HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 13:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,80
592.449
19,237
30,70
30,80
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Dividenda 118 kn-a, a ne 34 !
Prema ukupnim bruto pokazateljima ( promet, marža i br. zaposlenih ) poslovanja grupacije HT-a dividenda je trebala biti 118, a ne 34 kn-a.

Kolege
Ja se povlačim s foruma HT-a u nadi da sam vam malo pomogao ?

P.S. Sada mi možete dati 100% ?


[cry] [cry] [cry]



Kada smo već u 2009 spomenimo i ovo:
BOLI, BOLI, UŽASNO BOLI – a, gospon loris?

HT blokira račun Optimi zbog 30 milijuna kuna duga

Ukupan dug Optima Telekoma HT-u dosegnuoje 80 milijuna kuna, a HT se odlučio aktiviranjem instrumenata osiguranja naplatiti dio tog duga u iznosu od 30 milijuna, doznajemo iz dobroupućenih izvora.

Zbog toga je, doznajemo, nastala uzbuna u Zagrebačkoj banci koja je glavni financijer razvoja Optima Telekoma te drže njihove dionice, obveznice, ali i druge kreditne obveze. Predstavnici Optima Telekoma u četvrtak su stoga posjetili Hrvatsku agenciju za poštu i elektroničke komunikacije i od predstavnika Vijeća zatražili pomoć u rješavanju spora s HT-om.

Prema izvorima iz HAKOM-a, Optima se požalilana ponašanje HT-a, no, doznajemo, konkretniju pomoć HAKOM u ovom slučaju ne bi mogao pružiti jer je riječ o poslovnu odnosu dviju tvrtki.

Na upit Business.hr-a iz HT-a su kratko odgovorili da ne komentiraju poslovne odnose sa svojim partnerima.

Ovime i sami priznajete zašto Optima i ostala kokurencija HT-a nema dividende, jer moraju HT-u plaćati monoplistički "harač".
S druge strane nije samo ZABA uključena u kreditiranje Optime nego i njeni manageri osobno s privatnim kapitalom koji su osnovali privatni fond "Fond za rizična poslovanja", a isti ima zadatak reketariti Optimu jer je Optima prema umjetnim procijenama vrlo riskantna tvrtka, a sve s ciljem nabijanja kamata i velike zarade. ZG banka se kod svoje mame ili Unicredita zadužuje enormno skupo bez ekonomske opravdanosti, ali radi zarade, a onda još skuplje nama ( Hrvatima ) prodaje novac, a opet pod izgovorom vrlo rizičan kapital.
Sada znate što HT ili ZG banka radi, a ja pokušavam svima otvoriti oči već jednom .
Soga dokle kod nas malih ne zavlada jedinstveni patrijotizam svi će se igrati s nama.
[/quote]
Problem je bio u lakomim i dobro podkubanim politikom spodobama.Mislili su kako je telefonija veliki biznis.Uletili su u posao sa jednim serverom dva inžinjera i glumili konkurenciju.Kada su vidjeli da to baš i neide,digli su krede,ali za biti ozbiljan operater moraš imati vagon svoje love i cijeli puk stručnjaka.Onda su se sjetili da HT sve to ima,pa prosim ljepo dajte malo i nama.Interesantno je kako se Loris ne brine za konkurenciju INI,Elektri,Toplani,Plinari.


Možda je bolje da zatvorimo oči ….


Ja se povlačim s foruma HT-a u nadi da sam vam malo pomogao ?

– vi ste mi stvarno jedan zanimljiv lik, zbog kojega vrijedi napraviti jednu psihoanalzu investitora.
– danima vas već pratim što tu sve ne pišete,
– stvarno puno više toga tehnički kako funcionira ht znate više nego ja.
– e sada ste ili genijalac ili budala.

– pa ja onda kliknem na vaš lik da vidim gdje sve pišete.
– i vidi vraga, drukate nemilice na ingri i još jednoj nelikviduši koja nema apsolutno nikakve perspektive.
– i onda otvorim petogodišnji graf ingre, pa ona je na samom ATL.
– a uprava prodaje dionica, nažalost nema neke perspektive u građevini.
– puno je bliži stećaj nego ATH.

– i normalno jako je teško jednom pametnom investitoru kao što ste vi sve to gledati.
– ne možete podnjeti činjenicu kako je svaka nepismena baba ulažući u ht profitirala.

– a činjenica je da taj ht ima 100 puta veći promet nego ingra.
– i sada bi bilo zgodno barem 1-2% toga prometa prebaciti na ingru.
– tada bi mogao i gospon loris nešto zaraditi, zbog toga i ovoliki trud pisanja na ht-u, a vjerujem i kako ste napravili lijepe minuse na toj ingri.

– znam jako je ružno gledati ove dividende koje ht daje.
– a davati će ih i dogodine, manje sigurne, ali ne vjerujem ispod 20kn, a toliko na ovoj cijeni ht niti jedna jedina banka ne dijeli kta.
– a na vašoj ingrici te dividendice nema pa nema.

– a to što ste napisali kako se povlačite s ove teme,
– tu izjavu možete objesiti mačku o rep.
– ugasiti će te lik loris, kako došo tako i pošo, jer ste ga istrošili.
– ali će zato doći neki novi lik s dudicom koji će još uspiješnije zamijeniti lik loris.
– to je jednostavno tako, to je forum.

– i za kraj da vam poželim da bankrotirate što prije, jer nas tada sigurno više nećete masirati s tim vašim likovima s dudicom.

– I love this game.
Pozdrav !


Dividenda 118 kn-a, a ne 34 !
Prema ukupnim bruto pokazateljima ( promet, marža i br. zaposlenih ) poslovanja grupacije HT-a dividenda je trebala biti 118, a ne 34 kn-a.

Kolege
Ja se povlačim s foruma HT-a u nadi da sam vam malo pomogao ?

P.S. Sada mi možete dati 100% ?


Ja sam ti dao previše jedinica danas, pa mi ne da da ti sada dam tu 100. [lol]

RBA ovaj tjedan skočio na poziciju 3.

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun BONN, NJEMAČKA
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 5.732.197 7,00 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.907.702 3,55 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 147 289
4. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 2.859.148 3,49 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 1.706.004 2,08 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 17 800
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.166.675 1,42 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 892.361 1,09 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA – 56 552
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 873.626 1,07 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 362.893 0,44 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 450
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 342.502 0,42 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 11 897
Ukupno: 71,57

Evo jedna zanimljivost vezana uz telekom tržište:

http://www.poslovni.hr/vijesti/pojeftinio-ulazak-na-telekom-trziste-146213.aspx

…regulator telekomunikacijskog tržišta priprema novu veleprodajnu ponudu Hrvatskog telekoma koja će alternativnim operaterima omogućiti da uz minimalna ulaganja dođu do svih korisnika fiksnih linija u Hrvatskoj…

Takva odluka regulatora povećat će tržišnu vrijednost svih alternativnih operatera jer će im omogućiti da uz manja kapitalna ulaganja, ali naravno i manje marže povećaju dostupnost i brže grade svoju korisničku bazu”, kaže Čavlović

Ako će se povećati tržišna vrijednost altrnativnih operatera onda se mora smanjiti vrijdnost HT-a a samim time i dionice HT-a.

Prema nekim mojim izračunima temeljem ove odluke HT bi trebao izgubiti 1,2 mlrd prihoda od nepokretne telefnije i internet usluga tj. njegov tržišni udio bi trebao s 73% pasti na 50%.

Još je samo par dana ostalo do donošenja pravilnika…. [bye] [bye] [bye]

BOŽIDAR POLDRUGAČ:
‘Traže da ulažemo milijardu kuna i pomažemo konkurenciju’

‘Hrvatski telekom se zalaže za takav regulatorni okvir kojim bi se prije svega poticale investicije u novu optičku infrastrukturu i u koji su ugrađeni mehanizmi zaštite održivog tržišnog natjecanja’, naglasio je Božidar Poldrugač, član uprave T-HT-a i glavni direktor za tehniku i informacijske tehnologije u intervjuu Večernjem listu, u kojem predstavlja poziciju Hrvatskog telekoma oko pronalaženja optimalnih regulatornih rješenja za razvoj optičke infrastrukture u Hrvatskoj
Optička pristupna mreža omogućuje brzine pristupa internetu od više od 100 Mbit/s te predstavlja najmoderniju elektroničko komunikacijsku infrastrukturu koja je budućnost telekomunikacija. Koristi su višestruke za potrošače i gospodarstvo.

Dok se očekuje očekuje konačna odluka Hrvatske agencije za poštu i telekomunikacije (HAKOM) o uporabi optičke infrastrukture, Hrvatski telekom zaustavio ulaganje u optičku pristupnu mrežu nezadovoljan postojećim rješenjima.

‘Riječ je o neadekvatnim odlukama HAKOM-a te nepostojanju strategije i regulatornog okvira koji bi na ispravan način poticao ulaganja u napredne mreže i tehnologije. HT-u je ograničeno spajanje korisnika na optiku na samo 1.000 korisnika po županiji ako tu još nesagrađenu infrastrukturu odmah ne ponudi na korištenje ostalim operatorima. Drugim riječima, HT bi trebao investirati milijarde kuna u gradnju nove optičke mreže i pritom još subvencionirati troškove korištenja te infrastrukture u korist drugih operatora. Za takvu vrstu pothvata HT nema mandat svojih dioničara i jedina poslovno opravdana odluka jest zaustaviti ulaganja u optičku pristupnu mrežu’, objašnjava Poldrugač

Hrvatski telekom zalaže se za to da se optička pristupna mreža regulira u onom trenutku kada se ostvari minimalna razina izgrađenosti nove infrastrukture. ‘Budući da je u inicijalnoj fazi gradnje nove infrastrukture trošak po pojedinom priključku izuzetno visok i znatno veći od maloprodajnih cijena internetskih i multimedijskih usluga, zbog preuranjene regulacije HT je suočen s problemom direktnog subvencioniranja svoje konkurencije. To naravno ne može biti prihvatljivo’, ističe Poldrugač pojašnjavajući da će se jedinični trošak po priključku smanjiti na razinu na kojoj će ih moći komercijalno eksploatirati i drugi operatori tek kada se izgradi i spoji određena minimalna količina optičkih priključaka.

Poldrugač navodi da u mnogim zemljama država potiče gradnju optičkih mreža kroz elemente javno-privatnog partnerstva dijelom i na teret poreznih obveznika, ako ne postoje operatori spremni da samostalno uđu u takva ulaganja. Posebno naglašava da je HT-ov prijedlog u skladu s direktivama Europske unije. ‘Apsurd ove naše situacije jest taj da je HT spreman, ali ograničen zabranama. Naš zahtjev za podjelu rizika s drugim operatorima zahtjev je iz direktiva EU. Upravo je direktivama EU naloženo regulatorima država članica da regulatornim politikama potiču gradnju novih mreža uzimajući u obzir podjelu rizika’, tvrdi Poldrugač.

Na kritike alternativnih operatera da će HT ponovno postati monopolist, Poldrugač podsjeća da svi operatori imaju jednako pravo gradnje ovakve infrastrukture. ‘Mislimo, međutim, da regulatorni okvir koji bi podržao ulaganja u optiku bilo kojeg ulagača, pa onda i HT-a, mora imati i ugrađene mehanizme kojima bi se osiguralo tržišno natjecanje. I takvi mehanizmi mogući su unutar okvira za koji mislimo da je razuman i Hrvatski Telekom ne osporava takva rješenja. Cijela je ova situacija, koliko mi razumijemo, nastala iz straha da Hrvatski Telekom ponovno ne preuzme monopol na tržištu. To nije naša namjera i smatramo da nema osnova za takve bojazni’, poručuje Poldrugač.

Na kraju Poldrugač upozorava i na direktne gubitke koje izaziva navedena zabrana. ‘Oko 2.000 radnih mjesta građevinskih kooperanata HT-a sudjeluje u ovom poduzetničkom pothvatu. S druge strane, proizvođači i dobavljači opreme te veliki broj postojećih radnih mjesta u HT-u direktno ovise o razvoju nove infrastrukture. Nažalost, zbog navedene zabrane u ovoj godini već je izostalo više stotina milijuna kuna ulaganja’, otkriva Poldrugač te zaključuje da će Hrvatska još više zaostati u odnosu na razvijene zemlje svijeta u telekomunikacijama ako se ne usvoje rješenja koje potiču ulaganja.

A kad nazovu i Europske komisije:

– alo vi balkanci u razvijenome svijetu nema monopola, ako želite biti dio EU treba razvijati konkurentnost i štititi slabije
– HT ne smije u niti jednom trenutku biti u prednosti u odnosu na konkurenciju
– konkurencija je u interesu hrvatskih građana

A još kad se sjetim da je Škegro vlasnik Metroneta, a Ronal Žuvanić u upravi Optime onda znam da će država napraviti sve da se alternativni operateri zauzmu značajan udio na tržištu, te da budu profitabilni i konkurentni HT-u!

Što to znači?
Vrijednost HT-a pada a vrijednost alternativaca raste! [thumbsup]


A kad nazovu i Europske komisije:

– alo vi balkanci u razvijenome svijetu nema monopola, ako želite biti dio EU treba razvijati konkurentnost i štititi slabije


LOL [lol]

@antiša
–pa ukcaj se sada i kreni od 265 kao i mi…niže ti vjerojatno neće dopustiti OMF

Kune nisu problem, kuna nema

Kada bi netko pročitao zadnjih 20 stranica ove teme, rekao bi da je HT propala firma.

Mislim da su se drukeri na ovoj temi doslovno povampirili i stoga bi citirao jednog forumaša koji je nekidan napisao ovo a ja se sa time u potpunosti slažem:
"Crockett:
Ja sam došao do zaključka da je ovo jedno govno od foruma, sama drukerija di god se okreneš , subjektivna sranja bez ikakvih argumenata,…"

JUsput, ja isto nisam još potrošio dividendu jer očekujem HT na 200 kn ali ne iz idiotskih razloga koji se ovdje navode.

Evo vam još jedan razlog propasti HT-a: "propsat će zbog malog nataliteta a potom i malog broja stanovnika!"

Nitko nije rekao da će HT propasti već samo da će u budućnosti poslovati lošije nego sada, a samim tim da će vrijednost dionice biti niža nego danas.
HT je već dostigao svoj vrhunac poslovanja bolje ne može, samo može lošije!


A kad nazovu i Europske komisije:

– alo vi balkanci u razvijenome svijetu nema monopola, ako želite biti dio EU treba razvijati konkurentnost i štititi slabije
– HT ne smije u niti jednom trenutku biti u prednosti u odnosu na konkurenciju
– konkurencija je u interesu hrvatskih građana

A još kad se sjetim da je Škegro vlasnik Metroneta, a Ronal Žuvanić u upravi Optime onda znam da će država napraviti sve da se alternativni operateri zauzmu značajan udio na tržištu, te da budu profitabilni i konkurentni HT-u!

Što to znači?
Vrijednost HT-a pada a vrijednost alternativaca raste! [thumbsup]


Još k tome kad je glavni kod regulatora Gaćina,nogirani i bivši diša HT-a i k tome uvređeni diša,ADZ-ovac po struci,nema napretka da ga ježiš.


Nitko nije rekao da će HT propasti već samo da će u budućnosti poslovati lošije nego sada, a samim tim da će vrijednost dionice biti niža nego danas.

Pa već sada vrijedi manje nego kad je bila na 190 kn… Ali je na 190 vrijedila isto koliko i na 400…

New Report

Close