HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 18:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,61
345.050
11,274
30,60
30,70
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

S dolaskom zime za većinu dionica postaje sve hladnije, a za HT sve toplije kad se svi budu htjeli pozicionirati za ubrat dividendu. Mislim da će utrka s pozicioniranjem ove godine početi ranije s obzirom na situaciju na marketu…..
A ovdje je previše drukanja za dole budući da ne postoji baš prilika za zaradu drugdje pa treba u sigurnoj koki ući što niže, ali mislim da će OMF RBA mnogima pokvariti račune…..


kolega antiša niste u pravu. Meni je nedavno istekao ugovor i nažalost mi je ht i dalje najpovoljniji. A kako? na sve ostale jeftinije ponude, tipa optime i iskona, moram platiti ht-u 40kn

Kolega Kanabis ne znam od kojih 40 kn pričate.
Ja sam prije imao H1 telefon i MaxADSL 3 Mb/s Flat i pretplata HT račun oko 400 kn.
Sada sve kod Optime i preplata (55 kn), ADSL 5Mb/s Flat (83 kn) račun dolazi oko 300 kn tj. 100 kn manje.

Moguće da pojedini alternativni operateri nisu dostupni gdje vi živite ali nazovite Optimi, Bnet, Metronet, H1 tražite ponudu i nemojte više bacati novce. Dobijete potpuno istu uslugu i jako ljubaznu službu za korisnike i brzo rješavanje bilo kojeg problema koji iskrsne.

P.S.
ZSE i Poslovni Dnevnik su na Optimi! [lol] [lol] [lol]

dostupni su mi jedino ht i iskon s tim da na iskonove cijene moram dodati 40kn jer sam u predgrađu. Optima bi trebala doći za 2mj pa ćemo vidjeti dali će i oni plaćati neki harač ht-u


Svi bježe s HT-a, od interneta, mobilne i fiksne telefonije jer su skuplji 4x.
Ok, realno je da HT snizi u krizi cijenu 4x,al to će stvoriti gubitke i trošenje zaliha.

HT tek treba početi oštrije padati. Jer potpora ako pukne na 240kn ovo ode do 60kn ko keks.

Nemoj se ljutiti al bilo bi krajnje vrijeme da se pocnes ozbiljno lijeciti, ima danas ustanova koje ce ti pomoci a navodno jamce i diskreciju..
Kako Ht moze sniziti cijenu 4x???
Stvarno si ili poremecen ili niskointeligentan..
Ako je cijena mimute, uzmimo 1 kn, radi lakšeg racunanja, i smanjimo tu jednu kn 4 puta to znaci da ce se cijena smanjiti 4 kn????????
A cijena je bila 1 kn

Nista se ne moze smanjiti za vise od 100 % jer onda gubi kompletnu svoju vrijednost i ide ispod nule, u negativu, al tebi su droge ocito toliko isprale mozak da napisati takvu idiotariju za tebe je kao popit casu vode

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



kolega antiša niste u pravu. Meni je nedavno istekao ugovor i nažalost mi je ht i dalje najpovoljniji. A kako? na sve ostale jeftinije ponude, tipa optime i iskona, moram platiti ht-u 40kn

Kolega Kanabis ne znam od kojih 40 kn pričate.
Ja sam prije imao H1 telefon i MaxADSL 3 Mb/s Flat i pretplata HT račun oko 400 kn.
Sada sve kod Optime i preplata (55 kn), ADSL 5Mb/s Flat (83 kn) račun dolazi oko 300 kn tj. 100 kn manje.

Moguće da pojedini alternativni operateri nisu dostupni gdje vi živite ali nazovite Optimi, Bnet, Metronet, H1 tražite ponudu i nemojte više bacati novce. Dobijete potpuno istu uslugu i jako ljubaznu službu za korisnike i brzo rješavanje bilo kojeg problema koji iskrsne.

P.S.
ZSE i Poslovni Dnevnik su na Optimi! [lol] [lol] [lol]
[/quote]

i to bi je trebalo spasiti od stečaja? [lol]

HT je mašinerija. Teško da ovi igrači na HR tržištu mogu nanjeti težak udarac T-com. To je kao da neki porodični dučan naudi Konzumu ( ovo je dosta karikirano ). Naprosto kapital je na strani HT-a.
Ono što će se i dalje dešavati da će padati promet i zarada na fiksnoj komunikaciji usljed razvoja novih tehnologija ( telefoniranje preko interneta ). Zarada će padati i na mobilnoj i internet strani, možda ne apsolutno ali relativno sigurno, uslijed regulative unutar EU-a (kada postanemo punopravna članica) a i konkurencije i novih proizvoda. Gubici do daljnjeg nisu na vidiku. [angry]


HT je mašinerija. Teško da ovi igrači na HR tržištu mogu nanjeti težak udarac T-com.

Što je težak udarac za HT?
Za vrijeme recesije svi HT-ovi konkurenti ostvaruju rast dok HT jedini pada.
Svi alternativni konkurenti u pokretnoj i nepokretnoj mreži će ove godine početi ostvarivati pozitivne novčane tokove što će im omogućiti daljni rast.
2011g nije blistava za HT.



HT je mašinerija. Teško da ovi igrači na HR tržištu mogu nanjeti težak udarac T-com.

Što je težak udarac za HT?
Za vrijeme recesije svi HT-ovi konkurenti ostvaruju rast dok HT jedini pada.
Svi alternativni konkurenti u pokretnoj i nepokretnoj mreži će ove godine početi ostvarivati pozitivne novčane tokove što će im omogućiti daljni rast.
2011g nije blistava za HT.
[/quote]

Kolega,

slažem se s vama. Ht je u problemu, svim drugima cveta cveče

lp
[lol]

Referendum o ZOR-u omogućiti će da ljudi koje rade, rade još više, a ljudi koje ne rade, rade još manje

@Antiša
Primjer:
HT Prihodi 1943 miliona
Neto dobit 383 miliona
Optima Prihodi 108 miliona
Gubitak 20 miliona
Koliko dugo može Optima živjeti s novim gubicima u poslovanju? Zaduženost?
i
Kada bi Optima uzela od HT-a 5% prometa, to bi bio za Optimu rast od 100%.

Alternativci nisu ni zamišljeni da rade pozitivno do 2011g, nemoguće je. Svi su gubitaši bez iznimke, čak i HT-ov Iskon.
Što mislite zašto banke finaciraju tolike gubitaše, zašto su Optimi i ostalima dali novce prije 5 godina a znali su da tu nema kruha bar 5 godina, osiguranja im je gotovo nikakvo?

@Antiša
pitanje je dobro, odgovor neznam.
Banke su pratile i neke druge /Pevec/ pa ništa. Zabrinjava što te banke imaju i fondove pa mogu ispraviti svoju krvnu sliku.


Alternativci nisu ni zamišljeni da rade pozitivno do 2011g, nemoguće je. Svi su gubitaši bez iznimke, čak i HT-ov Iskon.
Što mislite zašto banke finaciraju tolike gubitaše, zašto su Optimi i ostalima dali novce prije 5 godina a znali su da tu nema kruha bar 5 godina, osiguranja im je gotovo nikakvo?

joj kolega koje pitanje, evo da vas riješim muke odgovor je da su im glavne investicije u ht, adrs, itd. a ovo im dođe ko vama kad susjedinom klincu kupite sladoled jer bože dragi, ima dobru mamu


@Antiša
pitanje je dobro, odgovor neznam.
Banke su pratile i neke druge /Pevec/ pa ništa. Zabrinjava što te banke imaju i fondove pa mogu ispraviti svoju krvnu sliku.

Daju novce da bi zaradili novce.
Svagdje na svijetu banke daju kredite na temelju biznis planova. Kod nas to ide malo teže a zato imamo ovakvo gospodarstvo.
Alternativni telekomi su dobar projekt za sada rade samo za banke, plaćaju visoke kamate i što se tiče banaka ovako mogu nastaviti raditi još 100 godina.

Za alternativce je najbolje ako ih veliki hoće preuzeti. Tako i za njihove dioničare. 😉

Nema ništa od preuzimanja alternativaca bar ne ove godine. Da bi postali poželjna meta trebaju poslovati pozitivno, ovako mogu proći za male novce što njihovim većinskim vlasnicima nije u planovima.
Ili će biti tvornice novaca ili će propasti, tanka je granica….

New Report

Close