HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 16:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,96
297.171
9,598
31,00
31,10
1,97%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kolege, vidim ćesto se spominje proporconalno rezanje cijene. Smatram da bi to bilo jako nepravedno i nepošteno. U tom slučaju bilo bi potrebno uplatiti puno veći iznos da bi se kupilo za željeni. Ovo bi osobito pogodilo male ulagače koji nemaju slobodnog novca. Ako bi htjeli kupiti npr. za 20 000 kn, morali bi uplatiti eventualno 30 000, za što se moraju zadužiti. Nadam se da će biti kao kod Magme, svima isto.

Moram Vas razočarati.Prisjetite se pravila za INU sa FINA stranice

Što će se dogoditi u slučaju da kvota za građane bude premašena? Da li će u tom slučaju svi ponuditelji dobiti proporcionalno manje dionica ili će neki imati prednost (npr. oni koji su dali ponudu na manje iznose, oni koji su ponude zadali i sredstva uplatili ranije i sl.)?
Uz pravo prvenstva i posebnu pogodnost moći ćete kupiti dionice najviše do iznosa od 38.000,00 kuna, osim u slučaju da ukupan interes za kupnju bude veći od ukupnog broja dionica koje su izložene prodaji u postupku javne ponude, kada će se svim zainteresiranim hrvatskim državljanima proporcionalno smanjiti zatraženi broj dionica.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


Nisam baš neki maher pa ako netko zna da odgovori:
Kako prodati dionice tht 1 dan s obzirom na rokove i datume ( ono 3
dana za sda za registraciju )
I najvažnije hoćemo li kod davanja ponude u banci morati zaokružiti
hoćemo li povlaštene ili nepovlaštene , te ako smo zaokružili
povlaštene možemo li se predomisliti prvi dan trgovanja
Ja li bolje već imati otvoren račun u sda u vrijeme kupnje ili da se on
otvara automatski s upisom

Ništa se ne brinite, samo upišite i uplatite i sve će vam stići na kućnu adresu.
Ili da radije odete u kladionicu?

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


dressroom: ” Nisam baš neki maher pa ako netko zna da odgovori: Kako prodati dionice tht 1 dan s obzirom na rokove i datume ( ono 3 dana za sda za registraciju ) I najvažnije hoćemo li kod davanja ponude u banci morati zaokružiti hoćemo li povlaštene ili nepovlaštene , te ako smo zaokružili povlaštene možemo li se predomisliti prvi dan trgovanja Ja li bolje već imati otvoren račun u sda u vrijeme kupnje ili da se on otvara automatski s upisom ”

Ništa se ne brinite, samo upišite i uplatite i sve će vam stići na kućnu adresu. Ili da radije odete u kladionicu?

Što se događa ukoliko već imam račun u SDA, dakle i PIN. Da li u tom slučaju moram čekati X dana službenu potvrdu da mi je na račun u SDA sjelo toliko i toliko dionica T-HT, ili mogu brokeru prenijeti dionice i bez te potvrde, budući da znam koliko sam uplatio (ili koliko mi je odobreno), a koliko košta 1 dionica, pa dakle znam i broj kupljenih dionica.

Pozdrav svima,

kao što vidim ima puno pesimista, no ja ne mogu, a da ne napišem što mislim. Mislim uzeti više paketa, koliko god budem mogao (između 6-10), nažalost svi oko mene će uzeti, pa mi je problem plasmana sredstava. To je predizborna lijepa gesta. 20% – 30% neka bude meni dosta.
Hvala

Vidim da mnogi pričaju o prodaji dionica HT-a već prvi dan jer su pametno primjetili da cijena naraste i do 60%,a uz to nema blokade.Međutim što će se dogoditi ako se zaista ogromna količina dionica nađe u jednom trenutku na prodaji.Zar mislite da će fondovi i tada srljati ‘grlom u jagode’ ili će samo pričekati bujicu povampirenih prodavaca.Pa ne sjede u fondovima baš takve budale.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


Ništa se ne brinite, samo upišite i uplatite i sve će vam stići na kućnu adresu. Ili da radije odete u kladionicu?

koliga Vi ste ozbiljan čovjek i bilo bi liejpo kad bi čovjeku konkretizirali slučaj… Dressrom moj savjet ti je Super sport.
Ipak je tvoje ime dressroom,a ne analiza…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Vidim da mnogi pričaju o prodaji dionica HT-a već prvi dan jer su pametno primjetili da cijena naraste i do 60%,a uz to nema blokade.Međutim što će se dogoditi ako se zaista ogromna količina dionica nađe u jednom trenutku na prodaji.Zar mislite da će fondovi i tada srljati ‘grlom u jagode’ ili će samo pričekati bujicu povampirenih prodavaca.Pa ne sjede u fondovima baš takve budale.

E pa zato treba HT uzeti na kredu,a sa kešom čekati “nemoguć” razvoj situacije…[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Znači isto kao i kod MAGME. Ja uplatim 38 000, ti uplatiš 30 000 kunića, oboje dobijemo isti broj dionica npr. 100 kom po 250 kn. Rest vraćaju.

OK ili not OK???

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Mislim da ce biti situacija ista kao ko magme… sto bi i bilo najpravednije prema malim investitorima koji nemaju kapitala za paket od 38000…

E pa zato treba HT uzeti na kredu,a sa kešom čekati “nemoguć” razvoj situacije…[smiley2]

Jos bolje je imati spreman cash i za jedno i za drugo [smiley2]


Znači isto kao i kod MAGME. Ja uplatim 38 000, ti uplatiš 30 000 kunića, oboje dobijemo isti broj dionica npr. 100 kom po 250 kn. Rest vraćaju. OK ili not OK???

Pa piše jasno: proporcionalno,a to znaci da će se npr. tebi smanjit za 10%,dakle za 3800,a meni za 3000(isto 10%).Što znači da ćeš ti dobiti 34200,a ja siromah 27 000.[smiley2]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Što se događa ukoliko već imam račun u SDA, dakle i PIN. Da li u tom
slučaju moram čekati X dana službenu potvrdu da mi je na račun u SDA
sjelo toliko i toliko dionica T-HT, ili mogu brokeru prenijeti dionice
i bez te potvrde, budući da znam koliko sam uplatio (ili koliko mi je
odobreno), a koliko košta 1 dionica, pa dakle znam i broj kupljenih
dionica.

Naravno da možeš, na računu će ti biti dionice barem dva dana prije nego dobiješ obavijest iz SDA.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

New Report

Close