HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 15:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,93
154.929
5,176
29,80
30,50
1,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Po njima ce onda paket biti 40 000!?

[smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning

Pitanje- Mogu li ubrzati postupak registracije dionica na brokersku kuću ako otvorim e-račun na sda.hr ? Hvala

Može li mi netko objasniti u kojem trenutku točno se događa otvaranje računa kod SDA?
Da li se to događa isključivo pri alokaciji sredstava nakon IPO-a ili to nalaže broker kao sljedeći korak nakon otvaranja računa kod njega? Ovo prvo mi je jasno da je tako, međutim može li se i ovom drugom “metodom”?
Danas sam poslao curku (jedan od paketa cu uzet na nju) kod Abacusa da otovri račun i da dobije pin, user i pass za online trading sto je i dobila, ali joj je lik reko da mora doć opet nakon sto kupi dionice te da je zapravo bezveze dolazila. Zašto mora dolaziti opet, pitam se ja. Zbog čega?? Ja sam ju u biti poslao misleći kako ce otvaranjem računa kod brokera taj isti broker “inicirati” otvaranje racuna kod SDA na njeno ime,nebi li tako trebalo ići. Uzmimo da nema IPO-a, sta bi onda bilo, jer bi i onda trebala ponovno dolaziti? Ne kuzim…

bottom line…
1. Ljudi, kako da saznam broj racuna investitora i PIN od SDA prije dolaska one blesave kuverte, osim da se osobno dolazi u SDA svaki dan izmedju 01.10 i 05.10, pa nemrem ljude navlacit da tam kucaju na vrata svaki dan??!! Znam za “moj E račun” ali da bi ona uzela tu uslugu treba već imat račun kod SDA.

2. kako da joj otvorim racun kod SDA i saznam ga prije IPO-a HT-a osim kupovinom nekih drugih dionica?

thnx

Ja rekao punici da ću kupiti THT-a paket na njeno ime. Žena pala sa stolice.[smiley2][smiley2][smiley2]
Kao da tražim jamca za kredu. 🙂 Hoću reći da se ljudi još boje dionica.
Kod menena job-u bi svi uzeli pakete, ali što se bliži IPO sve više na glas razmišljaju da i nije to baš pametno. Toliko.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Ja rekao punici da ću kupiti THT-a paket na njeno ime. Žena pala sa stolice.[smiley2][smiley2][smiley2] Kao da tražim jamca za kredu. 🙂 Hoću reći da se ljudi još boje dionica. Kod menena job-u bi svi uzeli pakete, ali što se bliži IPO sve više na glas razmišljaju da i nije to baš pametno. Toliko.

Možda je punica pomislila da su dionice poklon za nju,pa se srušila od radosti i ostala bez riječi.[smiley1]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

biti ce guzvasto a to nije dobro osim ako se ne posije panika a ti na ceki u cashu. ako su nam ovo jaci investitori koji su se odvazili napisati postic sve me strah kakvi su ostali…. neko spomenuo visko obrazovne frendove I njihove odgovore pa ko dete sa sela ne razmem jesu li oni pokretaci privrede I stvaranja novih vrednosti ili mesetari. oni su usmjereni na svoj posel a hard I’m ko u obicnog seljaka sam vise malo zapunjen jer se sluze internetom I prvi su znali da je rdeljakos napucal vlatku. plescem I’m zbog toga bravo samo tako….

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Može li mi netko objasniti u kojem trenutku točno se događa otvaranje računa kod SDA? Da li se to događa isključivo pri alokaciji sredstava nakon IPO-a ili to nalaže broker kao sljedeći korak nakon otvaranja računa kod njega? Ovo prvo mi je jasno da je tako, međutim može li se i ovom drugom “metodom”? Danas sam poslao curku (jedan od paketa cu uzet na nju) kod Abacusa da otovri račun i da dobije pin, user i pass za online trading sto je i dobila, ali joj je lik reko da mora doć opet nakon sto kupi dionice te da je zapravo bezveze dolazila. Zašto mora dolaziti opet, pitam se ja. Zbog čega?? Ja sam ju u biti poslao misleći kako ce otvaranjem računa kod brokera taj isti broker “inicirati” otvaranje racuna kod SDA na njeno ime,nebi li tako trebalo ići. Uzmimo da nema IPO-a, sta bi onda bilo, jer bi i onda trebala ponovno dolaziti? Ne kuzim… bottom line… 1. Ljudi, kako da saznam broj racuna investitora i PIN od SDA prije dolaska one blesave kuverte, osim da se osobno dolazi u SDA svaki dan izmedju 01.10 i 05.10, pa nemrem ljude navlacit da tam kucaju na vrata svaki dan??!! Znam za “moj E račun” ali da bi ona uzela tu uslugu treba već imat račun kod SDA. 2. kako da joj otvorim racun kod SDA i saznam ga prije IPO-a HT-a osim kupovinom nekih drugih dionica? thnx

Kada daš zahtjev za kupovinu dionica u banci (kod IPOa) onda banka šalje tvoje podatke u SDA i automatski otvaraju račun investitora i daju ti pin kojeg dobiješ napismeno kući…
A što si slao curku kod brokera,nisi trebao,mogao si i preko neta sve riješiti,(nemam iskustva sa Abacusom ali mislim da se i sa njima može sve preko neta) pa im sve vratiš poštom,ovjerenih dokumenata kod bilježnika…a kasnije kada kupiš dionice i uvedu se u SDAu nema potrebe ići kod brokera,onda ga nazoveš telefonom i da ti broj zahtjeva kojim preneseš dionice sa SDA kod njih…i ti onda trguješ.
P.S.
A mislim da si ti išao sam brokeru,rekao bi ti “Gospodine javite nam se telefonom slijedeći puta”,a kada je dama u pitanju kažu “Gospođice dođite nam ponovo na ovjeru”… Malo šale na kraju…[smiley7][smiley7]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.


Može li mi netko objasniti u kojem trenutku točno se događa otvaranje računa kod SDA? Da li se to događa isključivo pri alokaciji sredstava nakon IPO-a ili to nalaže broker kao sljedeći korak nakon otvaranja računa kod njega? Ovo prvo mi je jasno da je tako, međutim može li se i ovom drugom “metodom”? Danas sam poslao curku (jedan od paketa cu uzet na nju) kod Abacusa da otovri račun i da dobije pin, user i pass za online trading sto je i dobila, ali joj je lik reko da mora doć opet nakon sto kupi dionice te da je zapravo bezveze dolazila. Zašto mora dolaziti opet, pitam se ja. Zbog čega?? Ja sam ju u biti poslao misleći kako ce otvaranjem računa kod brokera taj isti broker “inicirati” otvaranje racuna kod SDA na njeno ime,nebi li tako trebalo ići. Uzmimo da nema IPO-a, sta bi onda bilo, jer bi i onda trebala ponovno dolaziti? Ne kuzim… bottom line… 1. Ljudi, kako da saznam broj racuna investitora i PIN od SDA prije dolaska one blesave kuverte, osim da se osobno dolazi u SDA svaki dan izmedju 01.10 i 05.10, pa nemrem ljude navlacit da tam kucaju na vrata svaki dan??!! Znam za “moj E račun” ali da bi ona uzela tu uslugu treba već imat račun kod SDA. 2. kako da joj otvorim racun kod SDA i saznam ga prije IPO-a HT-a osim kupovinom nekih drugih dionica? thn

Rekao sam ja da je PG bolja.

Čini mi se da si pobrkao lončiće. Kada se registriraš pri nekoj brokerskoj kući, oni te automatski registriraju u SDA. Nema potrebe da ide kod njih. Sve ti lijepo stigne u koverti. Imaš vremena još uvijek to sve napraviti za nekoga drugoga ako trebaš. Nema potrebe za žurbom.

I love the Smell of Profits in the Morning

Vjerojatno cu kupiti (odlucit cu kada vidim prospekt) 2 paketa HT-a na dvije bliske osobe koje da sada nisu posjedovale dionice i nemaju otovren racun u SDA. Ako cu npr. htjeti prodati te dionice odmah u prva 3 dana, mogao bi biti problem dok dode ta obavijest s njihovim pinom i brojem racuna. (znam da mogu otici pa traziti pin ranije ali mi je kompl)

Da bi to ubrzao, da li je moguce da oni otvore racun u SDA vec sada, prije IPO-a? Zanima me da li se moze otovriti racun u SDA prije nego kupis prve dionice. Kada sklope ugovor s nekim brokerom, on ce automatski njima otovriti racun u SDA i da im pin dode prije trgovanja dionicom?

I jos 2 pitanja:
1. Sto mislite, ako bude velika navala prvih dana trgovanja, da li ce biti brze registrirati s brokerom preko telefonskog automata ili putem usluge e-racun u SDA? koja su iskustva s ovim drugim?

2. Koja je bolja opcija za brokera za prodaju u vrijeme velike guzve: on-line broker (mislim abacus ili hita) ili telefonskim putem (PBZ brokeri – preko njih sam radio i ok su mi, ali ne znam kako ce biti ako bude guzve za zadavanje naloga)

molio bih gospodu na forumu za cijenjena misljenja i molim razumijevanje za neka trivijalna pitanja posto sam mladi nalogodavac. hvala unaprijed [smiley2]

Pa neka svako od njih kupi po jednu dionicu gaćare i evo ti i računa i pina.[smiley2]


Vjerojatno cu kupiti (odlucit cu kada vidim prospekt) 2 paketa HT-a na dvije bliske osobe koje da sada nisu posjedovale dionice i nemaju otovren racun u SDA. Ako cu npr. htjeti prodati te dionice odmah u prva 3 dana, mogao bi biti problem dok dode ta obavijest s njihovim pinom i brojem racuna. (znam da mogu otici pa traziti pin ranije ali mi je kompl) Da bi to ubrzao, da li je moguce da oni otvore racun u SDA vec sada, prije IPO-a? Zanima me da li se moze otovriti racun u SDA prije nego kupis prve dionice. Kada sklope ugovor s nekim brokerom, on ce automatski njima otovriti racun u SDA i da im pin dode prije trgovanja dionicom? I jos 2 pitanja: 1. Sto mislite, ako bude velika navala prvih dana trgovanja, da li ce biti brze registrirati s brokerom preko telefonskog automata ili putem usluge e-racun u SDA? koja su iskustva s ovim drugim? 2. Koja je bolja opcija za brokera za prodaju u vrijeme velike guzve: on-line broker (mislim abacus ili hita) ili telefonskim putem (PBZ brokeri – preko njih sam radio i ok su mi, ali ne znam kako ce biti ako bude guzve za zadavanje naloga) molio bih gospodu na forumu za cijenjena misljenja i molim razumijevanje za neka trivijalna pitanja posto sam mladi nalogodavac. hvala unaprijed [smiley2]

Nateral sam izmedju ostalih buraza da si ode otvorit e-trade u jednu brokersku kucu. Stigo mu je od SDA rac.invest. i PIN u roku doslovno 2 dana. Sad to salju city express-om. Zasto jednostavno to isto ne napravite s te dvije osobe? Sve je besplatno i rjesite si to dok jos nema guzve…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

SVI KOJI PRVI PUT KUPUJETE DIONICE.

DOVOLJNO JE DA DANAS ODETE KOD BROKERA I DOBIT ĆETE OBAVIJEST O PINU ZA NEKOLIKO DANA IZ SDA. POSTUPAK JE VRLO JEDNOSTAVAN !!!!

I love the Smell of Profits in the Morning

SVI KOJI PRVI PUT KUPUJETE DIONICE, OTVORITE INTERNET STRANICE BILO KOJE BROKERSKE KUĆE I POPUNITE PRIJAVU SA SVOJIM PODACIMA I NA VAŠ E-MAIL STIĆI ĆE PUNOMOĆ I UGOVOR. SVE ISPRINTATE U DVA PRIMJERKA I PUNOMOĆ OVJERITE KOD JAVNOG BILJEŽNIKA, A UGOVORE SAMO POTPIŠETE I POŠALJETE SVE ZAJEDNO POŠTOM NA ADRESU BROKERA. AK JOŠ NEKAJ NIJE JASNO PITAJTE.

Ljudi, vi koji kupujete više paketa još jednom pitam da li će nam važiti ove punomoći koje sastavimo sami ili dobimo od brokera pošto sam čuo da će se dobivati od Erste banke i da druge neće važiti? Ja čekam poslije 13. , neznam čemu žurba? Dva puta ću vući ljude i plaćati javmog bilježnika?

NE KUŽIM O KAKVIM PUNOMOĆIMA STALNO PIŠETE?????[smiley9]

New Report

Close