HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 21:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,79
808.493
26,261
30,80
30,90
0,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Prednost mirovincima? Vlada je objavila javni poziv za upis 20-23 posto dionica T-HT-a, koji počinje 17. rujna u poslovnicama Fine, Erste banke i Poštanske banke. Dionice se upisuju do 27. rujna, kad se zatvara knjiga dioničara i uplaćuju dionice, do 38.000 kuna po osobi. Ako interes građana nadmaši ponudu, Vlada će rezati osnovni paket, pa se limit možda smanjiti na manje od 38.000 kuna. U drugom krugu, ostane li dionica, zahtjev podnose institucionalni ulagači i građani, ali bez prava prvenstva. Vlada može odrediti da mirovinski fondovi budu preferirani u odnosu na druge ulagače istoga ranga. http://www.vecernji-list.hr Nisam zadnjih par dana pratio forum, ali ako se ne varam nigdje nije bilo spomenuto na koji će se način rješavati eventualni problem prekomjerne uplate. linearno ili proporcionalno. Većina nas na forumu bila je uvjerena u ovu drugu opciju jer je tako bilo i kod IPO-a INE. Večernjak spominje prvu opciju. Jel to oni lupetaju ili je nešto procurilo van?

Na koji način će se rezati paketi? Srazmjerno uplaćenom novcu ili svima jednako do nekog limita?

I na službenoj stranici IPO-a su stavili punomoć – http://www.tht-dionica.com.hr/pdf/Punomoc.pdf
Identična je ovoj zadnjoj verziji koju je postavio kolega Evogaopet.
Kolega Hvala!

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder

evogaopet… Mislim da je verzija 1 i 2 neupotrebljiva ako se kupuje više paketa.Ako se pažljivo pročitaš oni koji ti daje punomoć daje ti samo da u njegovo ime upišeš i kupiš dionice HT-a ne i da raspolažeš sa njima odnosno ne možeš ih prodavati a još manje dati u zalog…[smiley10]


Ako cijena bude 300 kuna za dionicu, smatrate li IPO i dalje atraktivnim i vrijednim zaduživanja?

Ako bude i 350kn
YUHU!!!

[smiley1]


Na koji način će se rezati paketi? Srazmjerno uplaćenom novcu ili svima jednako do nekog limita?

Ili svi znaju pa je smiješno pitanje ili nitko ne zna!

netko je već napisao par stranica ranije…rezati će se proporcionalno…

Poštovani alibaba1.

Odgovor na ovo pitanje može se pronaći na nekim prošlim stranicama, naravno, uz malo truda. Svejedno, pitanje je na mjestu, stoga evo odgovora. Ukoliko bude bilo ikakvog “rezanja”, vjerojatno će se to dogoditi proporcionalnom metodom, kao što je to bio slučaj u, recimo, IPO-u INE. Scenarij ravnomjerne alokacije dionica (tj. scenarij “svima jednako”), kojega smo imali prilike vidjeti u IPO-u Magme, manje je vjerojatan.

Sve u svemu, PROSPEKT (kojega toliko željno očekujemo) će rasvijetliti svaku eventualnu nedoumicu, uključujući i ovu.

Sretno Vam čekanje prospekta! [smiley2]

[color=black][/color] Insightful.


cipp: ” Ako cijena bude 300 kuna za dionicu, smatrate li IPO i dalje atraktivnim i vrijednim zaduživanja? ” Ako bude i 350kn YUHU!!! [smiley1]

Ovo je već neozbiljno.
Burza nije Happy Line , a IPO nije isključivo sredstvo za punjenje proračuna.

Keynes je jednom rekao da je nezgodna karakteristika ekonomskih zakonitosti što su negdje “ispod površine” , nevidljive , ali uvijek djeluju.

A zamislite i posljedice po vladajuće , koji su taman po svim medijima intenzivno počeli raspirivati pohlepu.
Ne daj bože da većina izgubi i jednu kunu……….

Da li mi netko može reći da li je potrebno otvarati račune u brokerskoj kući kada se budu prodavale dionice. Mislim, da li moram tjerati svoje starce u fimu, ili ide samo preko korisničkog imena i pin-a iz sda?

Hvala

Čekam HEP....


Sve u svemu, PROSPEKT (kojega toliko željno očekujemo) će rasvijetliti svaku eventualnu nedoumicu, uključujući i ovu. Sretno Vam čekanje prospekta! [smiley2]

Vjeruj mi da 80% ljudi ne zna što je prospekt pa ga nemaju zašto ni čekati…[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

evo jedno pitanje..

radio sam u jednoj firmi i zaradio dovoljno novca za skuter, imam 6.000kn
al razmisljao sam si od tih novaca kupiti T-HT dionice..

daj mi recite dal je to pametno kupiti?

T-ht Dioničar


evo jedno pitanje.. radio sam u jednoj firmi i zaradio dovoljno novca za skuter, imam 6.000kn al razmisljao sam si od tih novaca kupiti T-HT dionice.. daj mi recite dal je to pametno kupiti?

Care najbolje je da odlučiš sam…trebaš znati zašto bi to kupio i kada misliš prodati..

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


evo jedno pitanje..

radio sam u jednoj firmi i zaradio dovoljno novca za skuter, imam 6.000kn
al razmisljao sam si od tih novaca kupiti T-HT dionice..

daj mi recite dal je to pametno kupiti?

Ako kupujes skuter, pametno ti je jos kupit i kacigu.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


evo jedno pitanje.. radio sam u jednoj firmi i zaradio dovoljno novca za skuter, imam 6.000kn al razmisljao sam si od tih novaca kupiti T-HT dionice.. daj mi recite dal je to pametno kupiti?

Kupi bez problema prodaj prvi dan za 40-50% i kupi malo jaci skuter [smiley2]


veki_ds: ” evo jedno pitanje.. radio sam u jednoj firmi i zaradio dovoljno novca za skuter, imam 6.000kn al razmisljao sam si od tih novaca kupiti T-HT dionice.. daj mi recite dal je to pametno kupiti? ” Ako kupujes skuter, pametno ti je jos kupit i kacigu.

Pametno je kupit kacigu i ako kupi dionice

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close