HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 12:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,96
289.117
9,339
31,00
31,10
1,97%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sta nije Vlada donijela odluku (30.08.) da se u slucaju viska uplata dionice rezu razmjerno?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

“- U razdoblju od 17. do 27. rujna građani će ponude za kupnju dionica HT-a uz pravo prvenstva (do 38.000 kuna), te iznad toga iznosa u tzv. nepovlaštenoj ponudi.

– Institucionalni ulagači iz Hrvatske i inozemstva ponude za kupnju dionica moći predati do 1. listopada.

Nakon isteka rokova za podnošenje ponuda i zaključenja knjige ponuda Vlada će donijeti odluku o konačnoj cijeni.”

U ovakvim projektima donosi se ”price-range” ili raspon cijene od minimalnog do maksimalnog iznosa kako bi budući dioničari mogli donijeti konačnu odluku o sudjelovanju na IPO-u. Do 17. rujna, kada počinje upis dionica, znat će se okvirna cijena, a Vlada će konačnu cijenu definirati na kraju, kada se zatvori upis dionica i bude poznat broj potencijalnih dioničara.

Po ovome gore mislim da će cijena biti određena 1 listopada….

Who Dares [color=blue][b]Winns[/b][/color] !!!

Nitko ne komentira šugav dan za početak trgovanja. Petak. I uz to još je ponedjeljak neradan. Tko će preživit 3 dana do ponedjeljka? [smiley8][smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning


Sta nije Vlada donijela odluku (30.08.) da se u slucaju viska uplata dionice rezu razmjerno?

čini se da je ali primjeti u gornjem desnom uglu da crvenim slovima piše “NACRT”. tako da treba čekati konačnu objavu.

Ako udare malu cijenu, dobro.. ako udare veliku, opet dobro, jer.

iako sam jedan od onih koji se ne slazu da ce ova dionica imati predobru perspektivu i pozitivan trend kretanja cijene, svaki IPO, a posebno ovakav i u ovo vrijeme mora proci dobro. naravno da mi nije svejedno po kojoj cu cijeni dobiti dionice, ali isto tako nitko nece znati cijenu a prijavit ce se i uplacivati naveliko.

Uzimam 2 paketa, trenutno ne mogu više

Blago siromašnima duhom...


Nitko ne komentira šugav dan za početak trgovanja. Petak. I uz to još je ponedjeljak neradan. Tko će preživit 3 dana do ponedjeljka? [smiley8][smiley2]

Imat ćemo tri dana za razmišljanje šta dalje napravit.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

mislim da je ovo pitanje, vezano za sjedanje dionica kod SDA jako bitno pitanje, jer ne bi bilo pametno propustiti mogućnost trgovanja dionicom u prvih par dana………

moze li netko potvrditi sa velikom sigurnošću da će se dionice moći registrirati na brokere prije 5.10. ??
i nek mi oni koji imaju iskustva s online trgovanjem kazu da li nalozi zadani tim putem idu direktno na burzu ili idu prvo mojim brokerima pa ih onda oni šalju na burzu (jer u drugom slučaju opet ovisim o spretnosti i brzini brokera)??

zahvaljujem, pozz


Nudi se 20 do 23 posto dionica. Za građane je 20 posto a što ostane nakon povlaštenog upisa može se upisati bez povlastice – građani i fondovi Onih do 3 posto je za London (kod Ine je bilo do 2%). S time raspolaže savjetnik koji s tim dionicama osim, što ih plasira, održava i stabilnost cijene na Londonskoj burzi. Znači prodaje a po potrebi i kupuje. Nakon određenog vremena ( kod Ine je to bilo mjesec dana) sve preostale dionice i novac od prodanih s eventualnom zaradom/gubitkom vraća državi. Zato se kaže da u IPO ide 20 do 23 posto dionica.

pozdrav
zar kolega mrecih, nije da na IPO ide 20% dionica, a da onih 3% sluzi za eventualno korigiranje cijene(ako cijena ode previse gore , i slicno)
a za london mislim da je od tih 20% da ce odredjena kolicina ici, s time da gradjani imaju apsolutno pravo prvokupa, no sad ste me s tim podacima zbunili, moguce da sam krivo shvatio, ako vam ne bi bio problem da to podrobnije objasnite (moze i na primjeru ine, kako je bilo kod ine)

sto se tice procijene vrijednosti dionice, ako se ne varam, prosle godine je erste (?) napravila procjenu, koja je iznosila cca 300 kn, medjutim zbog neazurnih podataka i zbog toga sto nije na burzi bilo je umanjeno za 10%, dakle na nekih 270 kn po dionici, iz toga sam zakljucivao da ce cijena uz diskont biti od 210-230 kn, (20-30% diskont) medjutim ako je sada procjenjena na 350 kn, cijena na IPO-u bi trebala biti oko 250-270kn? molim vas komentar, s time bi iznos od 400 kn po dionici bio prihvatljiv, iako sad mi se cini pretjeranim
prognoze su dosta optimisticne, no s obzirom da ste za inu bili vecim djelom u pravu, svakako treba uzeti u obzir vase predvidjanje, te cu se prema njemu i orijentirati

svakako molim vas komentar, te komentare ostalih kolega, imam feeling da se forumasi distaniciraju od mojih postova, odnosno nitko ih ne komentira [smiley3]
pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Ako Vas nitko ne komentira,onda se valjda pretpostavlja da se slaže sa postom.Ja osobno nisam upoznat sa procjenama Erstea,a bilo koje prognoze o rasponu cijene su nezahvalne i mislim da to nitko ne može prognozirati.Ja u globalu smatram da će ispast dobro a možda i odlično.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


mislim da je ovo pitanje, vezano za sjedanje dionica kod SDA jako bitno pitanje, jer ne bi bilo pametno propustiti mogućnost trgovanja dionicom u prvih par dana……… moze li netko potvrditi sa velikom sigurnošću da će se dionice moći registrirati na brokere prije 5.10. ?? i nek mi oni koji imaju iskustva s online trgovanjem kazu da li nalozi zadani tim putem idu direktno na burzu ili idu prvo mojim brokerima pa ih onda oni šalju na burzu (jer u drugom slučaju opet ovisim o spretnosti i brzini brokera)?? zahvaljujem, pozz

Da te odmah utješim – ovisiš o svojim brokerima na svaki način. [smiley2]
Dionice će se moći prebaciti iz SDA na brokere i prije 5. 10.
To će se moći čim dionice sjednu na račune investitora u SDA i čim brokeri omoguće izdavanje broja za registraciju (Prva Generacija je nešto probala muljati sa tim kod Magme, pa su svima poslali okružno pismo isprike, tako da mislim da im se više to neće ponoviti).
Najbrži način preregistracije dionica sa SDA na brokera je ako koristiš uslugu “Moj e-račun” koju nudi SDA.
Ako te zanima više o toj usluzi pogledaj stranicu Vaš link ili mi pošalji PP

Pozdrav

La vita e bella!

Možda sada proradi link.
U svakom slučaju, web od SDA

Vaš link

La vita e bella!

Ako imam uslugu “moj e-račun” može li se napraviti registracija na brokera (npr.1G) bez da kontaktiram samog brokera. Ili trebam naklikati sve na “moj e-račun” i zvati brokera za obavi svoj dio posla? [smiley2]

New Report

Close