrcali ili se iskrcavaju ,a kupovali su na 270-280.


jel???
a reci mi kak se to uracuna?kojom matematickom operacijom?ima neka formula?

svakoga dana u svakom pogledu...


Ako su svi očekivali manju dividendu od prošlogodišnje, recimo 25-30kn, a ona je "razočaravajučih" 22,76 a cijena pred objavu se kretala oko 313-314kn, i sad ako je tržište razočarano iznosom od onog očekivanog, razumio bi pad cijene od 3-5kn, mada ni to ne bi, ali dobro, a ovako se desilo kao da su objavili kako nema dividende!

slažem se. rezultati HT-a zapravo su odlični jer su ostvareni u 2010. kad smo imali i dalje jak pad BDP-a, da ne govorimo o kriznom porezu koji i dalje plaćaju telekomi! pa kad uračunamo i akviziciju combisa, ispada da su rezultati tek nešto lošiji od 2009.!
Pad prihoda je manji od 2%, a cijena je jučer pala 6%!
Znači imamo HT koji ostvari 1, 8 MILIJARDI kuna dobiti cijena mu padne -6%, a s druge strane npr. teški gubitaš PTKM jučer nakon objave "samo" -136 milijuna kuna gubitaka, poraste +3% !?!?!?

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Da li se dionicama HT-a još uvijek trguje u Londonu?

Tamo vjerojatno postoji Short selling, pa svi vi koji ste uvjereni u pad dionice, otvorite si tamo račun i zaradite na padu [thumbsup]



Pa ljudi moji svaki malo iskusniji igrač zna ,da je dividenda sad već debelo uračunata u cjenu dionice,bez obzira koliko iznosila.
Pravi igrači već su s e iskrcali ili se iskrcavaju ,a kupovali su na 270-280.


jel???
a reci mi kak se to uracuna?kojom matematickom operacijom?ima neka formula?
[/quote]

Dobro pitanje. I ako je cijena dionice bila uračunata na 315, da li je ona uračunata na 295? Da li smo sad na cijeni bez dividende? Onda je to buy signal, ne? [thumbsup]

"Nature is always too strong for principle" - David Hume



Kaj se tiče izvješća koje očekujemo u pon.:
2010. lošija od 2009.
Ali Q4 2010. bolji od Q4 2009.

Čini mi se da je ljudima promaklo pri čitanju izvješća da je Q4 bolji nego Q4 2009. Dakle već drugi kvartal zaredom promjena negativnog trenda u pozitivan. Prihod veći za 3,2% a EBITDA 3,7%.

S obzirom da će u telefoniji dobit biti sve manja lijepo je vidjeti povećanje prihoda od internetskih usluga za 19,1% (prihodi od internetskih prihoda povećani na 27,5% prihoda T-Coma). Broj ADSL priključaka povećan za 13,4%. Broj IPTV pretplatnika povećan za čak 26,1%. Pa di ćeš bolje?

Zašto je onda danas bio pad ako je FI sasvim korektan, čak i nešto bolji od očekivanog (pitajte Antišu ako ne vjerujete)?

Valjda jer su neki očekivali dividendu od preko 40kn a da nisu ni pogledali EPS=21.
Ispalo je da je zbog dobrog Q4 i EPS porastao preko 22 a dividenda nije veća jer se nije diralo u zadržanu dobit kao što se napravilo prošle godine.
Zašto nisu diralu ni malo u zadržanu dobit i malo pofutrali dividendu bar na 25kn a mogli su bez problema.

Pa treba im lova za PTK, to je sada očigledno.

Štoviše, mislim da nije moglo bolje. Odlična dividenda i nova akvizicija na vidiku. Pa dobit ćemo i ovce i novce. Da sam u pravu vidjet će se već u petak kada će cijena biti ugodno iznad 300kn.

Ipak je ovo još uvijek firma br.1 u Hrvatskoj pa zaslužuje da i cijena dionice bude nedostupna za ekipu koja ulaže u Đakovštinu, Validuse i slične bisere.

[thumbsup]
[/quote]
Zaboravih napisati: ako ništa drugo bar oscilatori nisu više pregrijani [thumbsup]

TOGETHER WE CAN DEFEAT CAPITALISM

New Report

Close