HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 17:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,93
154.929
5,176
29,80
30,50
1,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


a možda će ova kriza donjeti i nešto dobro, a to je da napokon cijene dovedu u rang sa susjednim zmljama, a ne da na s deru ko mlade majmune, jer im to i dopuštamo pa plaćamo koliko traže,, već bar 2 godine pratim u SLO, i tamo je mobilni net, zadnje 2 godine!!!! 10 Gb – 15 Eura !!! kod nas je fixni skuplji,,
http://www.simobil.si/sl/packages.cp2?cid=5099ABB6-93F2-8363-4B57-A629E0E80E61&linkid=package

inače ne odnosi se to samo na T-com, ni VIP nije bolji,,, recimo u susjedstvu imaju ovakve pakete,,
http://www.vipmobile.rs/privatni/postpaid/tarifa.33.html ,,
jako puno ljudi znam koji su prešli u treće operatere, i teško da će im se više vratiti čak i da spuste cijenu,,, ljepo će im se to odbiti o glavu kad su godinama tako cijedili na paketima,, jedino još firme drže zbog VPNa,,

kako jedna slovenija koja ima duplo manje stanovnika i korisnika, veći standard, može imati povoljnije cijene od nas ovdje, čista pljačka, dok ide, ide,,

BRAVO kolega……ovo je jedina istina a to govori da si dopuštamo da nas deru
i još smo toloko ludi da se s tim pomirimo i dapače branimo ht kao nešto dobro
u gospodarstvu…………..jedva čekam da ljudi svate pa da vidim kako budu
prolazili naši ht-fondovi…….no dobro poznavajući naš prirođeni loš genetski
kod tu se budem načeko……


po meni lošiji rezultati od očekivanja i po meni su rezultat lošeg upravljanja

Ja bih rekao da su takvi prije svega zbog onog poreza od 6 % i 1 % veći PDV.

Obzirom da krajnje cijene nisu povećavali za te iznose, oglašene cijene nisu s tim opravdanjima povećavali (što vjerojatno i ne bi bilo dobro prihvaćeno kod potrošaća) to oboje direktno smanjuje EBITDA.

Ako gledamo baš operativnu dobit (EBIT) što možda ima više smisla (njihova amortizacije mi se ne čini nerealom) kao ozbiljna mjera profitabilnosti ona je pala skoro 20 %. To je istina za ovakvu industriju koja ne bi trebala biti previše osjetljiva na recesiju – ipak malo previše.

Ovo je čista katastrofa, ovoliki pad dobiti, da se bilo iskrcati na 334…Ovako nema ovdje kruha …



a možda će ova kriza donjeti i nešto dobro, a to je da napokon cijene dovedu u rang sa susjednim zmljama, a ne da na s deru ko mlade majmune, jer im to i dopuštamo pa plaćamo koliko traže,, već bar 2 godine pratim u SLO, i tamo je mobilni net, zadnje 2 godine!!!! 10 Gb – 15 Eura !!! kod nas je fixni skuplji,,
http://www.simobil.si/sl/packages.cp2?cid=5099ABB6-93F2-8363-4B57-A629E0E80E61&linkid=package

inače ne odnosi se to samo na T-com, ni VIP nije bolji,,, recimo u susjedstvu imaju ovakve pakete,,
http://www.vipmobile.rs/privatni/postpaid/tarifa.33.html ,,
jako puno ljudi znam koji su prešli u treće operatere, i teško da će im se više vratiti čak i da spuste cijenu,,, ljepo će im se to odbiti o glavu kad su godinama tako cijedili na paketima,, jedino još firme drže zbog VPNa,,

kako jedna slovenija koja ima duplo manje stanovnika i korisnika, veći standard, može imati povoljnije cijene od nas ovdje, čista pljačka, dok ide, ide,,

BRAVO kolega……ovo je jedina istina a to govori da si dopuštamo da nas deru
i još smo toloko ludi da se s tim pomirimo i dapače branimo ht kao nešto dobro
u gospodarstvu…………..jedva čekam da ljudi svate pa da vidim kako budu
prolazili naši ht-fondovi…….no dobro poznavajući naš prirođeni loš genetski
kod tu se budem načeko……
[/quote]
je, je trava je uvijek zelenija drugdje..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Dobro, ajde sad malo probajte cijene usluga rasčlaniti, pa da vidimo koliko je država svojih nameta tu stavila………..

eps je za 1 kvartal 30% manji. ja ne znam na konto čega, pošto ja još uvijek imam 4 mobitela,adsl i telefon kod njih


eps je za 1 kvartal 30% manji. ja ne znam na konto čega, pošto ja još uvijek imam 4 mobitela,adsl i telefon kod njih

Možda manje trošiš?

Ja kod njih nisam imao ništa (osim Iskon DUO.CARNet ), a sad baš odnedavno imam mobitel i to pretplatu (Mrak tarifa) jer sam mogao nešto povoljnije nego kod drugih nabaviti mobitel koji sam htio (Nokia X6).

računi variraju 5-10% mjesečno u zadnjih 5 god. Priznajem bila je recesija i ljudi su uštedjeli gdje god su mogli, a na telekomunikacijama se moglo


eps je za 1 kvartal 30% manji. ja ne znam na konto čega, pošto ja još uvijek imam 4 mobitela,adsl i telefon kod njih

Ahh kolega kakav vam je nick trebali bi svaki dan mijenjati broj i aparat.
Čudi me da se u opće usudite komunicirati na taj način [lol]

who dares, wins

Mogao bin nam stvarno HT na 250 kn prema mojim predskazanjima…

...biti najbrži čovijek na svijetu...


….
Ako gledamo baš operativnu dobit (EBIT) što možda ima više smisla (njihova amortizacije mi se ne čini nerealom) kao ozbiljna mjera profitabilnosti ona je pala skoro 20 %. To je istina za ovakvu industriju koja ne bi trebala biti previše osjetljiva na recesiju – ipak malo previše.

Zapravo, ključno je pitanje – je li HT "uljepšavao" stvarno stanje prethodnih kvartala, ili je DZS "uljepšvao" stvarno stanje (s GDP-om) prethodnih kvartala? S obzirom na razinu dohodovne elstičnosti potrošnje telekom usluga, netko je "uzljepšavao" !!!

Samo, ako je DZS "uljepšavao" onda bi moglo biti "zabavno" …

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

@MMM

ja mislim da si vrlo blizu istine

mogli bi uskoro čitati da je član uprave za financije otišao na novo radno mjesto

ok rezultati. ma nek ide cijena kuda hoce, samo se pitam kolika ce biti dividenda obzirom da ce u ovo vrijeme dogodine imati 70 kn po dionici gotovine na racunu. ja bih im preporucio sljedecih 5 godina 30 kn, pa onda koliko bude godisnja dobit nakon investicija. dakle 5*30, pa onda jos 5 godina 15kn….225 kn dividende plus onih 93 kn..318 kn dividende u 12,5 godina. A dionica ce jos uvijek nesto vrijediti zar ne.


ok rezultati. ma nek ide cijena kuda hoce, samo se pitam kolika ce biti dividenda obzirom da ce u ovo vrijeme dogodine imati 70 kn po dionici gotovine na racunu. ja bih im preporucio sljedecih 5 godina 30 kn, pa onda koliko bude godisnja dobit nakon investicija. dakle 5*30, pa onda jos 5 godina 15kn….225 kn dividende plus onih 93 kn..318 kn dividende u 12,5 godina. A dionica ce jos uvijek nesto vrijediti zar ne.

A investicije???? Kaj ce i za 5 godina nudit ljudima net brzine 5 Mbps?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

"pa onda koliko bude godisnja dobit nakon investicija". to sam napisao, ali slazem se, nisam mislio da tek nakon 5 godina investiraju. pametni su, znat ce sto im je najjbolje za gazdu. kako gazda veli, tak ce i biti. a gazda je obacao svojim dionicarima 5 godina dividendu unaprijed. gazda ce paziti valjda da izvuce iz oranice sto vise. gazda izvlaci iz crne gore 0,71 euro po dionici. ne znam kolika je tamo cijena dionice.

New Report

Close